Skocz do zawartości

Wymiana karty graficznej


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rebelmind,

Recommended Posts

Cześć, pytanie jak w temacie, a teraz szczegóły.
Obecnie posiadam Ryzen 1500x @3,7 do tego 8 Gb ramu @2933 Mhz. Karta graficzna Gigabyte R7 370.
MOBO MSI B350 PC MATE.
Monitor LG 24gm79-g ma 144 hz i freesync.
Gry w jakie gram : LOL; BF1; Civilization, to główne tytuły reszta to okazjonalnie.
Najważniejsze dla mnie to jak najwyższy frame rate w BF1 i możliwość wykorzystania w pełni monitora (obecna karta nie obsługuje freesync:()

Budżet około 1000 pln(w tym obecna karcioszka w rozliczeniu)

Z góry dzięki za każdą pomoc:) 

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Mam mieszane uczucia odnośnie używek. 

Prędzej wolałbym zbilansować drogi zakup, wykorzystując nową kartę jako koparkę, w chwilach gdy nie używam kompa. Ale to temat na inny wątek i chyba nawet inne forum:)

Edytowane przez mystarnos
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Karta z 3 letnią gw, której zostały 2+ lata to z punktu widzenia gracza towar "prawie" nowy, ale to już kwestia osobistego podejścia.

 

Nowe rx 570 kosztują i prawdopodobnie będą kosztować 1000+ nadal, bo Eth odrabia straty.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Na pewno pokoparkowa. Sprzedawca poza kartami sprzedawał ramę do koparki:D Ale pełna gwarancja 24 miesięczna. Jakiś przedsiębiorca. Firma w KRS od dwóch lat. Zapewne kupił kartę, wrzucił w koszta, odliczył podatki. I sprzedał drożej niż zakupił:D 

Link to post
Share on other sites

Nowy asasyn wskoczył z minimalnych na bardzo wysokie:D BF1 dotarł do 144 fps:) Freesync też daje radę. Różnica kolosalna.

Ten UV kusi ale temat muszę okiełznać bo nigdy tego nie robiłem. Na razie pobór prądu dla całej platformy wzrósł z 200 do 300 watów przy pełnym obciążeniu. 

Link to post
Share on other sites

To tylko słowem wstępu: undervoltem nie uszkodzisz karty. W najgorszym razie (zbyt małe napięcie) Polaris będzie bostował do niższych zegarów.

 

Odpalasz jaką grę w tle, GPU-Z do monitorowania zegarów (aczkolwiek nowe sterowniki do Radeona maja wbudowany w sobie monitor FPS / zegarów) i schodzisz w Wattmanie o 15-20 mV w napięciu rdzenia.

Link to post
Share on other sites

Przypomnę też, że większość rx 480/470 dało radę sflaszować Biosem z rx 580/570 - karta pracowała wtedy z wyższym zegarami bez z danego OC (ale też się bardziej grzała.

 

Mój 480 Nitro 4GB bez problemu latał na biosie z zegarami 1411 MHz, podczas gdy na originalnym biosie nie chciał utrzymać 1400 MHz...

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...