Skocz do zawartości

GTX 1050 nie kręci się wentylator pomocy !


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Substraty,

Recommended Posts

Witam
mam problem z nowa karta
po instalacji sterowników niby wszystko chodzi
jednakże widzę że wentylatory na karcie się nie kręcą i pokazuje 0rmp nie ruszaja sie
 
 
 
Komunikat blue screen po zainstalowaniu
i próbie włączenia aorus graphic engine wyskakuje to : 
 
 
strasznie sie przestraszylem jak to zobaczylem po restarcie wszystko ok 
 
 
sory za slaba jakos mam nadzieje ze da rade zobaczyc
 
jak probowalem odinstalowac do znowu komunikat jakis :
 
 
zawsze jak sie odplala instalowalem ponownie to ten sam blue screen
 
nvidia sterowniki niby wszystko ok
 
 
 
daje ssy 
 
 
 
 
reszta zestawu
 

procek : FX 6100

mobo : asus m5a78l-m lx3

ram : 1333 8GB

Karta graficzna : gtx 1050

zasilacz : Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W

 

W czym twki problem ? i jakie czynności podjąć ? 

Karta kręci się przy włączeniu pc cczasem przez 3 sekundy  czasem nie ,

Dzisiaj zainstalowana podlaczona

karta nie ma slotu na dodatkowe zasilania podlanczam ja poprostu wpinajac ja 

bios?karta?sterowniki? co to moze byc

 

 


Edit : 

 

A nei dobra spoko kręci się tylko co dalej z tym blue screen co sie wyswietla nie instalowac poprostu tego programu zostaiwc jak jet ?

okazalo sie ze zaczyna sie krecic po 10 minutach grania w gry potem znowu przestaje i potem znowu sie kreci 

 

nwm caly czas przechodzi albo 0 rmp albo 1100 iles tam

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Spokojnie bez paniki.

Po pierwsze z tego co zauważyłem to zakupiłeś Gigabyte GTX1050, która posiada tryb pół pasywny czyli wentylator włącza się dopiero gdy karta przekroczy ponad 60 stopni bo wcześniej nie ma takiej potrzeby. Włącz jakąś wymagającą grę i zobacz czy po jakimś czasie wentylator się włączy.

Karta nie wymaga dodatkowego zasilania, więc nic nie trzeba do niej wpinać.

A co do tego Bluescreena jest to spowodowane najprawdopodobniej błędem w oprogramowaniu Aorus. Polecam pobrać najnowszą wersję ze strony Gigabyte. O ile potrzebujesz tego programu bo do działania karty i tak potrzebny jest tylko sterownik Nvidii i jeśli wszystko jest z nim ok, to nie ma problemu. 

Oprogramowanie Aorus służy tylko do włączenia podkręcania na karcie graficznej

Link to post
Share on other sites

Wyszstko jak zostało napisane powyżej, z mała poprawką: soft Aorus dodatkowo pozwała sterować podświetleniem płyty głównej.

 

U Ciebie po prostu nie ma to prawa działać, więc pobierz nowszą wersję ze strony Gigabyte, tylko po to by ją zaraz usunąć, na ss problem z instalatorem). Zamiast tego pobierz Xtreme Gaming Engine

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

"Wentylator włącza się dopiero gdy karta przekroczy ponad 60 stopni bo wcześniej nie ma takiej potrzeby"

Rzeczywiście tak jest

Dziękuję problem rozwiązany gdy karta grała 10 minut w wymagający tytuł wentylatory zaczęły chodzić super!

Jednak te gtx 1050  to naprawdę energooszczędne :DD

 

Myślałem że to niemożliwe lub karta zepsuta jednak nie przywykłem do nowoczesnych technologii.

 

Niepotrzebnie spanikowałem

Problem to program aorus graphic engine ( instalowane z płytki razem ze sterami ) nie ruszałem potem  nic i nie chcę podkręcać gpu także nie zainstaluje innego oprogramowania ( bo mi poprostu narazie niepotrzebny ). Możliwe że jakbym zainstalowal ze strony glownej nowa to by dzialalo . 

Pozdrawiam i miłego dnia  Substraty dzieki za odpowiedz

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...