Skocz do zawartości

Razer kraken v2 7.1 usb vs jack


Recommended Posts

Witam musze kupić razer kraken  v2 7.1 tak ja wiem że to nie jest najlepszy wybór  nie trzeba mi tego tłumaczyć ale tu nie o to chodzi. Interesuje mnie która wersja tych słuchawek będzie miała lepszy dzwięk: usb czy jack? niby wersja usb  ma własną karte dzwiękową jest jesze podświetlana no i można ustawiać wszystko sterownikami razer natomiast wersja jack jest bardziej uniwersalna i moge np podpiąć je do telefonu i dzwiek bardziej zależy od karty dzwiękowej w kompie. Pomoże ktoś?

Link to post
Share on other sites

Znaczy się kupujesz dla kogoś i ten ktoś chce właśnie te? Kup wysyłkowo i zachowaj rachunek w razie czego będziesz mógł ten szrot odesłać Wersja na jack 3,5 mm będzie bardziej uniwersalna a nawet integra na płycie z reguły będzie lepsza od tego co wkładają do takich słuchawek i nazywają szumnie kartą dźwiękowa 7.1. A wkładają taki sam szrot jak do kart dźwiękowych usb po 5zł na allegro.

Link to post
Share on other sites

Znaczy się kupujesz dla kogoś i ten ktoś chce właśnie te? Kup wysyłkowo i zachowaj rachunek w razie czego będziesz mógł ten szrot odesłać Wersja na jack 3,5 mm będzie bardziej uniwersalna a nawet integra na płycie z reguły będzie lepsza od tego co wkładają do takich słuchawek i nazywają szumnie kartą dźwiękowa 7.1. A wkładają taki sam szrot jak do kart dźwiękowych usb po 5zł na allegro.

tak właśnie chce te no i musze je kupić dzięki za odpowiedź  :)

Link to post
Share on other sites

Zależy jaki masz budżet. Przejrzyj to:

http://forum.benchmark.pl/topic/95884-polecane-słuchawki-nauszne-2017r/

Słuchawki maja działać z integrą na płycie głównej czy jest jakiś wzmacniacz zewnętrzny DAC ? Mogą być bez mikrofonu czy jest to wymóg? Jeśli wymóg, to czy może być oddzielny mikrofon czy nie?

Link to post
Share on other sites

Otwarte czy zamknięte? Otwarte maja generalnie lepszy dźwięk, za to zamknięte izolują od otoczenia i to w obie strony użytkownik nie słyszy tego co się dzieje w jego otoczeniu i otoczenie nie słyszy tego co użytkownik.


Jak zamknięte po polecał bym Audio-Technica ATH-M40X za ~400zł

https://www.ceneo.pl/28569583#tab=click

Jak otwarte to AKG K240 + zewnętrzny DAC/AMP FX-Audio DAC-X6 można zamówić z Amazona (wysyłka do Polski gratis) i razem wyjdzie ~511zł

https://www.amazon.de/FX-DAC-X6-Optical-Coaxial-Amplifier/dp/B06XCQ8CCM/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1515079271&sr=8-1&keywords=DAC-X6

https://www.amazon.de/AKG-240-Studio-Kopfhörer-schwarz/dp/B0001ARCFA/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1515079248&sr=8-1&keywords=K240

 

Osobiście wybrał bym zestaw nr 2

 

+mikrofon

https://www.ceneo.pl/926776#tab=click

Link to post
Share on other sites

Witam.

Wracam tu po dłuższym czasie bo - podobnie jak pewnie dziesiątki innych osób - chciałem zasięgnąć informacji na powyższy temat i muszę powiedzieć ze jestem zażenowany poziomem tego forum, a konkretnie co niektórych jego użytkowników.

 

Kolega Tulla założył ten wątek w jednym konkretnym celu - zeby dowiedzieć się która wersja słuchawek Razer Kraken 7.1 v2 generuje lepszy dźwięk: USB czy MiniJack. I co otrzymuje w trzech pierwszych postach? Pytania na pytanie, które w dość arogancki sposób podważają jego suwerenny wybór i w najmniejszym nawet stopniu nie rozwiewają jego wątpliwości.  Zamiast tego próbuje się go zniechęcić do zakupu, jednocześnie nie uzasadniając swoich sugestii ani jednym merytorycznym zdaniem.

Nie dość że wcale mu nie pomogliście, to marnujecie czas jego, mój i wszystkich którzy podobnie jak ja, weszli tu żeby dowiedzieć się czegos na ten jeden, konkretny temat.

Zachęcanie kogoś, szukającego gamingowych słuchawek, do zakupu monitorowych, 40 mm-owych ATH MX dla DJ'ów sugeruje, że albo jesteś ignorantem albo trollem, a jeśli nie, to o słuchawkach nie masz bladego pojęcia. Zewnętrzny DAC/AMP? A po co to graczowi? Mikrofonik Zalmana za 15 zł na ledwo się trzymającym 2mm kabelku (sam go mam więc wiem) porównujesz z wielokierunkowym podwójnym mikrofonem MEMS z aktywną redukcją szumów? Stereofoniczne AKG K240 z membraną 40 mm lepsze od neodymowych 50 mm z 7.1? Serio? I to bez mikrofonu?

Czemu wprowadzasz ludzi w błąd i próbujesz zniechęcić do dużo lepszych w tej kategorii produktów Razera? Czy tylko dlatego ze Cie na nie nie stać? Na prawde dno dna, na anglojęzycznych forach czegoś takiego nie ma :/

 

A wracając do sedna sprawy, czy ktoś miał może okazję wypróbować obie wersje tych Krakenów? I czy zastosowana w nich zintegrowana karta dzwiękowa może w jakimkolwiek stopniu odciążyć procesor i wpłynąć na wydajność w grach? No i w końcu który dźwięk będzie lepszy? Z USB czy Jacka? Będę wdzięczny za każdą MERYTORYCZNĄ odpowiedz.

 

PS. Panie kombajn, "polecałbym" piszemy razem. Jako zapalony forumowicz powinien Pan to wiedzieć.

Edytowane przez fatalPL
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam.

Pan to wiedzieć.

Zacznijmy od tego że arogancja jest zakładanie tematu bez przejrzenia forum

 

Wyjaśni mi proszę jak Sue ma to 50mm 40mm że uważasz iż 50 jest lepsze uzasadnij.

 

Chcemy go zniechęcić bo to bardzo źle wydane pieniądze.

 

Co do tego że kogoś na cis nie stać to bym się trochę przystopował na twoim miejscu bo niektórzy być może mają audio droższe niż twój samochód.

 

Ale najlepiej przyjść i marudzi samemu nic nie sprawdzając i nie przeczytają ani jednego tematu.

 

Bez powodu nie odradzam karta w tych słuchawkach to szrot wart 2$ a samo strojenie słuchawek nie istnieje.

Na czytałeś się marketingowej paki i marudzisz.

 

 

Zacznij od poczytania dlaczego układ audio na jednym opampie zasłony 5v nie ma prawa dobrze zagrać. Potem poczytaj o budowie i strojeniu przetworników. A hak cis będziesz wiedział w temacie chętnie posłucham twojego uzasadnienia dlaczego to i w jakim aspekcie kraken grają lepiej niż słuchawki hifi. Chętnie poczytam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@@fatalPL, Czekaj czekaj. A po co Ci grubszy kabel do takiego mikrofonu?

Ja używam zalmana i wszyscy na teamspeaku twierdzą, że "mam dobre mikro, bo bardzo ładnie mnie słychać", a gdyb mówię im, że to 20 zł kosztuje, to każdy szczękę z ziemi zbiera. 

Miałem styczność z kilkoma wersjami krakenów i ŻADNE nie wykazały się lepszym dźwiękiem niż choćby 681 evo (porównuję do evo, bo zazwyczaj ludzie się cieszą gdy jest dużo bassu).

Także weź wdech, powoli wypuść, przejrzyj forum i poszukaj sobie odpowiedzi na Twoje pytania.  :P

Link to post
Share on other sites

Naczytał się materiałów promocyjnych, to później tak jest.

Zachęcanie kogoś, szukającego gamingowych słuchawek, do zakupu monitorowych

ale jak napiszą również w materiałach ,że bardzo szczegółowy dźwięk w grach, to jest fajnie rozwiązanie rodem właśnie z słuchawek typowo studyjnych.

Kolejny kwiatek dotyczy tego;

Zewnętrzny DAC/AMP? A po co to graczowi?

Od razu mi się przypomina ten śmieszny filmik

Gdyby kolega miał jakieś pojęcie większe, wiedziałby iż spora cześć najlepszych słuchawek do grania jak np. do niedawna produkowane Taksaty TS671 wymagały odpowiedniego napędzenia po to aby usłyszeć najlepsze walory sceniczno-przestrzenne danego sprzętu. W takich zestawieniach ,odpowiednio dobrany, w zasadzie deklasowały każdy produkt gemingowy w droższym budżecie.Tylko trzeba było wysmefrować dodatkowe pieniądze właśnie na układ.Za dobrą przestrzeń w audio akurat słono się płaci,zaraz po dynamice.A gdy się już miało coś takiego ,nawet programowe sztuczki,podróbki przestrzeni  CSSS-3D czy Dolby okazywały się zbyteczne.

Nie dość że wcale mu nie pomogliście, to marnujecie czas jego, mój i wszystkich którzy podobnie jak ja, weszli tu żeby dowiedzieć się czegos na ten jeden, konkretny temat.

Szczerze powiedziawszy, to jest akurat na odwrót. Biorąc pod uwagę stworzoną zawartość tego działu .Gdyby ludziom chciałoby się czytać i wyszukiwać, przez co najmniej pół do roku nie trzeba było odpowiadać na takie tematy ,które już były poruszane wielokrotnie. Ludzie produkują tu masa tych samych postów ale i tak od czasu do czasu pojawia się jakiś partyzant, ze swoimi śmiesznymi teoriami.

Link to post
Share on other sites

 

 

Kolega Tulla założył ten wątek w jednym konkretnym celu - zeby dowiedzieć się która wersja słuchawek Razer Kraken 7.1 v2 generuje lepszy dźwięk: USB czy MiniJack. I co otrzymuje w trzech pierwszych postach?

W dokładnie trzecim poście czyli moim podałem pytającemu odpowiedz że wersja na jack 3,5mm będzie lepszym wyborem ze względu na uniwersalność jak i to że układzik zintegrowany w takich słuchawkach jest jeszcze gorszy od tego na płycie głównej.

 

 

 

Zewnętrzny DAC/AMP? A po co to graczowi?
 

No nie wiem po co... zastanówmy się może dlatego polecamy układy zewnętrzne że integry płyt głównych są marnej jakości, o niskiej mocy i nie są w stanie napędzić i wysterować co bardziej wymagających słuchawek?

 

 

 

Zachęcanie kogoś, szukającego gamingowych słuchawek, do zakupu monitorowych, 40 mm-owych ATH MX dla DJ'ów sugeruje, że albo jesteś ignorantem albo trollem, a jeśli nie, to o słuchawkach nie masz bladego pojęcia.

Zachęcamy tu do kupienia dobrych słuchawek, oferujących jak najlepszy dźwięk w danym przedziale cenowym, które posłużą latami a nie rozlecą się lub będą do wyrzucenia gdy materiał eksploatacyjny jakim są pady się zużyje. Bo słuchawki kolego drogi dzielą się na dobre i złe. Tak po prostu. Dopiero następnie mówimy o podziale na słuchawki otwarte i zamknięte. Z wbudowanym mikrofonem lub bez niego.

 

 

 

Stereofoniczne AKG K240 z membraną 40 mm lepsze od neodymowych 50 mm z 7.1? Serio?

Stereofoniczne AKG K240 są lepsze od stereofonicznych słuchawek z membraną 50mm jeśli te drugie projektował dział marketingu a nie zespół inżynierów dźwiękowców z wieloletnim doświadczeniem. Konstrukcja K240 była doskonalona od lat 70 zanim uzyskała obecną formę z naprawdę przemyślaną komorą akustyczną i 6 membranami pasywnymi. Serio? Serio, serio.

P.S.1 K240 maja membranę 30mm 

P.S.2 Neodymowe to są magnesy a nie membrany i taki magnes jest też w K240 

P.S.3 7.1 w słuchawkach to tylko dsp softwerowe które na dobrą sprawę można sobie włączyć na dowolnym modelu. Przy czym i tak po prostu jest to efekt dźwiękowy który robi sieczkę z dźwięku a nie żadne 7.1. Jedno zdanie i tyle błędów merytorycznych.

 

 

 

próbujesz zniechęcić do dużo lepszych w tej kategorii produktów Razera? Czy tylko dlatego ze Cie na nie nie stać?

jakbym uważał produkty Razora za lepsze to bym je polecał. Ponieważ tak nie uważam to odradzam ich zakup. Czy mnie na nie stać? Hmm w 2017 roku przeszły przez moje ręce AKG K550, Beyerdynamic DT990 Premium, Fostex T20-RP MK3 i sporo innych. Wszystkie kupione za własne ciężko zarobione pieniądze. Jak chcesz, to sprawdź sobie ile takie słuchawki kosztują.

 

 

 

Na prawde dno dna, na anglojęzycznych forach czegoś takiego nie ma
 

To odwiedź sobie Head-Fi gdzie sie ludzie generalnie znaja na słuchawkach i poczytaj co maja do powiedzenia.

 

 

A wracając do sedna sprawy, czy ktoś miał może okazję wypróbować obie wersje tych Krakenów? I czy zastosowana w nich zintegrowana karta dzwiękowa może w jakimkolwiek stopniu odciążyć procesor i wpłynąć na wydajność w grach? No i w końcu który dźwięk będzie lepszy? Z USB czy Jacka? Będę wdzięczny za każdą MERYTORYCZNĄ odpowiedz.

I kto się tu nie zna? Wpływ kart dźwiękowych i odciążania CPU był w granicy błędu statystycznego na poziomie 1-3 fps 15 lat temu, od tego czasu wydajność procesorów i kart graficznych poszła tak do przodu że nikt tego nawet już nie mierzy. 

 

Tak generalnie to muszę powiedzieć że jestem zażenowany poziomem twojej wypowiedzi. Nie napisałeś nic na poparcie swojej tezy o braku wiedzy forumowiczów. Zamiast tego próbujesz ludzi obrażać, jednocześnie nie uzasadniając swoich sugestii ani jednym merytorycznym zdaniem.

P.S. Panie fatalPL ja mam dysgrafię i się staram poprawiać wszelkie błędy, jednak autokorekta i oczy piszącego nie wszystko wyłapią. Ale tak gwoli ścisłości to przeczytaj sobie co sam napisałeś:

 

 

powiedzieć ze jestem zażenowany
 

 

 

celu - zeby dowiedzieć się
 

 

 

Na prawde dno dna,
 

 

 

zintegrowana karta dzwiękowa
 
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że fatalPL to jeden z tych, który coś poleca bo naczytał się marketingowego pierdzielenia, kupił i teraz da się za to pociąć mimo iż tak naprawdę nie posiada żadnej wiedzy technicznej na ten temat. Słuchawki lepiej brzmią niż jego popzrednie pchełki z kiosku ruchu za 10 zł i już jest zachwycony. Mało tego namawia innych na ten sam zakup co jest dość częstym zjawiskiem i firmy GEJmingowe bardzo szybko to podchwyciły i dlatego na wszelakich eventach rozdają tony gadżetów a nawet swoje sprzęty, żeby ocieplić swój wizerunek i kosić srogi hajs za ten chłam. Posmarują też kilku jutuberom, którzy mają o sprzęcie takie same pojęcie jak cała reszta gimbazjum i nagle rodzi się armia zwolenników, bojowników niczym mohery rydzyka, tylko że tu mamy mohery razera.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...