Skocz do zawartości

Monitor 1440p od 27", do 1000-2000 zł


Recommended Posts

Cześć wszystkim :) 
 
Aktualnie posiadam dwa monitory - jeden 24 cale, drugi 23. Niestety ze względu na przeprowadzkę, będę musiał się pozbyć tego 23", a że w pracy też mam 2x24" to się do tego trochę przyzwyczaiłem i nie wyobrażam sobie mieć tylko jednego monitora... Nie będę miał też TV, co by sobie podpiąć kompa do niego czy coś, więc tym bardziej się coś przyda. W związku z tym zastanawiam się nad kupnem nowego monitora, ale tym razem większego niż te 24... Monitor, który ze mną zostaje to LG 24MP55HQ-P. Będę go używał do normalnego użytkowania - net, seriale, gry :D 
 
Sprzęt:
- Gigabyte GeForce GTX970
- MSI Z97-G43
- Intel i5-4460
 
Co do budżetu to nie chcę wydawać miliona monet... Nie jestem jakiś wielkim znawcą czy coś... Wiadomo im niższa cena tym lepiej, ale nie tracąc na jakości... Ważne, żebym mógł podłączyć do niego kompa oraz konsolę, najlepiej, żeby po prostu zmieniać w opcjach co ma aktualnie odczytywać. 
 
Fajnie jakby się zmieściło w zakresie 1000-1500 zł, chociaż nie mam pojęcia czy coś w tej cenie jest w ogóle warte uwagi... Tym samym nie oczekuje od niego jakiś mega cudów... Jeśli ten zakres cenowy nie da 144 Hz albo też więcej niż 1080p, to trudno. Jeśli jednak idzie dorwać coś z tym wszystkim do 2000 zł to byłbym w stanie rozważyć taką propozycję.
 
Co do karty to nie zamierzam jej wymieniać w najbliższym czasie pewnie nie wcześniej niż 1-2 lata.. Więc może i nie warto zbytnio inwestować w monitor, jednak z drugiej strony, monitor to inwestycja na dłużej. Przynajmniej takie jest moje odczucie.
 
Co moglibyście polecić?

Co myślicie o Asus MX27AQ?? 

Link to post
Share on other sites

Tak jak mówisz - monitor to inwestycja na dłużej. Ekspertem czy jakimś znawcą nie jestem - ale co nieco naczytałem w tym temacie różnych opinii. Nie napisałeś najważniejszego - przeznaczenie monitora. Jeżeli głównie do gier - przeglądania internetu - filmów - w tej kolejności "priorytetów" to mogę polecić Ci tego Della:
http://forum.benchmark.pl/topic/223389-dell-s2716dg-27-czy-wart-swojej-ceny/

Jest zdecydowanie droższy jak Twój budżet - jednak myślę, że nie będziesz żałował zakupu. 144 klatek robi ogromną różnicę - G-sync w grach również. Niestety matryca TN - jednak nie ma tragedii.
Twoja karta graficzna oczywiście nie uciągnie w nowszych tytułach tylu klatek - ale jeżeli kiedyś ją zmienisz to masz idealny monitor do tego. G-sync pomoże utrzymać Ci płynność w nowszych tytułach.

Natomiast jeżeli nie potrzebujesz tych wszystkich bajerów - to możesz pomyśleć nad tym ips'em:

https://www.x-kom.pl/p/342273-monitor-led-27-289-iiyama-xub2792qsu-czarny.html

Posiada Flicker-Free co przy dłuższym użytkowaniu nie męczy oczu.

Edytowane przez Kurlo1
Link to post
Share on other sites

Dell fajny choć drogi. Zastanawiam się czy lepszy byłby ten Dell czy może coś takiego https://www.x-kom.pl/p/367760-monitor-led-27-289-iiyama-g-master-gb2760qsu-red-eagle.html
 

Nie ma dla mnie większej różnicy czy będzie miał FreeSync czy Gsync bo mam r9 270x która i tak tego nie obsługuje więc dopiero następna moja karta będzie z tego korzystać.

Link to post
Share on other sites

Tak jak mówisz - monitor to inwestycja na dłużej. Ekspertem czy jakimś znawcą nie jestem - ale co nieco naczytałem w tym temacie różnych opinii. Nie napisałeś najważniejszego - przeznaczenie monitora. Jeżeli głównie do gier - przeglądania internetu - filmów - w tej kolejności "priorytetów" to mogę polecić Ci tego Della:

http://forum.benchmark.pl/topic/223389-dell-s2716dg-27-czy-wart-swojej-ceny/

 

Jest zdecydowanie droższy jak Twój budżet - jednak myślę, że nie będziesz żałował zakupu. 144 klatek robi ogromną różnicę - G-sync w grach również. Niestety matryca TN - jednak nie ma tragedii.

Twoja karta graficzna oczywiście nie uciągnie w nowszych tytułach tylu klatek - ale jeżeli kiedyś ją zmienisz to masz idealny monitor do tego. G-sync pomoże utrzymać Ci płynność w nowszych tytułach.

 

Natomiast jeżeli nie potrzebujesz tych wszystkich bajerów - to możesz pomyśleć nad tym ips'em:

https://www.x-kom.pl/p/342273-monitor-led-27-289-iiyama-xub2792qsu-czarny.html

Posiada Flicker-Free co przy dłuższym użytkowaniu nie męczy oczu.

Co do kolejności priorytetów to gry, a potem filmy i seriale. Chociaż obie rzeczy czasowo pochłaniają mi podobną ilość czasu. 

 

Opcja tego Della fajna, bo 144 i G-Sync. Mimo, że teraz w pełni nie wykorzystam wszędzie 144 to i tak w niektórych grach dało by radę to wyciągnąć. A co do karty, to za rok dwa może będzie wymieniana. Tylko ta cena.

 

Ten Asus, który podałem też ma jakąś tam funkcje tego Flicker Free czy jakąś inną, która już robi to co ten FF.

Link to post
Share on other sites

Ja bym brał Dell u2717d. Dobre kolory i wykonanie, świetna gwarancja next business day co akurat w przypadku monitorów robi różnicę. Iiyam osobiście unikam jak mogę. Oczy mi po nich chcą wypłynąć nieważne jak bym ustawił.

 

Odradzam ten monitor. Skusiłem się również z powodu fajnego wyglądu, ale podświetlenie... Tak nierównego podświetlenia jeszcze nie wdziałem. Na szczęście mogłem zwrócić.

 

5vPFS38.jpg

 

Na żywo wyglądało to jeszcze gorzej. Możliwe, że trafiłem na taką sztukę, ale później jak szukałem opinii to okazało się to dosyć częstą przypadłością i już nie chciałem bawić się w wymiany na inny egzemplarz.

Edytowane przez sliski15
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...