Skocz do zawartości

Wentylatory nie działają poprawnie


Recommended Posts

Witam.
mam na przodzie nie dawno zakupione wentylatory corsaira wymontowane z obudowy corsair 750D. Problem ich polega na tym że nie działją równomiernie, jak by napięcie nie było dobrze podawane do wentylatorów. sam nie wiem. wszystko widać na filmiku. Przy uruchomieniu PC wentylatory dmuchają powietrze sekunde mocno potem wolno i tak dalej. przy włączeniu ich na 70/80% rpm działają normalnie ale nie chcę ich mieć cały czas tak głośno.
wentylatory są podłączone rozgałęziaczem 1x żeński > 2x męski. (chyba tak to mogę opisać) Czy to może być jego wina? trzy inne wentylatory w obudowie też mam podłączone do rozgałęziacza (3x męski) i działją poprawnie.
Filmik : https://www.youtube.com/watch?v=Tv0PRU8z7s8

Link to post
Share on other sites

Hej,

 

Te inne wentylatory rozumiem ze są innej marki?

Czy sprawdzałeś jak działa jeden wentylator podpięty bezpośrednio bez rozgałęziacza?

 

Nie wiem co może być u Ciebie ale osobiście sprawdziłbym:

1. (Jeśli posiadasz) ustawienie FANów w BIOS. Coś takiego ja posiadam > https://techreport.com/r.x/msi-z97gaming7/firmware-fan.jpg

Sprawdz czy dany SYSFAN nie jest ustawiony na granicy wartosci tzn. masz 29C - 25%rpm i 30C-50%RPM i nie jest tak, że czujnik skacze z 29C na 30C i ten efekt to przeskakiwanie z wartośći X na Y w RPM (rownoznaczne z podniesieniem napięcia).

 

2. Zmierzył bym napięcie wyjściowe z wtyczki, z której korzystasz czy jest stabilne.

 

3. Znając wartości napięcia jakie wychodzi zerknął bym na specyfikacje tego wentylatora jakie ma napięcie i prąd startu itp.

Edytowane przez petey
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...