Skocz do zawartości

Duży spadek wydajności komputera


Recommended Posts

Witam!

Posiadam Windows 7 ultimate 32bit i od pewnego czasu komputer wolno się włącza. Ładowanie systemu trwa dużo dłużej niż kilka miesięcy temu. Również uruchamianie programów trwa dłużej, kiedyś gdy chciałem włączyć Winamp, program włączył mi się w kilka sekund a dzisiaj muszę czekać nawet pól minuty. W grach też zauważyłem znaczne zmniejszenie wydajności. Gra

dłużej się ładuje, mniej fps. Robiłem skan rejestrów programem RegDoctor i CCleaner i nic nie dało. Jak przywrócić komputer do dawniejszej szybkości?

Link to post
Share on other sites

Ja bym zrobił format, ale oczywiście lepiej zdefragmentować dyski :D

 

Pewnie zainstalowałeś jakiś program (albo kilka) które obciążają procesor i zwalniają uruchamianie wszystkiego (np. gadu gadu włącza się zaraz po starcie). Odinstaluj to z czego nie korzystasz lub powyłączaj to co się włącza przy starcie.

Link to post
Share on other sites

Pierwsza sprawa

Program antywirusowy masz?

 

Druga sprawa ccleaner

Po lewej stronie masz przycisk narzędzia, autostart i tam powywalaj te programy które nie chcesz aby ladowały się automatycznie. Jak nie jesteś pewien, który wpis co oznacza to daj na wyłącz.

 

trzecia, to co przedmówca wspomniał, defragmentacja dobrze przed tym jest zrobić oczyszczanie dysku.

http://www.piriform.com/download

 

Aby uniknąć większego balaganu robię w ten sposób.

jedna partycja system

druga program files

trzecia dokumenty

czwarta pliki tymaczasowe

piąta plik wymiany

 

I plan zasilania możesz przełączyć na wysoka wydajność.

Link to post
Share on other sites

Podczas autostaru programów jest bardzo, mało. Chodzi mi o wolne ładowanie systemu tzn. zaraz po biosie.

 

Antywirusa mam - Norton IS 2010

 

Głównie spadek widzę w grach. Gdy kiedyś grałem w najnowszego Wolfestein'a gra trochę się zacinała ale dało się grać, a teraz mam max 10 fps.

 

I plan zasilania możesz przełączyć na wysoka wydajność.

Nie rozumiem :wariat:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...