Skocz do zawartości

Edifier R1600tIII, R2600 czy r2730 pod tv


Recommended Posts

Witam zwracam się z prozbą jakie głośniki byście mi polecili do telewizora z wyżej wymienionych modeli. Mam na to powiedzmy 1000zł z lekką dokładką jak będzie trzeba tylko jeszcze muszę w tym budżecie kupić FiiO D03K i jakiś kabel optyczny. Od 2 tygodni posiadam w domu przy komputerze r1600 i tak mi się dzwięk spodobał (wczesniej miałem jakies creativy 5.1) ze juz telewizor mi zaczął brzydko grać. Czytam juz kilka dni recenzję i kazdy inaczej poleca. Pokój mam w kształcie prostokąta 20mkw, bendę siedział od tv jakieś 2,5-3m. Głośniki w 90% bendą odtwarzały programy telewizji (nc+), kanały muzyczne, oraz 2-3 razy na miesiąc jakiś horror z pendrive. Zależy mi na czystości dialogów i dzwięków jak również niezłym uderzeniu basu przy filmie(lecz nie za dużym bo nie lubie jak mi bas reszte pasm przykrywa). Czy kupić juz sprawdzony r1600 czy któryś w droższych, czy jest sens dopłaty?

Link to post
Share on other sites

Mam porównanie r1600 do r2600 (mam oba, r2600 właśnie wystawilem na sprzedaz z powodu przejścia na monitory studyjne) i o ile masz miejsce na r2600 bo są większe gabarytowo to zdecydowanie do filmów, gorąco polecam. Wyższy model r2730 jest bardziej analityczny, neutralny. Ma trochę mniej basu. Nie mówię oczywiście że r2600 mają go za dużo. Dla mnie w sam raz.

Link to post
Share on other sites

hmm r2600 to juz czytałem że basem wyprzedzają 3 pozostałe propozycje i jeżeli bym oglądał tylko filmy to na 100% bym je kupił. Tyle ze u mnie bendą w większości służyły do normalnego oglądania telewizji i czy tu nie lepiej sprawdzą się r2730? Masz może porównanie basowości r1600vs2730?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...