Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich! Właśnie doszły do mnie części z morele.net , ale niestety bez obudowy ale to dojdzie jutro i tak w ogole przesyłka szła jeden dzień więc jeszcze do jutra będe musiał poczekać (oczywiście sklep polecam, miły kontakt, szybka przesyłka). Ogółem robiłem przegląd części i wszystko super, pierwszy raz mam doczynienia z nowym sprzetem i jeszcze do tego będe musiał go sam składać (a robiłem to w wypadku starszych sprzętów). A więc mam kilka pytań :

 

1. Czy wkładać swoją kartę dźwiękową do nowego komputera? - Creative Soudblaster Live! 24bit , czy zostawać przy zintegrowanej w ASROCK 870 Extreme3 ?

 

2. Podłączając grafikę tzn. zasilanie do niej mam podłączyć 2x 6pin a w zasilaczu (Seasonic M12II 520W) mam 1x 6 pin i 1x 6 + 2 pin < to podłączyć te 6pinów a te 2 będą odstawały? Czy wziąć np. przejściówke 2x molex na 6pin dołączonej do karty graficznej?

 

3. Montując procesor i chłodzenie na niego (ZALMAN ZM-STG2) nakładać cienką warstwe pasty na procka i chłodzenie? Czy tylko jedną z tych rzeczy? - która?

 

To chyba wszystko jak narazie :D Jeszcze jakbyście dali jakies porady o czym należy pamiętać było by mi bardzo miło :D Proszę o pomoc i pozdrawiam RureQ !

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o karte dzwiekową to wydaje mi się że lepiej zostać przy zintegrowanej. Dużo zależy czy masz głośniki 5.1 i czy słuchasz duzo muzyki. Ja włożył bym karte dźwiekową bo jest na niej duzo lepsza jakosc niz na zintegrowanej karcie. Oczywiscie jak sluchasz czaly czas na sluchawkach to raczej niema sensu a co do grafiki to zalezy jaka karte masz prosze cie o podanie modelu. Ale jesli chodzi o mnie to ja mam radeona 6870 i mam 2 osobne 6 piny podlaczone do karty. Co do chlodzenia to niewiem czy te chlodzenie ma juz paste ale prawdopodobnie tak. Ja bym dokupil jakas lepsza paste poszukaj w googlach czy na innych tematach jaka pasta dobra naluz na procek i potem chlodzenie.

Link to post
Share on other sites

Powiem ci, że jeśli karta jest naprawdę dobra, to możesz włożyć, powiem ci fonque123 że nieważne czy słuchawki, czy głośniki, i tak usłyszysz różnicę przy dobrej karcie dzwiękowej, te 2 piny mogą tak sterczeć, niczemu to nie przeszkadza, zrobisz jak uważasz, i tak, i tak będzie dobrze, tylko jak będziesz korzystał z przejściówek, to będziesz miał malutki bałagan w kabelkach, z pastą zależy, zdarza się czesto, że powierzchnia styku procka z chłodzeniem często jest inna, czasem większy jest procek więc moim zdaniem nakładasz na chłodzenie cienką równą warstwę, jeśli to procek ciut mniejszy to nakładasz na niego ;D Proste

 

"Jeszcze jakbyście dali jakies porady o czym należy pamiętać było by mi bardzo miło"

Jeśli dokładniej byś powiedział o co ci chodzi, bym miał mniej problemów z doradzaniem ci o czym należy pamiętać by było ci bardzo miło:D:D

Link to post
Share on other sites

nic dobra dziękuje jakoś sobie poradzę, ale to i tak dopiero jutro mi dojdzie obudowa jutro będe się głowił :D

Specyfikacja sprzętu:

Phenom II x4 955 BE + SilentiumPC Fortis HE1225 + ZALMAN ZM-STG2

Asrock 870 Extreme3

Gigabyte GTX 560ti OC

A-Data GAMING 4GB (Kit 2x2GB) 1600MHz DDR3

Seasonic M12II 520W

CoolerMaster 692 II Elite

Nagrywarka tam jakaś CD/DVD writemaster < od starego kompa

Dysk Samsung F2EG 1TB < też przekładany

Sioundblaster Live! 24bit < dźwiekówka

Link to post
Share on other sites

Witam! Właśnie doszła do mnie obudowa i mam kilka pytań, proszę o możliwie szybką odpowiedź :

1. Chłodzenie do procesora chyba można przykręcić mocno i się nic nie zepsuje?

2. RAM to dual channel czyli mam włożyć 1 do niebieskiego drugie do białego slotu?

3. Mam w budzie 2 wentylatory i są one na kabelki standardowe i do tego przejściówka wyjścia i wejścia na molex to co mam podłączyć? Bezpośrednio do zasilacza czy do płyty głównej?

Link to post
Share on other sites

1. Chłodzenie do procesora chyba można przykręcić mocno i się nic nie zepsuje?2. RAM to dual channel czyli mam włożyć 1 do niebieskiego drugie do białego slotu?3. Mam w budzie 2 wentylatory i są one na kabelki standardowe i do tego przejściówka wyjścia i wejścia na molex to co mam podłączyć? Bezpośrednio do zasilacza czy do płyty głównej?

1. j/w

2. wkładasz do tych samych kolorystycznie złącz.

3. do płyty

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...