Skocz do zawartości

BenQ vs iiyama (24")


Recommended Posts

I o co dokładnie chodzi z tymi rewizjami U2311H - czym się one różnią i jak je sprawdzić?

po lewej stronie delle mają wysuwaną tabliczkę znamionową, gdzie obok numeru seryjnego itp informacji znajduje się rewizja w formacie: REV A0x, gdzie x oznacza numer rewizji od 0 wzwyż, dell znany jest z tego, że A00 (czyli pierwsza rewizja) sprawują się słabo i mają sporo problemów, dlatego kupując monitor trzeba to sprawdzić i wybrać "wyższy numerek"

Link to post
Share on other sites

Jednym słowem "najnowsza" rewizja U2311H powinna być OK i radzić sobie w FPS'ach?

tak, nawet niedawno, jeden z posiadaczy robił tu na forum testy responsywności matrycy, możesz poszukać, nie było szału, ale da radę

 

*jak "zwizualizowałem" wymiary tego B2712HDS to się przeraziłem...

kawał monitora, dosłownie i w przenośni, ten też rozważ

Link to post
Share on other sites

Dobra, trzeba ten temat zakończyć bo im dalej w las tym więcej wątpliwości i możliwości wyboru mam... ;)

 

Faworcyci (póki co):

Dell U2311H

BenQ E2420HD

iiyama B2712HDS (trochę duży)

 

Trafiłem jeszcze na:

iiyama E2407HDS

iiyama E2607WS

 

Aczkolwiek poczytałem o tym U2311H na digitalversus.com i muszę przyznać, że powinien dać radę w FPS'ach...

Ciąglę jednak myślę, że jakiś 24" TN będzie do grania lepszy :P

Za duży wybór na rynku i człowiek głupieje :D

Link to post
Share on other sites

TUTAJ mierzyli input lag na G15 - ja mam P42G10... Jak kiedyś grałem na nim to wyglądało to bajecznie... :P

 

Post napisany na iPhone4 ;)

 

 

EDIT:

Tak sobie teraz myślę, że jak będę chciał obejrzeć film w dobrej jakości to po prostu obejrzę go na plazmie (lepsze kolory i 42" ekran), a monitor będę głównie wykorzystywać do gier wszelakich (od RTS'ów jak DoW II po FPS'y jak Crysis 2) więc TN mi powinno starczyć. Jednak cały czas mi U2311H chodzi po głowie przez ten IPS i 1080p...

 

gdybym brał coś tylko pod gry/video miałbym iiyamę b2712hds, wszystko zależy od potrzeb

No właśnie gry i video (w tym montaż)... Skoro proponujesz do tego monitor TN to czemu szaleć i kupować IPS, który może smużyć? :P

 

Chyba wybiorę tego BenQ (E2420HD lub G2420HD, ale E chyba trochę lepszy) i po kłopocie...

P.S. Pewnie za godzinę znowu będę gdybać czy aby na pewno wybór tego monitora jest trafny... :D

 

Kolejny monitor, który wpadł mi w oko - Samsung XL2370 :D

Link to post
Share on other sites

to jeszcze jedną ci zagwozdkę zafunduję, porównaj sobie ergonomię tych monitorów, czy stabilnie stoją, jak można je regulować itp wbrew pozorom takie detale potem mogą się okazać przydatne lub odwrotnie ich brak bardzo irytujący

 

Kolejny monitor, który wpadł mi w oko - Samsung XL2370

nie głupia opcja, może nawet lepsza od tych benq

Link to post
Share on other sites

No właśnie... Teraz bardziej myślę w kategorii U2311H vs Samsung X2370... :D

I czytając te recenzje zaczynam dochodzić do wniosku, że U2311H nie ma o wiele gorszego input lagu i reakcji matrycy od tych TN (i U2410) i w tych nieszęsnych FPS'ach radzi sobie dobrze (to już chyba kwestia indywidualna jak kto to widzi)...

:tajniak:

Link to post
Share on other sites

to już chyba kwestia indywidualna jak kto to widzi

otóż to

 

Teraz bardziej myślę w kategorii U2311H vs Samsung X2370...

jeżeli miałbym dać ok ośmiu stówek za przyzwoite TN lub tyle samo za tanie IPS bez wahania wziąłbym tanie IPS, tak ja to widzę, można by się łamać jakby TN'ka miałaby być wyraźnie większa, szybsza itp ale tu nie ma takich różnic

Link to post
Share on other sites

Zastanów się czy ten 1" cal robi Ci różnicę. Na tym forum były i nie przychylne opinie o tym 23" Dell'u w zastosowaniu do gier. Porównujesz do U2410, jakby stanowił dobry wzór, choć jest raczej przeciętny i poniżej jego poziomu (lag/smużenie) nie warto schodzić przy takich zastosowaniach. Jak się upierasz przy tym U2311H to sprawdź go w sklepie zanim kupisz, najlepiej odpal jakiegoś kontrastowego fps'a.

W TN zwróciłbym też uwagę na Asus'y.

Link to post
Share on other sites

@Torin

Nie licz na potwierdzenie ode mnie tego co może cichłbyś usłyszeć :D - żeby mnie mylnie nikt nie odebrał, bez aluzji pod adresem drachenfeles, który ma akurat inne zdanie. Po prostu tak oceniam ten sprzęt, po zapoznaniu się z testami i opiniami użytkowników. Ja na Twoim miejscu uzgodnił bym ze sprzedawcą możliwość wymiany na inny model w ciągu kilku dni, jeśli by nie spełnił oczekiwań i po problemie 8-)

Link to post
Share on other sites

Szczerze - to z IPS/VA żaden w tej kwocie (pomijam LG na tej samej matrycy, bo to z grubsza to samo). Jakbyś miał przeznaczone więcej grosza to wybór byłby większy np. seria ZR od HP. Mogę powiedzieć, ze szukam teraz jakiegoś crt 21" - chcę przez to powiedzieć, że jestem wymagający, albo mam nadmierny wytrzeszcz :D

Odnośnie TN słyszałem, że Asusy są niezłe, konkretnie modelu nie podam, bo nie śledzę dokładnie - teraz to TN'ki wychodzą jak niegdyś drukarki, sezonowo. Radzę zajrzeć na prad.de http://www.prad.de/new/monitore/kaufberatung/spieler24.html ewentualnie flatpanel.com.

Link to post
Share on other sites

Skoro tak uważasz... tylko, że nawet producent podaje dla u2311h 8ms , dla tamtych (22/2410) 6ms. Wątpię żeby się zreflektował i zaniżał w nowszej serii parametry. Może rzeczywiście rewizja w tym wypadku ma kluczowe znaczenie (pewnie dla "niedzielnego" gracza gier fps trochę wolniejsza matryca może nie przeszkadzać).

@Thorin49

Jak się jednak zdecydujesz, to daj odpowiedz jak Ci w praktyce przypasował.

Link to post
Share on other sites

akurat nie użytkuje tego monitora do gier, tylko do pracy, więc niewiele pomogę

 

Dla relaksu grywam w NFS Shift, MoH Airborne, Diablo II :)

 

Jak na "moje oko" nie ma problemów z dynamicznymi obrazami, nie powiem za wielee na temat InputLag bo mam zbyt małe doświadczenie w grach - w MoH nie daje się zabić :) ale nie wiem jak to sie przekłada na sieciowe strzelanki. W NFS nie ma problemów z opanowaniem aut w zakrętach, a zwłaszcza w drifcie więc mniemam że nie jest całkiem źle z trym opóźnieniem.

Link to post
Share on other sites

Cytuje komentarz do news'a na Benchmarku:

Malcolm Feth

"Polecam HP ZR22w. Dlugo sie zastanawialem nad "nie-TNka", tak zeby mnie nie zabila cenowo i nadawala sie do zabawy zdjeciami, i grania na 3 sztukach naraz.

Absolutnie nie zaluje wyboru. Swietny monitorek, bardzo dobra cena. W sumie ostatecznie wybor byl miedzy nim i Dellem, ale o tych drugi czesto widzialem komentarze "za czerwony obraz", ktory takze potwierdzilem na U2410, wiec sobie darowalem :)"

 

Suche dane zbliżone do Dell'a, większy HP zr24 w testach wypada nawet lepiej od u2410.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...