Skocz do zawartości

Recommended Posts

Można kupić kartę telewizyjną(kablówka, antenowa) lub kartę satelitarną - do oglądania kodowanych potrzebna będzie karta. Jeśli jest sparowana z dekoderem(np. N) to nic nie zdziałasz :D.

Są wersje pod PCI(i różne tegoż odmiany) jak i USB.

A zasada jest jak we wszystkim innym - instalujesz sterowniki i podpinasz kabel sygnałowy :D

 

A koszt myślę że ze 100zł i w górę, lecz w tym nie siedzę więc niech ktoś mnie poprawi

Link to post
Share on other sites

Jedyny kabel jaki musiałbyś przeciągnąć do kompa to kabel antenowy/satelitarny, w zależności jakim tunerem byś dysponował.

 

Posiadam PixelView PlayTV Pro (od 2001r):

- gniazdo PCI

- pilot i czujnik na kabelku, który należy podpiąć do karty na śledziu (ten bajer można wykorzystać do obsługi np winampa posługując się chociażby programem grid, włącz/wyłącz/play/stop/next/ i co tam tylko dusza zapragnie)

- krótki przewód jack-jack - podłącza się go do wyjścia audio na śledziu tuneraTV a druga końcówka ląduje na śledzia karty dźwiękowej np na lineup

- dołączone sterowniki/oprogramowanie ale swego czasu używałem jakieś nowsze stery oraz program JTV, który według mnie był najlepszy jeśli chodzi o komfort pracy itd

 

Do tego podłączyć kabel od anteny naziemnej, odpalić softa i voila!

Wiem, że wtedy były tuneryTV przystosowane do odbierania telewizji naziemnej oraz telewizji satelitarnej. Obecnie jak to wygląda niestety nie wiem, ale może być podobnie lecz chyba obecne karty telewizyjne będą posiadały tunery dvb-t do odbierania naziemnej telewizji cyfrowej.

 

Takie TV na kompie to z początku fajny bajer, głównie podczas 'paplotania' na gg o meczu/walce odbywającej się aktualnie na żywo :D Raczej radziłbym się zastanowić czy aby na pewno warto w takie coś inwestować, gdyż sam po sobie wiem, ze z tych 11lat korzystałem z tej możliwości niewiele. Od chyba trzech lat leży już na stałe w pudełku :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...