Skocz do zawartości

Ocena zestawu do gier


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kam_kuch,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera Gry.

Maksymalna kwota =/- 3200 zł.

Kiedy zamierzam kupić komputer? Jak najszybciej. Możliwe, że w najbliższych tygodniach.

Których części potrzebuję Cała jednostka bez karty graficznej i dysków.

Czy będę podkręcać sprzęt? W przyszłości tak kiedy będzie brakować mocy.

Rozdzielczość mojego monitora i model LG Flatron W2252V 1680x01050

Specjalne wymagania Brak

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) Gigabyte GTX 750Ti Black Edition (zostanie wymieniona później), SSD 120 GB, HDD 1 TB.

Własna propozycja zestawu https://www.morele.net/inventory/info/326a9037/

Edytowane przez kam_kuch
Link to post
Share on other sites

Co do płyt ASRock'a nie jestem przekonany, słyszałem że bywają awaryjne, a ten sprzęt ma posłużyć co najmniej 5-7 lat. Czy ta którą wybrałem jest za słaba? Dodam, że nie będę montować kart w SLI i korzystać będę z zewnętrznego DAC'a zamiast karty dźwiękowej. W moim obecnym kompie od 2007 roku pracuje płyta ASUS'a bez żadnej awarii i na tą firmę bym stawiał.

 

Co do RAM to chcę zamontować jedną kość gdyż niedługo później zostanie dołożona druga.

 

I jeszcze zasilacz nie chcę wydawać na niego blisko 400 zł, czy ten który wybrałem da radę?

Link to post
Share on other sites

Asrock robi bardzo dobre płyty od czasu kiedy odłączył się od ASUSA. 

Ten ASUS u Ciebie nie powala sekcją zasilania oraz jej chłodzeniem. 

Jak tak boli Asrock, to celuj nawet lepiej w coś od MSI. 

 

Dopłata 40 zł do https://www.morele.net/zasilacz-seasonic-focus-plus-gold-550w-ssr-550fx-1483167/ z 10 latami gwarancji i zdecydowanie lepszą platformą w środku i zdecydowanie lepszym chłodzeniem to chyba niedużo. 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Wierz mi dodałbym te parę groszy gdybym miał, ale po prostu nie mam :P 3200 to dla mnie max ze złożeniem. Wrzuciłem tak jak radziłeś tą płytę główną ASRock i zjechałem trochę z ceny na zasilaczu żeby się w budżecie zmieścić. Wiem że ten XFX, który zaproponowałem podobno trochę wyje, ale obudowa jest wyciszona więc nie powinno być z tym problemu.

 

Modularne kable nie są dla mnie jakimś must have - gdybyś zobaczył na jakim kompie teraz siedzę to byś przetarł oczy ze zdumienia, że to jeszcze działa :P 


Dobra, części już zamówione. Myślę, że można zamknąć :P

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...