Skocz do zawartości

XPS M1730 8800 GTX SLI miał ktoś z tym do czynienia ?


Recommended Posts

cześć, wiec chodzi mi o temperatury komponentów. czy to jest normalne ze grafa bez obciążenia ma ponadz 70 stopni a po godzinie gry temperatura wzrasta trylko o 10 stopni. chodzi mi głównie o to ze dlaczego jest taka wysoka na starcie? prosze o odpowiedzi osoby które miały dokładnie ten model. a może ma ktoś test tego sprzetu, ale nie z notbookcheck gdyż ten już czytałem. czy są jakieś problemy z tymi grafami? dzieki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

ja mam GTS który teraz ma 69 stopni to norma dla tych kart

czego tu nie rozumiesz?

To jest laptop... Laptopy maja denne chłodzenie ze względu na brak miejsca. Radiator ma małą powierzchnię oddawania ciepła (mniejsza niż w komputerze stacjonarnym) i zdecydowanie mały wiatraczek... często chłodzenie w laptopie jest wspólne dla procesora i grafiki. Dlatego temp początkowa jest tak wysoka. Ahh 8800GTX to nie jest słaba karta na dodatek SLI... i tak masz temperatury niezłe ;) możesz użyć np EVGA Precision do ustawienia profili jednego zwykłego czyli standardowych taktowań i jednego obniżonego do minimum trochę powinno temp obniżyć ale na cuda nie licz.

Link to post
Share on other sites

genialny jesteś. jestem fanem twoim. obiawiłeś mi wiedzę dotąd nieznaną. tak sie składa ze ten lapek ma wentyl ma każdą z kart i na procek. ja sie nie pytalem jak wygląda sprawa chłodzenia w lapkach tylko jak to jest w tym konkretnym modelu. jak nie miałeś do czynienia to po co sie w ogóle odzywać?

Link to post
Share on other sites

super klekaj teraz i caluj pierscien! G mnie obchodzi co wiesz czego nie wiesz. Napisales '?' i co mamy se z tym zrobic? te karty tak maja laptopa nie znam ale karte znam. Czego chcesz wiecej? Skoro to wszystko wiesz to po muchomora pytasz ?!

po Twoim '?' mozna wywnioskowac ze wlasnie nic nie wiesz to tlumacze jak dla debila. Ale skoro uwazasz ze nim nie jestes w co pragne wierzyc to sam sobie odpowiedz na pytanie.

Link to post
Share on other sites

Sorry ja Cie nie wyzwałem. Jedynie wysnułem podejrzenie mając w nadziei inny stan rzeczy niestety nie dajesz o sobie dobrze myśleć. Więc swoje niesłuszne/nietrafione spostrzeżenie kieruj do własnego lustra. :D

 

szerloku zadziwiasz mnie xD

http://www.laptopmag.com/review/laptops ... m1730.aspx

http://reviews.cnet.com/laptops/dell-xp ... tag=uoBody

 

masz swoją 'odpowiedź'

Link to post
Share on other sites

Panowie o co wy się kłócicie. Jak karta za gorąca to sobie chłodzenie podrasuj i tyle. Imba jakby wszystkie laptopy miały denne chłodzenie to byś w c2 nie pograł a da się z palcem w tyłku na GTX460M więc zależy od producenta. Nikt ci nie broni, żebyś sobie je wymienił.

Link to post
Share on other sites

No dobra ale mi chodzi że takie chłodzenie ma specyficzne warunki pracy. Tego typu grafa w kompie nie osiągnie takich temperatur. 60 - 70 stopni + głośność to sporo. Desktop takie temp osiąga ale jest cichszy. To jest denność tego typu chłodzenia. Ze względów konstrukcyjnych i specyfiki działania to często są to bardzo zaawansowane konstrukcje!

Link to post
Share on other sites

Czy dekstop jest cichszy? Cóż spierałbym się. Na pewno przy laptopie trzeba dużo więcej wiedzieć jeśli chodzi o przeróbki i podkręcanie ale dużo więcej można również zyskać.

 

Co do temperatur to oczywiście się zgodzę ale w większości wiatraki są ustawione na pracę dopiero przy określonym dość wysokim poziomie temperatury, ze względu na komfort czytaj głośność chłodzenia. Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś dumpnął bios karty i sobie zmienił choć nie zawsze da się to stamtąd zrobić.

 

Z tym zaawansowaniem konstrukcji to bez przesady. Miedziana rurka z pastą biegnie do wiatraka, który wydmuchuje powietrze na zewnątrz...

Link to post
Share on other sites

no dobra może trochę przesadziłem z słowem zaawansowany... :) ale widziałem dość skomplikowane konstrukcje ^^ ale tak czy siak większą sztuką jest schłodzić laptopa niż zwykłego pc. Gdyby wsadzić np najmocniejszego i7 z desktopa do lapka to raczej pc wygrał by jeżeli chodzi o głośność. Stacjonarne bywają głośne ale często to wynika z samych wiatraków i umocowania ich. Do tego w desktopie są mocniejsze podzespoły generujące często więcej ciepła. Gdyby takiego atoma wsadzić do pc to można było by go chłodzić pasywnie a w lapku niestety wiatraczek jest i hałasuje. o to mi chodzi odnośnie głośności :) bo i7 w pc kontra jakiś centrino w lapku to nie porównanie :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...