Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
Własnie skonczylem montowac nowe podzespoly w starej budzie i potrzebuje przeprowadzic diagnostyke danych podzespolow. Chcialbym sprawdzic CPU i GPU w stresie pod waszym okiem. Z podpietego tematu wiem jakimi programami to robic, jednak nie potrafie czytac rezultatow. Np. zauwazylem ze w idle CPU ma caly czas 4.3-4.6GHz na wszystkich rdzeniach. (i7 8700) ale byc moze jest to wina odpalania starego windowsa z dysku.

Ile mam w danym programie stresowac dane podzespoly i jak te programy ustawic pod dany procesor i karte gtx 1080? 

Chcialbym rowniez sie dowiedziec czy temperatury na moim procesorze sa w miare okej. (Montowalem SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 z pasta Arctic MX-2) Pierwszy raz zakladalem takie chlodzenie i mialem z tym nie male problemy.

Biore sie za reinstal czystego Windowsa i czekam niecierpliwie na wasza pomoc

Link to post
Share on other sites

U mnie Windows 10 poradził sobie z przesiadką na nową platformę be mrugnięcia, zainstalował nowe sterowniki i sprzęt płyty gł. i poprosił o restart PC. Pozostało tylko sprzątanie starych wpisów w rejestrze. Trochę to uciążliwe więc instalacja czystego systemu wskazana.

 

zauwazylem ze w idle CPU ma caly czas 4.3-4.6GHz na wszystkich rdzeniach
Sprawdź w opcjach zasilania jak system ustawił Zarządzanie energią procesora. U mnie, po którejś z kolei, aktualizacji przestawił Minimalny stan procesora na 100% i zachowanie w IDLE miałem tak jak u Ciebie.  
Link to post
Share on other sites

Po formacie procesor w normie. Moge dzialac, wlasnie sciagam furmarka i OCCT. Nie wiem za bardzo ile mam testowac zeby bylo wystarczajaco.

Czy cos takiego jak All in One Runtimes jest okej? Nie namaci mi w systemie?
 

 

EDIT

bb7711a1650e5.png

5316d28233610.png

 

 

Moja buda mimo 4 wyntylatorow ma slabe predyspozycje do dobrego przeplywu powietrza, wiec uwazam, ze jest okej. Procesor glownie 58-66 stopni. Nie rozumiem jedynie dlaczego czasami skacze do 70. Czy moze byc to wina zle zalozonego chlodzenia albo wina zle rozlozonej pasty?

PS Co i jak jeszcze warto sprawdzic? 

Edytowane przez wiktorsynkrzysztofa
Link to post
Share on other sites
Czy moze byc to wina zle zalozonego chlodzenia albo wina zle rozlozonej pasty?

Przy 6-ciu rdzeniach i przy Fera 3 HE1224 v2 to i tak nie jest źle,a temperatury skaczą z powodu osławionego gluta pod IHS-em. Na Twoim miejscu pokusiłbym się o wydajniejszy cooler. Stosuj do odczytów wartości parametrów pracy PC program HWiNFO jest bogatszy w zestaw odczytu danych i bardziej czytelny.

 

Jaka była temperatura CPU przy teście w Fur Mark, screen nie załapał, bo coś mało masz tych FPS. U mnie 1070 Extreme jest 116 FPS.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Temperatury CPU były w normie jak nabradziej. FPS taki miałem przy 8x MSAA a przy braku AA w granicach 195. Swoj fps podales z jakich ustawien?

Cooler jak i sama obudowe zmienie w czasie remontu pokoju. Narazie komputer siedzi w rogu i zalezy mi tylko na wydajnosci. Przy zmianie stanowiska grania wybiore cos chlodnego i dobrze sie prezentujacego.

Dzieki za polecenie HWiNFO.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...