Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Planuje zakup kompa. Ma służyć do gierek. Budżet ok 2000zł.

Wymyśliłem coś takiego:

Procesor: AMD Phenom II X2 555 Black Edition

Płyta główna :ASUS M4A77T

Ram: Kingston HyperX 2x2GB 1600MHz

Grafa: Gigabyte GeForce GTX460 1024 MB

Dysk: Samsung SpinPoint F3, 3.5'', 500GB

Napęd: LG SuperMulti SATA DVD+

Zasilacz: Corsair zasilacz CMPSU-500CXEU ATX 500W

 

Moje pytanie: Czy lepiej brać phenoma czy coś z athlona 4 rdzeniowego? Wiem że OC i odblokowanie 2 rdzeni w phenomie to sprawa losowa, ale jaka jest szansa na powodzenie? Darowac go sobie i wziąć gotowy procek X4?

 

PS. Jaki monitor do 500zł, najlepiej z rozdzielczością 1680x1050.

Link to post
Share on other sites

zestaw bardzo dobrze zbudowany. Bierz Athlona x4 640. ZAwsze pewniej nie ryzykuj. Szanse są 80%. Płytę główną weź MSI 870-G45. Nowszy chipset. Lepsza podatność na podkręcanie. Karta idealna na rozdz. FULL HD więc proponuję iiyama Prolite E2208HDD-B1

Link to post
Share on other sites

Osobiście wolałbym Athlona x4. Z odblokowywaniem to loteria. Uda się to fajnie ale jak nie będziesz miał szczęścia to zostajesz z dwoma jajami.

Oto moja propozycja:

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=37530

Powiedz też czy posiadasz obudowę czy zamierzasz kupić nową, wtedy zmodyfikuję swoją konfigurację.

 

@wujashek

W tym budżecie nie ma sensu pchać się w Intel-a. Poza tym zamiast 2000 trzeba by wydać jakieś 2300zł- zapomniałeś o wybraniu pamięci w konfiguratorze :tajniak:

Link to post
Share on other sites

Ciekawie wyglada ta płyta MSI, i ją wezmę. Co do procka hmmm... ja jestem zwolennikiem OC, a ten phenom jest podatny na podkrecanie, przy odrobinie szczęscia mam phenoma x4 + taktowanie ++ Otrzymują calkiem przyzwoitą maszynkę za małą kasę... Duża jest różnica pomiędzy phenomem x2 a athlonem x4, chodzi mi o wydajność w grach?

 

EDIT: Obudowę mam ;)

Link to post
Share on other sites

Obie karty stoją na podobnym poziomie. W grach raz jedna wygrywa w innej druga. Osobiście wybrałbym Radka:fabrycznie podkręcony, możesz go dodatkowo podkręcić we własnym zakresie, ma ciche i wydajne chłodzenie. Ewentualnie można też wybrać wersje od MSI- z jeszcze wydajniejszym chłodzeniem.

Link to post
Share on other sites

identycznie można powiedzieć o Gigabyte GTX 460 OC :wariat:

Proszę nie zaczynaj kolejnej dysputy nt złudnej wyższości GF nad AMD ;):hahaha:

Po prostu podałem HD6850 jako ciekawą alternatywę. Zawsze to jakaś odmiana- sporo było postów w których każdy doradzał GTX460 :P

Link to post
Share on other sites

Zaryzykowałem, wziołem Phenoma II x2 555BE i Gigabyte Radeon HD6850 OC. Jeśli sie uda to bedę szczęśliwym posiadaczem Phenoma x4... Czy zakładając ze nie uda sie odbokować 2 rdzeni a nawet 1, To procek będzie ograniczał mi grafikę? Dodam ze zamierzam niedługo zamienić boxowe chłodzenie cpu na Scythe SCYS-1000 Yasya. Wtedy wycisnę z procka ile się da. Czy mój Corsair 500W wytrzyma OC CPU oraz grafy?

Link to post
Share on other sites

Porażka..., Z przyczyn osobistych nie było mnie w domu, miałem dodatkowo rozładowany tel. Gość ze sklepu zadzwonił na domowy... Okazało się, że aktualnie w sklepie nie dostanę hd6850... Więc brat strzelił ze może być gtx460... Ułomność brata czy sprzedawcy... i okazuje się ze mam w kompie zapakowany gtx460 SE gainwarda... Próby wymiany karty nie skutkowały, relacja "ja vs sklep" = jak grochem o ścianę... coż zrobic... Trzeba oswoić się z tą sytuacją...

 

Pyszedł mi monitor oczywiście też brata wybór (omg)... Benq GL2040M. Nominalna rozdzielczość 1600x900. Czy ten (shit) gtx460SE bedzie dawał radę pociagnąć gierki w sensownych detalach?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...