Skocz do zawartości

Jak włączyć wydajniejszą kartę graficzną w laptopie


Recommended Posts

Witam posiadam laptopa ASUS X555LJ,ma on zainstalowaną kartę graficzną Nvidia 920M.

Jednak jest problem, bo posiada również zintegrowaną kartę graficzną INTEL HD. Ekran laptopa korzysta z karty INTEL HD.

I mam tu problem natomiast nie moge w panelu sterownia ustawić danej gry na karte Graficzną, a gdyż dodaje gre w panelu sterowania (Ustawienia Programu) automatycznie przypisuje mi Zintegrowaną kartę.Natomiast ustawiałem też w Panelu Sterowania (Ustawienia Globalne)Procesor Nvidia o dużej wydajności a następnie w (Usatwienia Programu)Gra nadal korzysta z Intela.

Na Laptopie był robiony format i wcześniej przed formatem nie miałem takiego problemu.

Próbowałem odinstalowywać Stery do Nvidi i instalować starsze wersje i najnowsze lecz to nie pomogło.

 

Proszę was o pomoc w naprawieniu tego problemu.

 

LAPTOP ASUS-X555LJ 

System-Windows 10 Home x64

Karta Graficzna-Nvidia 920M.-Intel® HD Graphics 5500

 

 

Link to post
Share on other sites

A nie ma przypadkiem jeszcze dodatkowych sterowników na stronie producenta laptopa do sterowania właśnie tym przełączaniem kart graficznych?! Już teraz dokładnie nie pamiętam ale przy moim Medionie jak pobierałem stery to też coś takiego chyba było. W razie czegoś niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

Link to post
Share on other sites

Tak zrobiłem tak jak jest na tym filmiku  ustawiłem gre na PROCESOR NVIDIA O DUŻEJ WYDAJNOŚCI i mam problem ponieważ w grze posiadam 75 fps i czułość myszki jest opóźniona nie wiem czego to jest przyczyną

Edytowane przez VEEON098
Link to post
Share on other sites

Tak wgrałem te sterowniki.W panelu sterownia nvidi zaznaczyłem 'Wyświetl ikonę Aktywności Karty Graficznej' odpaliłem Zule i wyświetla mi że korzysta z Karty Graficznej Nvidia lecz nie wiem dlaczego dalej mam 75 fps i tą czułość zamuloną pobrałem też Skill Special Force 2 i w tej grze to samo występuje sprawdzałem frapsem ilość FPS i jest 75 70 powyżej 75 nie ma.Czytałem na innych forach że trzeba wyłączyć Synchronizacja pionową w panelu sterownia Nvidi lecz mimo wyłączonej i tak problem dalej występuje.

Edytowane przez VEEON098
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...