Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze oplotów itp.


Recommended Posts

Siemka, nadszedł czas aby upiększyć mojego Gladiusa na pierwszy ogień idą wentyle i chłodzenie na cepa. Wybór padł na Enermax UCTB12 i Xigmatek Gaia

Kolejną żeczą są oploty i tu nie wiem jake kolorystycznie będą pasować i tu kieruje się waszymi propozycjami

Aktualnie to wygląda tak:

http://img861.imageshack.us/img861/4678/dscn1996d.th.jpg

http://img857.imageshack.us/img857/75/dscn2002.th.jpg

Link to post
Share on other sites

tu będą pasować przedłużki czarno-niebieskie, i dodatkowo ułóż jakoś inaczej ten kabel co leci przez całą płytę główna i szpeci.Troszkę również psują ci te czerwone końcówki od zasilacza można to oczywiście zmienić

Link to post
Share on other sites

Oploty Czarno niebieskie. Wydaje mi sie że ciemny niebieski będzie ładniej wyglądał od jasnego :)

Ten kabel co leci przez całą płyte jest za krótki aby go puścić za tacką. Brakuje mu jedynie 5cm dlatego nic z nim nie kombinowałem ponieważ czekam na przedłużki.

A co można zrobić z tymi czerwonymi wtyczkami?? Pierwsze co przyszło mi na myśl to obkleić je czarną izolacja tak jak kable SATA :P

Można też znaleść kawałek blachy, powyginać i mamy zasłoniętą piwnice :hahaha:

A jakie są wasze propozycje??

Mam jeszcze pytanie: Jakiej wielkości musi być koszulka termokurczliwa ?? Nie będe kupował tych z oplatanie.pl za 16zł za 1m jak moge mieć za 2zł. A w czym mi to przeszkadza że się będą błyszczeć :wariat:

 

edit: Planowałem robić oploty samemu ale widze że tu jest taniej :P

Co do Sigmy to nie wiem boje się łożyska w poziomie podobno terkocze ;) A ja zamierzam zrobić w 50% wydajny i w 50% cichy sprzęt ponieważ chce przy nim spać :P

Link to post
Share on other sites

A nie strace gwarancji zasilacza po wymianie??

Kurde za same kable zapłace 100zł :hahaha: chyba jeszcze troche dozbieram i zrobie zakupy ;)

A nie wiece może czy nie można gdzieś odebrać towaru z Angeli w Lublinie??

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie dot. chłodzenia:

Co się bardzie opłaca kupić??

SPC Fortis za 119zł

czy

Xigmatek Gaia + Pasta Revoltec Therlam Freeze 124zł

W obydwu oczywiście bym wymianił wentyl po jakimś czasie

Link to post
Share on other sites

Ale na fortisa musiałbym nałożyć paste dołączoną do zestawu a do Gai jaką za 20zł

bo moge wydać max 120zł na cooler

Choć może bardziej opłaca się brać fortisa bo jak kiedyś będe zmieniał paste to tempy jeszcze spadną

A da się zdjąć wentyl z fortisa jak jest zamontowany na płycie??? Gdzieś ktoś napisał że się nie da ale jakoś nie chce mi się wierzyć że sie nie da dlatego pytam sie was ;)

Link to post
Share on other sites

Ja od zasilacza mam czerwone niektóre końcówki. Na obecnych zdjęciach mojego komputera tego jeszcze nie widać ale oplotłem je czarną taśmą izolacyjną i wygląda świetnie, w ogóle nie widać żeby to było inne niż fabryczne. Koszt? 0zł.

 

Polecam te wentylatory pozmieniać na 120mm bo te Twoje obecne to ani wydajne ani chiche...

 

PS; sam malowałeś ten wentylator na górze na biało?

Link to post
Share on other sites

Wentylatory zmienie w najbliższym czasie jak tylko troche kasy wpadnie w ręce

Tak sam go malowałem

Kiedys znalazłem stary zasilacz Modecom fell 350W i postanowiłem go maznąć na czarno od razu ładniej wyglądał ale to nie było to, wiedziałem że czegoś tu jeszcze brakuje.

Po pewnym czasie rozebrałem go i wentylator i radiatory pomalowałem na biało ;) . Ładnie się prezentował ale przyszedł czas na nowego kompa i nie miałem co wsadzić do niego więc wsadziłem to co miałem pod ręką. Kable ucięte przyczepione do pinów Molexa. Dziwi mnie to że on jeszcze działa :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Widać twardy z niego skurczybyk ; )

Naprawdę czarne (albo z białymi wentylatorami) 120stki pasowałyby do tej obudowy.

Twój komputer może być albo niebiesko czarny albo biało czarny. Ta druga opcja wydaje mi się taka bardziej ekskluzywna ale to kwestia gustu.

Link to post
Share on other sites

Biało czarny też mi się bodoba ale chłodzenie MoBo jest srebrno niebieskie ;) bez przemalowania by się nie obeszło a tego chciałbym uniknąć

Kolorystyka chyba będzie Czerń z niewielkim niebieskim

 

edit: Ostatecznie najprawdopodobniej wybiore Fortisa + 2x Enermax UCTB + czarne oploty do kabli 8pin i 24 pin

Kable GPU opleciemy jak będzie kasa

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...