Skocz do zawartości

Zestaw do filmów 4k


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Mixxer5,

Recommended Posts

witam, mój zestaw to w skrócie

 

i5 4690k

gtx 1070

8 gb ddr3

 

ten komputer nie daje rady w odtwarzaniu filmów 4k z komputera do TV, kabel hdmi 2.0 porządnej jakości.

Bardzo proszę o porady co mógłbym zmodernizować aby odtwarzało płynnie filmy 4k.

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Netflix też powinien, od paru miesięcy sterowniki obsługują Netflixa w 4k dla kart z serii 10 mających 4gb VRAM i więcej. Tylko trzeba zainstalować kodek.

 

Po treści posta wnoszę natomiast, że filmy się tną. Sprawdź w panelu sterowania karty graficznej czy to przez nią idzie dekodowanie. Odinstaluj stare sterowniki DDU i zainstaluj najnowsze. Chyba każda karta z nowej serii powinna sobie radzić z 4k, a na pewno 1070, więc to musi być problem z softem. 

Link to post
Share on other sites

tak, chodzi o odtwarzanie filmów normalnie przez odtwarzacz na komputerze. Szukałem w sterownikach i nie ma tam nic, pozaznaczałem wszędzie moją karte i wszędzie dałem maksymalną moc i jakość. W niektórych filmach jest ok a w niektórych obraz się tnie, albo pojawiają się białe kropki - przy odtwarzaniu przez dysk zewnętrzny prosto z tv problemu nie ma - ale jak wiadomo port usb obniża jakość a po kablu hdmi powinno iść w najlepszej jakości

 

myślałem że problemem procesor, ze musi być 8 wątków, bo zużycie procesora mam wtedy 100%, reszta spokojnie, nawet się wentylator na karcie nie odpala, więc nie ma powyżej 60 stopni na niej

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Czyli masz wyłączoną akcelerację sprzętową i musisz włączyć w ustawieniach odtwarzacza. Też miałem taki problem z filmami 4k na YT- obraz był dekodowany przez procesor, który po prostu nie dawał rady z 4k60fps i się cięło. U mnie trzeba było włączyć akcelerację w ustawieniach chrome, u Ciebie musi być coś w ustawieniach odtwarzacza. 

Link to post
Share on other sites

Kolego jakie filmy i jakiego odtwarzacza używasz ? mój pentium z GT1030 wszystko odtwarza mega płynnie zainstalowane kodi na win 10 żadnych dodatkowych kodeków nie instalowałem 

 

Tu nawet zestaw z jakimś Atomem daje rady 

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...