Skocz do zawartości

POMOCY GTX 1060 3BG czy 6GB ?


Recommended Posts

Nie? Za 800 zł kupisz 1060 z gwarancją dość długa:) gdzie tu jest inna cena w porównaniu do 970???

Ile razy Tobie trzeba wałkować, pomiędzy gtx 1060 3 gb a gtx 970 nie ma przepaści wydajnościowej. Jeśli gtx 1060 3 gb wygrywa to raczej symbolicznie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołączę sie do tematu ponieważ sprzedałem swojego Gtx 670 2GB.

Rozważam Gtx 970, 1060 3gb, lub używek 6gb.

Narazie pod procek 2500K oc 4.5ghz ddr3 1600mhz.

Jaką karte proponujecie?

Ciekawy jestem też Gtx 970 me100 ten co ma szyne 256bit. Ten model 970 jest lepszy od 1060 3gb?

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

100 me swietna karta .To  to samo co msi gaming tylko  zielona .Nr jeden ma średnim maxwellu

Z tym ze gw lipa bo co tam mogło  zostac  jesli jest  w ogóle

100 ME jest znacznie lepszą wersją niż gaming. Ma komponenty wyższej klasy, ponadto ma backplate. Rzadziej też cewki w nich piszczą  

Link to post
Share on other sites

Przeciez to jest to samo tylko plastikowy backlate dali .Nikt nie bedzie robił 2 lini .Badz powazny .............

Według zapewnień MSI do wersji 100 ME trafiały lepsze bebechy, nie wymyśliłem sobie tego.

 

http://www.techdice.com/limitowane-wersje-kart-msi-gtx-960-gaming-100-me-i-msi-gtx-970-gaming-100-me/ 

Link to post
Share on other sites

Właśnie zainstalowałem gtx 1060. Pierwsze testy całe 600 pts więcej w fire strike względem 970. Oczywiście obydwie na stocku. Wydajność w grach jutro będę sprawdzał ale już teraz mogę przypuszczać, że widoczna przewaga będzie tylko w świeżych grach.

Link to post
Share on other sites

Za polecanie i porównywanie do najtańszego tandetnego zotac'a powinny być jakieś kary... :P

 

Ja nigdzie nie napisałem, że ten zotac za 860zł to jakaś szczególnie dobra wersja tej karty - nie chodziło o to by go polecać, ale by poprzez przykład ten pokazać jak patologiczną cenę na dzień dzisiejszy mają używane 970. Są niewiele droższe, znacznie lepsze niereferenty 1060 3gb. Naprawdę nie twierdze, że 970 to zła karta - wręcz przeciwnie - sam taką mam co tylko potwierdza, że ją jako tako cenię, ale nie zmienia to faktu, że na dzień dzisiejszy jest przewartościowana. Masz na sprzedaż 970, ok, ale nie musisz wszystkim opowiadać na prawo i lewo, że lepsza jest od wszystkiego na świecie. Nagle nawet wersja którą sprzedajesz ma się magicznie okazać lepszą od jakiejkolwiek innej mimo, że jak HAKELBERY wspomniał praktycznie jest to zwykły gaming w limitowanej wersji.

 

Całą dyskusja zeszła na boczny tor, a autor tematu pytał czy zrobi mu różnicę wybór wersji z 3gb ramu zamiast 6. Po zagorzałej dyskusji na temat tego czy lepsza jest 1060 3gb, czy 970 3,5gb chyba ma swoją odpowiedź ;)

Link to post
Share on other sites

Wiesiek 3 chodzi jak chodził. Jedną opcję więcej wrzuciłem z wysokich na ultra (ustawiam tak żeby klatki nie spadały poniżej 75). Ale jest inny plus dla mnie: karta jest praktycznie niesłyszalna pod obciążeniem:) Przyrost wydajności względem gtx970 zauważalny ale w niewielkim stopniu w tej jednej grze. Inna para kaloszy to taka, ze moja 970 już w stocku boostowała bodajże do 1426MHz na rdzeniu a to wynik zdecydowanie ponad przeciętny patrząc na ogół tych kart.

Do full HD i 75fps potrzeba co najmniej 1070 żeby pograć na ultra w wieśka.

 

Wracając do tematu jakbym się liczył z kasą to wybrałbym gtx 1060 3gb. Oczywiście z 6GB zysk jest i może być w przyszłości tego więcej... ale jedna, dwie opcje graficzne więcej w grach na tą chwilę nie są wartę tak dużej dopłaty (300zł).

Link to post
Share on other sites

Alcero1 Ja zobacze po ile pojdzie twoja 970. Zacząłem sie skłaniać jednak ku 1060 6gb. Myślicie ze do i5 2500k asusa p8p67 le 4,5ghz, ddr 3 8gb 1600mhz, to bedzie dobry duet?

Procesor nie bedzie za slaby jak na Gtx 1060 6gb.

Na innym forum koleś podrzucił mi test że nawet 1080 można zgrać z moim prockiem.

Link to post
Share on other sites

Procek da radę. 1060 6gb to dla niego takie rozsądne maksimum jeżeli chodzi o kartę. Znajdzie się może jakiś tytuł gdzie będzie dostawał zadyszki (np BF1 MP), ale to pojedyncze przypadki. Znacznie więcej będzie takich gdzie karta przy tym procku będzie chodziła na 100%.

Masz tu zresztą parę tytułów na tej karcie z i5 2500 (nie kręcony/non K) i widać, że znajdzie się coś w czym łapie zadyszkę, ale to ponad 1Ghz niższy zegar.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Dzieki za odpowiedz.

 

Na filmiku jest podawane taktowanie 4.5 wiec chyba jest podkrecony.

 

Tak wlasnie i mi sie wydawało, a jest ewentualnie sens sprzedaży mojej i5 i przejscie na i7 2600k? Tylko nigdy nie wiadomo jaka uzywka sie trafi.

Moge też spróbować jeszcze nieco podkręcić swoja i5.

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Miałem 2500k i przeskoczyłem na i7 3770 bez k. Koszt zmiany zamknął się w okolicach 300 zł. Zdecydowałem się na wersję z zablokowanym mnożnikiem celowo, by uniknąć nadmiernie wyeksploatowanej sztuki. Powiem tak różnica w BF1 jest widoczna gołym okiem, lepiej trzyma klatki. Miałem zmieniać całego kompa, ale ceny ramu są tak koszmarne, że wolę sobie poczekać. 

Link to post
Share on other sites

To może i ja bym zrobił taki myk. Bez k to może i7 3770 nie jest głupia opcja.

Ty masz gtx 1070 wiec ma to wiekszy sens niż w moim przypadku, przy Gtx 1060 6gb.

A kupowałes od osoby prywatnej, czy ze sklepu z gwarancją?

Link to post
Share on other sites

procka kupiłem a allegro, oczywiście używanego. Procek przyszedł goły, spakowany w pudełko po nurofenie i zawinięty w papier. Miałem trochę cykora jak to zobaczyłem, najważniejsze że działa. Pewnie pochodził z rozbiórki zestawów. Temperatury ma niezłe jak na gluta. Jestem zadowolony. Ja głównie gram w BF1 na multi, w tym tytule procesor ma duże znaczenie. 

Jeśli zdecydowałeś się na gtx 1060 z 6 gb vramu, to kup wersję porządną. Moim zdaniem lepiej kupić coś droższego niż później żałować, że kupiłeś dziadostwo.

Edytowane przez Alcedo1
Link to post
Share on other sites

procka kupiłem a allegro, oczywiście używanego. Procek przyszedł goły, spakowany w pudełko po nurofenie i zawinięty w papier. Miałem trochę cykora jak to zobaczyłem, najważniejsze że działa. Pewnie pochodził z rozbiórki zestawów. Temperatury ma niezłe jak na gluta. Jestem zadowolony. Ja głównie gram w BF1 na multi, w tym tytule procesor ma duże znaczenie.

Jeśli zdecydowałeś się na gtx 1060 z 6 gb vramu, to kup wersję porządną. Moim zdaniem lepiej kupić coś droższego niż później żałować, że kupiłeś dziadostwo.

To faktycznie, a ile zapłaciles?

Na allegro można kupić i7 3770 nowe z 2letnią gawarancja http://allegro.pl/intel-core-i7-3770-4x3-4ghz-8m-lga1155-gw-24-nowy-i7027370380.html

Tyko nie wiem czu to ma sens za 900zl stary procek. Jescze żeby był z K to mozna by sie zastanowić.

Swój i5 2500k mogę sprzedać za 370zł.

Na ile kręcił swojego 2500?

Jakoeg0 gtx 1060 6gb polecacie?

Link to post
Share on other sites

- ja za 3770 dałem 600 zł

- swojego i5 2500k nie podkręcałem

- na chwilę obecną polecam grafy ze stajni msi (najlepsza jest wersja gaming jest jednak droga). Odradzam wersje aero, raczej kierowałbym się w stronę kart z systemem zero frozr (np. armor lub gaming). Polecam zamówienie poprzez internet masz wtedy 14 dni na zwrot, zawsze jest ryzyko że np. cewki mogą piszczeć. Możesz wtedy oddać towar bez podania przyczyny (mi już kilka razy ten sposób uratował "tyłek" przed namoczeniem).

Edytowane przez Alcedo1
Link to post
Share on other sites

Tak jaj patrzyłem po testach to przesiadka na 3770 nie ma sensu, już lepiej iść w i7 2600k i podkręcić.

Jeśli nie podkręcałeś to wcale się nie dziwie że się dławił, podkręcony na pewno mniej bądź wcale.

Chłopaki na forum purepc, radzą mi bym został na swoim 2500k i do tego 1060 6gb to będzie optymalna konfiguracja.

Jedyną zmianę jaką polecają to ddr3 które mam 2x2gb 1600mhz i 2x2gb 1750mhz zmienić na 2x4gb 2133mhz. Tu ponoć warto. Jeśli swój komplet udało by mi się sprzedać za 200zł.

Hmm muszę się zastanowić jaką wersję wybrać, trochę drogie te nówki. Może po świetach będzie lepsza cena, albo upolować jakąś używkę. 

Link to post
Share on other sites

Częstotliwość ramu daje dużo, choć nie w każdej grze jest to aż tak widoczne. "Batelfieldy" lubią szybki ram i pracujący w trybie dual. Tylko taka uwaga sprawdź czy Twoja płyta poradzi sobie z szybkim ramem, mój giguś jest np bardzo kapryśny. Mam ram 1866 i nie chce na takiej częstotliwości pracować z płytą (pomimo tego że płyta obsługuje nawet 2133). Pamiętaj że i7 ma technologię HT i w niektórych tytułach się to przydaje. Co do cen kart ostatnio znowu pną się w górę, myślę że spadków w polskich sklepach raczej bym się spodziewał przy okazji premiery następnej generacji. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...