Skocz do zawartości

Apple iBook 3G 600 MHz


Recommended Posts

Witam

 

Zastanawiałem się gdzie umieścić moje pytanie, tutaj czy w systemach, jednak ostatecznie daje je tutaj.

 

Tak więc : Ktoś z Was może wie coś na temat instalacji innego systemu na tym sprzęcie?

 

iBook ma w środku:

 

procesor PowerPC750 600MHz (jedno rdzeniowy)

 

384 MB ramu

 

Zastanawiam się jak to wygląda z instalacją Windowsa, te procesory to normalna architektura obsługiwana przez Windy czy nie ? Zdaje sobie jednak sprawę z tego, że nawet jeśli się da to prawdopodobnie XP będzie przymulał, ale może jakaś odchudzona wersja ?

 

Obecnie ma zainstalowany OS X 10.4.11 , nie wiem jak to zdziała w praktyce, bo jeszcze go nie widziałem na oczy, ale wie ktoś może czy to rzeczywiście może działać obecnie szybko ? (tak twierdzi właściciel.)

 

Kolejne pytanie: Może da się na tym zainstalować Androida ? Nie wiem jak ten system działa, ale ponoć jest dobry, a skoro wersja 3.0 działa w tabletach to może się uda? (Nie znam się, nie wiem czy ten android działa tylko pod ARM czy może też pójdzie na tym PowerPC, dlatego pytam :) )

 

 

iBook będzie używany jedynie do przeglądania internetu i ewentualnie posłuży od czasu do czasu jako odtwarzacz muzyki, może uda się na nim włączyć jakiś film.

 

Wiem, że to stary sprzęt, ale wygląda naprawdę bardzo ładnie i chciałbym go mieć :)

 

Jeśli znajdzie się ktoś kto odpowie na moje pytania będę zaje*iście wdzięczny :)

Link to post
Share on other sites

To bardzo zła wiadomość. :)

 

Jakiś inny system ? Linux ? :) ,a jak tak to jaki ?

 

I jeszcze jedno - można w tym iBook'u rozbudować ram ? 384 to trochę mało.

 

W sumie to starszy sprzęt, może dałoby się wymienić też procka na szybszego ?

 

No i jak to działa aktualnie? Miał ktoś może takiego iBook'a i wie z czym to się je ?

 

:)

Link to post
Share on other sites

Procki PowerPC są na wymarciu, nie wymieniaj bo to nic nie da.

 

Nie wiem czy jest linux na PowerPC, a jeżeli jest to raczej jakiś minimalistyczny. Polecałbym zostać przy OS X bo z linuxem będziesz mieć dużo problemów. Później kup sobie jakiegoś netbooka.

 

RAM ci też dużo nie da przy takim procku.

Link to post
Share on other sites

Wiesz może czy ten OS X działa rzeczywiście na tym szybko ,czy to może tylko przechwałki właściciela ?

 

Mam swój laptop, ale ten iBook ch*lernie mi się podoba :) i jak na swój wiek wygląda jak nówka.

 

Zastanawiałem się też nad kupnem stacjonarki Apple wersji "lampa" , też wygląda świetnie, a na allegro chodzą już za 500zł. Jednak też w środku jest słabiutki i pomyślałem, że może udałoby się wmontować w podstawkę coś z Atomem, albo lepiej - Zacate :) Co o tym myślisz ?

Link to post
Share on other sites

1. Nie mam pojęcia, używałem tylko hackintosha i fajnie było. System jest stary i procesor jest bardzo słaby więc nie jestem w stanie ci tego powiedzieć.

 

2. Ibooki są przereklamowane. Za mało mocy i za drogo.

 

3. W Polsce raczej nie kupuję się rzeczy Apple. Jest to popularne tylko w stanach gdzie cena/wydajność jest porównywalna z normalnym sprzętem. W innym wypadku jest to wyrzucanie kasy w błoto.

 

Powtarzam jeszcze raz, jak chcesz komputer do internetu to kup netbooka.

Link to post
Share on other sites

Chcę go za wygląd, nie za możliwości ;) netbooki i tak są słabe i w zasadzie do niczego innego niż przeglądanie internetu się nie nadają, a ten ibook też ma tylko do tego służyć. Wiesz nie wiem czy to będzie nadal aktualne bo aukcja nagle się zakończyła (miała trwać jeszcze 5 dni) może to przypadek, nie wiem, napisałem już do jego właściciela, czekam co odpiszę. Cena stanęła na 99zł, więc wiesz jeśli aukcja będzie nadal aktualna to nawet jeśli go kupię za 200zł to i tak jest to o 600zł mniej niż najtańszy netbook (sto razy brzydszy nawiasem mówiąc).

 

A co z tym applem "lampa" ? Myślisz, że uda się go wybebeszyć i wsadzić do środka coś z mini, micro itx ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...