Skocz do zawartości

Czy wydusiłem wszystko z tego GTX`a 460??


Recommended Posts

Siemka podkręciłem mojego GTX`a 460 1GB Cyclone do 870/1740 i Pamięć do 2000MHz

Temp max z otwartą budą to 68*C a z zamkniętą to 75*C Jak daje na rdzeniu 880 i shadery na 1762 MHz to po 5min Furmark gasi się i wyskakuje error, ale temp dochodzi do 71*C

Napięcia nie zmieniałem

Jeśli pobawie się napięciem to moge coś jeszcze wydusić? Czy to by było na tyle??

Link to post
Share on other sites

Po lekkim (nie przesadź bo spalisz i dowiedz się jak to wygląda u innych bo nie znam dokładnie wartości) podniesieniu napięcia powinno się ustabilizować i może jeszcze trochę z niej wydusisz. Albo bez zabawy w zmianę zjechać do ok 850 MHz na rdzeniu.

Link to post
Share on other sites

Dla GTX`a 460 870mhz to jeszcze nic.

Pamięci nie ruszaj, zostaw tak jak są w GeForcach mało to daje rdzeń jest ważny!

Ja u siebie na Gigabyte 460 OC mam 908mhz rdzeń na domyślnych napięciach i temperatury nie przekraczają 67st.

 

Furmarkiem niema co sprawdzać bo i tak żadna gra tak karty nie obciąży.

Link to post
Share on other sites

"908mhz rdzeń na domyślnych napięciach" tak tak jako jedyny nie musisz podnosić napięcia:P

"Pamięci nie ruszaj, zostaw tak jak są w GeForcach mało to daje rdzeń jest ważny!" mało wiesz mój drogi

ja mam cyclone 890 2050 spokojnie robi temp przy 50% wentylatora bodajże 62 max w furmarku

http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-03/6cca71b5.jpg

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak twoja karta ale ja na 908 mhz gram prawie ciągle a napięcia nie ruszałem. Pamięci 1000mhz i temperatury w normie. Furmarkiem nie sprawdzam bo gra i tak karty tak nie obciąża. Może miałem szczęście i trafiłem na dobry egzemplarz.

 

Jak sprawdzałem w Metro 2033 to pamięci nie dały zbyt dużego wzrostu wydajności tylko przygrzały mi grafikę a na jakimś forum przeczytałem, że w geforcach kręcenie rdzenia jest ważniejsze od pamięci i ograniczają one troszkę podkręcenie rdzenia. A jak bym miał takiego Cyclona jak ty to bym go katował ;)

 

Co do tematu to na 101% wyciągniesz więcej niż 850mhz nawet ze standardowymi napięciami.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Pamięci nie ruszaj, zostaw tak jak są w GeForcach mało to daje rdzeń jest ważny!

Głowy sobie nie dam uciąć,ale jakiś czas temu robiłem test jeśli chodzi o pamięci,3600-4000MHz było około 400 punktów w 3dmark ventage.

 

Nie wiem jak twoja karta ale ja na 908 mhz gram prawie ciągle a napięcia nie ruszałem. Pamięci 1000mhz i temperatury w normie. Furmarkiem nie sprawdzam bo gra i tak karty tak nie obciąża. Może miałem szczęście i trafiłem na dobry egzemplarz.

 

Jeżeli w grach i smarkach nie masz żadnych artów itp. to trafiła ci się b.dobra sztuka.

 

 

Co do tematu to na 101% wyciągniesz więcej niż 850mhz nawet ze standardowymi napięciami.

 

Jeśli chodzi o OC tego nigdy nie można być pewnym,np. w gigabyte gtx460 często do uzyskania 850MHz jest potrzebne 1.025V

 

Siemka podkręciłem mojego GTX`a 460 1GB Cyclone do 870/1740 i Pamięć do 2000MHz

Temp max z otwartą budą to 68*C a z zamkniętą to 75*C Jak daje na rdzeniu 880 i shadery na 1762 MHz to po 5min Furmark gasi się i wyskakuje error, ale temp dochodzi do 71*C

Napięcia nie zmieniałem

Jeśli pobawie się napięciem to moge coś jeszcze wydusić? Czy to by było na tyle??

 

Myślę że niema co ruszać napięć,powoli się robi coraz cieplej a twoje tempy wcale nie są małe.

Oczywiście moja wypowiedz tyczu się o użytkowaniu grafy 24/7,jeżeli do testów to otwierasz bok w budzie,stawiasz duży wentylator stacjonarny i kręcisz ile wlezie łącznie z podniesieniem V ;)

Link to post
Share on other sites

Ach. Zawsze kiedy czytam takie tematy żałuje że kupiłem GTX460 OC od Gigabajta. Co prawda jest niesamowicie cicha ale max 840 na rdzeniu (brak zmiany napięć). Od 850 w czasie heaven benchmarka na ekranie pojawiają się dziwnie mignięcia (żółte zielone czerwone). W grach wszystko niby ok ale nie można uznać tego podkręcenia za pewne.

 

Pamięć bez problemu poszła na 2100.

Link to post
Share on other sites

no a modyfikacja biosu? przecież inni tez maja GB i podkręcają?

@up

może i moja poszłaby ponad 900 na rdzeniu bo temp ma w porządku ale jakoś nie czuje potrzeby tak ją katować może kiedyś;)

ciekawe czy tak możliwy duży skok OC to nie był czasami taki celowy zabieg nvidii:)

przecież mogli puścić kartę z zegarem 800MHz a tak to że tak się kręci w jakiś sposób działa na "wyobraźnię" kupującego:)

swoją drogą świetna karta>>> wydajność, cisza, temp, cena = same plusy:)

Link to post
Share on other sites

Rozumiem że używając NVIDIA BIOS Editor (NiBiTor) 6.01 mogę być w 100% pewnie udanej modyfikacji. Przyznam się że zazwyczaj podkręcałem kartę w sposób trochę amatorski aka Msi Afterburner i podchodzę do tego z małym dystansem.

 

Najbardziej ciekawi mnie jednak to że obecnie karta podbita na 850 mruga tymi kolorkami tylko HB i przy dość niskiej temperaturze + - 55C. Przy 840 karta ma 67 ale coś takiego się nie pojawia.

Oczywiście w grach jak Metro albo Crysis nie ma absolutnie żadnego problemu na wszystkich ustawieniach ;)

Link to post
Share on other sites

tak jak pisali wszystko robisz na własną odpowiedzialność przede wszystkim zapisz gdzieś stary bios a potem możesz kogoś poprosić o bios ze stabilnymi ustawieniami dla Twojej karty:)

gigabyte ma blokadę zmiany napięcia? hmm

a odblokowałeś opcje zmiany napięcia w afterburnerze?

tak na szybko

"1. Click on "settings" in the bottom right corner after MSI Afterburner is started up. ( It's not hard to find.)

2. After clicking on "Settings" go down to "Safety properties" and select "Unlock Voltage Control" and "Unlock Voltage Monitoring"."

jakby nie działało w wersji 2.0.0 zobacz 1.6.0 wiem że w jednej był problem

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Podbicie napięcia do 1.025V i 850 działa normalnie

^^ Ja na tej samej karcie mam standardowo 1,048v.

 

Głowy sobie nie dam uciąć,ale jakiś czas temu robiłem test jeśli chodzi o pamięci,3600-4000MHz było około 400 punktów w 3dmark ventage.

Co przy wyniku 15000pkt daje 2% szybciej. WOW :)

 

Pamięć bez problemu poszła na 2100.

Tylko że pamięć na tej karcie ma tak dużą przepustowość że jej przetaktowanie nie przynosi wzrostu wydajności (testowałem to osobiście. 900mhz vs 1200mhz - różnica w granicach błędu pomiarowego)
Link to post
Share on other sites

Ja mialem doczynienia z 3 460 cyclone (768 -> 1024 kolegi i swoja 1024) 768 mialo 0.975 i robil 870mhz w 3d vantage.. potem wymienil na 1024(w sumie 30 zl dolozyl:D) i robi 860 ale na 1V moja sztuka robi 10MHz wiecej wiec bez rewelki przesadniej ze swojej wyciaglem 925mhz przy 1.08V - powyzej 900 mhz strasznie trzeba woltowac.. a moje takie maksymalne wykrecenie to 980 1.12V ale stabilnie tylko w pulpicie :] (nie radze dawac na dluzsza mete wiecej niz 1.05V bo sekcja sie zaczyna dosc konkretnie rozgrzewac..(z radiatorkami teraz mam letnie))

 

Co do temperatur za bardzo sie nie wypowiem bo tydzien po zakupie wymienilem paste na stg2 i jakos nie zauazylem korzysci z tego...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...