Skocz do zawartości

Podkrecanie Intel e8400


Recommended Posts

Witam.

 

Po pierwsze wiem, że tematów o podkręcaniu jest masa, a jeszcze więcej stron o tej tematyce w Google, wydaje mi się jednak, że sprawa jest na tyle poważna, żeby pytanie zadać na poważnym forum i dostać taką też odpowiedź. Mianowicie posiadam:

 

Procesor: e8400 (2 x 3.0 Ghz) chłodzenie Scythe Katana 3

Pamięć RAM: Kingston 2x2gb

Karta grafiki: GAINWARD Geforce 9800GTX+ chłodzenie boxowe

Płyta główna: Intel Raisin City DG41RQ

Zasilacz: MODECOM 500 W

 

Wszystkie taktowania mają wartości fabryczne, nic przy tym nie grzebałem (chwilę może bawiłem się grafiką, ale wróciłem do ustawień początkowych).

 

Chciałem zapytać ludzi, którzy mają o "ulepszaniu" tych części większe pojęcie niż ja, o to, co można zrobić z takim zestawem, żeby zwiększyć jego wydajność. Chodzi mi o jakieś instrukcje krok po kroku, np odnośnie tego, jak bezpiecznie podkręcić procesor. To samo dotyczy grafiki i ew. pamięci RAM. Chodzi o to, że nie chcę dokładać więcej pieniędzy do zestawu, który posiadam, a nieco więcej z niego wycisnąć (w bezpiecznych dla niego i racjonalnych granicach). Dodam jeszcze, że aktualizowałem BIOS'a na najnowszy i nie pojawiły mi sie żadne dodatkowe funkcje.

 

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i ewentualną okazaną pomoc.

Link to post
Share on other sites

Cześć

Niestety bez nakładu finansowego dużo nie zdziałasz z tym zestawem.

Przede wszystkim potrzebny jest nowy zasilacz - na tym OC nie jest bezpieczne. Po drugie nowa płyta główna - na tej nie uda Ci się dużo wykręcić.

 

Aby zwiększyć wydajność zestawu wystarczy, że podkręcisz E8400 do ~4 GHz i rdzeń karty graficznej o 150 MHz.

 

Pozdrawiam, Y0ddh4

Link to post
Share on other sites

http://www.intel.com/Assets/Image/prodlarge/DG41RQ_lg.jpg

Jeżeli to jest ta płyta, to pozostaje lekkie podkręcenie FSB, prawdopodobnie MB nie pozwala na podnoszenie napięć CPU, więc może 3,4 GHz osiągniesz. Na tyle Katana wystarczy, co do GPU 790 Mhz powinieneś wyciągnąć

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim potrzebny jest nowy zasilacz - na tym OC nie jest bezpieczne.

 

Skąd wiesz że zasilacz do wymiany :D , jeśli to jest MC lub Volcano to może zostać :D , ale jak to jest inny model niż te które podałem to zasilacz kategorycznie DO WYMIANY !! .
Link to post
Share on other sites

Dokladnie jest to MODECOM FEEL 500 ACTIVE PFC

Jeszcze FEEL III jest dopuszczalny .To jest FEEL I więc do wymiany kategorycznie !! Musisz koniecznie wymienić zasilacz na jakiś markowy , przeczytaj to http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html i dowiesz się wszystkiego jakie niebezpieczeństwo ma zasilacz nie markowy(no name) .Też są takie zasilacze że markowy ale model bardzo słaby , np .Modecom robi średnie zasilacze .FEEL I i II i Premium są bardzo słabej jakości , ale Modecom MC czy Volcano są już duże lepsze .Ile masz do wydania na zasilaczy ? Chyba że chcesz mieć fajerwerki w komputerze :D .

Pozdrawiam .

Link to post
Share on other sites

Proponuję :OCZ SXS II 500W , Corsair CX500W , Fractal Design Integra 500W , Fortron HLN 500W , Be quiet! Pure Power L7-530W , Seasonic SS 500W , Fortron FSP500-60GHN 500W 80 Plus .Nie znajdziesz nic lepszego :D .Możesz w www.techplanet.pl .

Pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites

Dokladnie jest to MODECOM FEEL 500 ACTIVE PFC

Jeszcze FEEL III jest dopuszczalny .To jest FEEL I więc do wymiany kategorycznie !! Musisz koniecznie wymienić zasilacz na jakiś markowy , przeczytaj to http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html i dowiesz się wszystkiego jakie niebezpieczeństwo ma zasilacz nie markowy(no name) .Też są takie zasilacze że markowy ale model bardzo słaby , np .Modecom robi średnie zasilacze .FEEL I i II i Premium są bardzo słabej jakości , ale Modecom MC czy Volcano są już duże lepsze .Ile masz do wydania na zasilaczy ? Chyba że chcesz mieć fajerwerki w komputerze :) .

Pozdrawiam .

Do FEEL I i II się zgodzę, ale Premium jest na poziomie FEEL III tylko się różni nazwą, sam mam oba zasilacze i nawet na OC chodzą stabilnie. Tego FELL III mam już 3 lata i trochę napięcie skacze. A ten Premium nie trzyma napięcia podaje za wysokie na linii 12V ale jeszcze nie mierzyłem Voltomierzem (nie chce mi się otwierać obudowy) więc nie wiem czy to błąd odczytu czy zasilacz. Jednak ten Premium chodzi już rok a komputery chodzą u mnie po 6-12h dziennie

Link to post
Share on other sites

Ja też miałem i-boxa deer 350W chodził mi około 6-8 lat i wszystko chodziło sprawne , po wymianie i-boxa na ocz'a sxs 500w podłączyłem i-boxa do innego pc (dużo słabszego,konfiguracja mnie prądożerna) i poszedł z dymem cpu,mobo i oczywiście psu :) i wiem co to znaczy :) .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...