Skocz do zawartości

ASUS X299 Gaming + UEFI + Win10


Recommended Posts

Witam.

Mam problem z systemem Win10 i konfigiem biosu/uefi. Ostatnio robiłem rozbudowę kompa na socket 2066. wybrałem płytę asusa x299 gaming (https://www.asus.com/pl/Motherboards/ROG-STRIX-X299-E-GAMING/). System zainstalowany ale mimo wszystko przy uruchomieniu długo się włącza komputer. Z licznika na płycie to tak jak by szukał właściwego dysku do uruchomienia. Czasem mam tak że muszę o dodatkowo zrestartować żeby załapał. No i ostatnio nie mogę przeprowadzić instalacji aktualizacji ponieważ nie chce mi się ponownie podnieść po restarcie. Muszę go ręcznie zrestartować i wywala mi błąd instalacji aktualizacji po tym zabiegu. Czy ja mam coś źle ustawione w biosie? Jak go przestawić?

Link to post
Share on other sites

Zmieniają się. Skacze z A0 na A6 i potem znowu wraca na A0. Płyta była już w naprawie i był zmieniany bios. Zresztą z tego powodu tam trafiła bo po aktualizacji nie podniosła się. Była cała sprawdzana i jest rzekomo wszystko ok. Spróbuję jeszcze dać cały sprzęt do serwisu jakiegoś. Może tam ktoś okaże się sprytniejszy ode mnie bo ja już nie mam sił.

Link to post
Share on other sites

Czy inne kody nie są wyświetlane i jaki jest końcowy kod, jak już włączy się system? Czy płyta była w naprawie w serwisie ASUS czy sklepowym? Nie dawaj do serwisu tylko męcz sprzedawcę o wymianę z powodu nie możliwości korzystania z produktu. 

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Przeglądam tabelę kodów i nie widzę takiego 40. A te włączanie naprzemienne A0(inicjowanie kanału IDE rozpoczęte) I A6(znaleziono SCSI) nie powinno wrócić da A0 tylko powinno zakończyć inicjowanie portów SATA na A3 i A7. Na Twoim miejscu tak jak wcześniej napisałem sprzęt nie działa to reklamuję do skutku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...