Skocz do zawartości

Dobry laptop, a słaby perfomance.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez TeleSadzio,

Recommended Posts

Witam!

Wczoraj tj. 24.11.2017 doszedł do mnie laptop zamówiony kurierem kilka dni wcześniej kurierem laptop. Jest to dla mnie ogromna zmiana gdyż wcześniejszy sprzęt ledwo zipał na niskich w cs:go. Ów laptop to Lenovo Legion Y520:

- I5-7300HQ,

- AMD Radeon RX560 4GB GDDR5, 

- 128GB SSD M.2 PCIe+ 1TB HDD SATA III

- 8GB RAM,

- Windows 10 Pro. 

Cieszyłem się niezmiernie i oczywiście pierwsze za co się zabrałem to instalacja Windowsa 10 Pro, do którego posiadałem już klucz, więc zakup laptopa z wgranym systemem był bez sensu. Poinstalowałem ze strony lenovo zalecane sterowniki oraz sterownik do karty graficznej ze strony AMD. Przechodząc do rzeczy, problem tkwi w tym, że powyższy laptop CO JEST DZIWNE wyciąga w grach pokroju League of Legends bądź CS:GO - na lepszych grach nawet nie sprawdzałem - zaledwie, ZALEDWIE 40-50fpsów niezależnie od ustawień grafiki w grze, czy to na very low, czy na very high ;___; A więc zaczynam szperać po necie i szukać rozwiązań i jedyne co udało mi się zrobić to zmniejszyć fpsy jeszcze o jakieś 5-10 co jest już całkowitym dramatem. Jestem teraz w kropce i niedowierzaniu jak tak dobre komponenty mogą tak słabo działać? Zapewne jest to coś związane z ukrytymi ustawieniami, bądź jakimiś innym dziwnymi przypadłościami, ale już po prostu nie mam do tego siły, więc proszę Was, forumowicze, o POMOC! 

Nie wiem nawet czy dobrze dobrałem miejsce na napisanie takiego tematu, ale z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

coś jest nie tak, ja w LOL mam 60 fps na średnich detalach FHD ale na .... tablecie z Windowsem Core M5-6Y57 8GB RAM i SSD. Może jak kolega napisał, niekoniecznie zainstalowałeś dobrze sterowniki i leci Ci "na integrze". Próbuj dalej ze strony producenta pobrać wszystkie sterowniki, puść aktualizacje w Windows i zainstaluj ze strony AMD najnowsze sterowniki do Grafiki.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Wynik z afterburnera podczas gry. wedlug programu gpu1 to radeon, gpu2 to intel, Menedzer zadan pokazuje ze to radeon pracuje w 30% tak samo jak procesor.

 

wynik_z_afterburnera.png


Niestety nie poradziłem sobie z tym problem - prawdopodobnie sprzęt jest wadliwy, bądź jakaś dziwnie ukryte ustawienie na samych podzespołach, do których nie miałem dostępu. Postanowiłem więc zwrócić laptopa i czas zacząć nowe poszukiwania.

Edytowane przez TeleSadzio
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...