Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

przeglądając allegro trafiłem na ciekawą\intrygującą ofertę. :ciekawy:

http://allegro.pl/xeon-l5520-4-8-watkow ... 68794.html

 

Na zdjęciach widać, że procesor faktycznie ma urwane 4 rezystory. Pytanie czy jest

w ogóle szansa na to że cep zadziała, albo czy istniała by szansa na regeneracje\naprawe procesora... :D

Co sądzicie?? (jeśli źle umiejscowiłem temat, przepraszam i proszę o przeniesienie).

Link to post
Share on other sites

to, ze ma urwane 4 rezystory to wcale nie znaczy, ze tylko to jest uszkodzone ( skoro urwal to czemu ich nie ma? ). kolejna sprawa to dobranie odpowiednich czasci - skad wiesz czy uda Ci sie kupic dokladnie takie jak byly. moim zdaniem nie warto sie w cos takiego bawic jesli nie ma sie duzej wiedzy na ten temat ( byc moze naprawa jest banalnie prosta o ile ma sie odpowiedni sprzet i pojecie ).

nie wiem co trzeba robic z procesorem zeby go tak pokiereszowac :D

zadzwon np. tutaj: http://www.pccenter.pl/kontakt.php nie zajmuja sie naprawa procesorow ( swoja droga nie wiem gdzie w Polsce to robia ) ale moze beda w stanie udzielic Ci pelniejszej informacji.

Link to post
Share on other sites

Tak bardzo fajnie, że trzymacie się tematu ;)

Szczerze mówiąc to nie liczyłem na naprawę tego procesora, tylko na to, że będzie w miarę sprawnie działał bez tych rezystorów :)

Na przykład moja stara GeForce 8600gt straciła część (sporą :) ) rezystorów a jedynym efektem jest to, że karta lepiej się podkręca 8-)

Wiadomo, że procesor to delikatniejsza sprawa ale kto wie :) ...

 

Edit

Koleś odpisał, komputer blokuje się z nim na czarnym ekranie... :)

Ciekawe co by było gdyby zewrzeć "na krótko" ścieżki, które łączyły te rezystory :):)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...