Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. 
Mój sprzęt 
I52400
8gb DDR3 
P8p67le
1070 gaming x
Potrzebuję aby ktoś mnie ukierunkował czy aby jest sens teraz coś zmieniać czy czekać na następną generację w przyszłym roku.

Rozważałem już 8600k ale w mocnych grach wwidac że wszystki rdzenie na 100% chodzą więc myślałem o 8700k ale ten znowu droższy i skoro w przyszłym roku będą nowe proc z większą ilością rdzeni to może poczekać. Zastanawiałem się też nad ryżem 1600 by w przyzlym roku wymienić na ryż2 bo mają mieć te same podstawki. 
Sam nie potrafię jakoś tego realistycznie ogarnąć. 

Link to post
Share on other sites

Powoli zniechęcam się do coffe lake nowej płyty i pamięć za ponad 2000zł a to z powodu głupiej płyty.Zaczekam jeszcze co EVGA pokaże w teście.

 

Mamy dwa wyjścia :)

 

 

i skoro w przyszłym roku będą nowe proc z większą ilością rdzeni to może poczekać.

 

 

 

albo,i to nie jest głupie,kupić co przedstawił już katystopej

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Używałem przez krótki czas i7 2600K z GTX 1080 Ti (czekałem na nowy sprzęt). Ten procesor jest za słaby do tej karty - męczy się ciągle na 100% i grzeje jak głupi.

 

Może słabszej GTX 1070 da radę.

 

BTW, pamiętaj, że do swojej płyty możesz włożyć nie tylko Sandy Bridge ale także nowsze Ivy Bridge (np. i7 3770K). Różnica jest niewielka, ale zawsze to oczko wyżej.

Link to post
Share on other sites

1080 Ti i 1070 dzieli przepaść wydajnościowa - do jego karty 2600k starczy z hukiem.

 

 

EDIT: Wprawdzie wymiana platformy kiedy masz niezłą płytę i możliwość wskoczyć na 2600k jest bez sensu, ale coraz bardziej daje się odczuwać różnica na plus kiedy zastosuje się szybszy ram, no i nie oszukujmy się różnica wydajności coffe lake i sandy jest jednak znacząca na plus tego pierwszego i nie zmieni tego fakt, że w jakimś teście na najwydajniejszych kartach w miejscu procesorowym można 8600k zapchać.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...