Skocz do zawartości

KOMPUTER 8/9 K - duża moc obliczeniowa CPU/GPU - Proszę o pomoc !


Recommended Posts

Witam wszystkich, 

Bazując na rankingach i informacjach które gdzieś tam znalazłem spróbowałem złożyć komputer ( Poniżej Link do koszyka )

http://www.morele.net/inventory/info/00672ae5/

Komputer będzie służył dla mnie jako urządzenie pracy przy tworzeniu projektów w programach typu archicad / sketchup oraz późniejszego renderowania projektów i tworzenie fotorealistycznych wizualizacji ( program v-ray ). Na forum sketchupa i v-ray polecają konsumenckie karty graficzne 1080ti dlatego też nie chcę wchodzić w karty z seri quadro . 

W zestawieniu nie pojawił sie żaden dysk gdyż początkowo planuje wsadzić do niego dysk na złączu m2 (samsung evo950 256 gb ) który posiadam obecnie w swoim laptopie , Jako dysk hdd planuje kupić dysk zewnętrzny . 

Byłym wdzięczny za sprawdzenie zestawu który złożyłem . Wypowiedzenie się za / przeciw poszczególnym podzespołom - ewentualne kwestie zmiany podmiany tak by uzyskać możliwie najlepszą konfiguracje w budżecie 8 - 9 k Wiadomo im mniej tym lepiej :) 



 

Link to post
Share on other sites

na serio tylko 16GB, male te projekty. 

 

Jako dysk hdd planuje kupić dysk zewnętrzny . 
czemu ? Jest to zawsze gorsze rozwiązanie pod względem prędkości i bezpieczeństwa. 

No i tak jak wyżej, CPU się samo nie schłodzi, choć był już tu taki jeden i narzekał, że ma ciągle 100°C na rdzeniu nawet w idle. 

płytę sam wybierałeś jakoś specjalnie, przy x299 warto się nad sekcją i jej chłodzeniem pochylić. 

Link to post
Share on other sites

na serio tylko 16GB, male te projekty. 

 

czemu ? Jest to zawsze gorsze rozwiązanie pod względem prędkości i bezpieczeństwa. 

 

No i tak jak wyżej, CPU się samo nie schłodzi, choć był już tu taki jeden i narzekał, że ma ciągle 100°C na rdzeniu nawet w idle. 

płytę sam wybierałeś jakoś specjalnie, przy x299 warto się nad sekcją i jej chłodzeniem pochylić. 

Jestem laikiem :P nie znam się na tym dlatego te braki .  byłbym wdzięczny gdyby komuś z was udało się podesłać mi poprawnie złożony koszyk. Co do ramu i dysku - Obecnie mam 16 gb i daje radę 

Edytowane przez patryko_m
Link to post
Share on other sites

Twoj koszyk nie jest wcale taki zly. Jezeli 16 Ci starcza to zostaw te kostki. Co do plyty mysle ze mozna poszukac tanszej i lepszej ale ta nie jest tragiczna, zasilacz spokojnie to uciagnie lecz jak zalezy Ci na "kulturze pracy" jak to niektorzy nazywaja to mozesz szukac w wyzszych W cos kolo 700-750 ale jak na moje nie ma potrzeby raczej hałasem karty graficznej nie przebije przy obciazeniu. 

Do chlodzenia procka polecam standardem dark rock 3 pro ;) ew. szukaj czegos innego ale ten jest bardzo cichutki i ma swietne osiagi. + Pamietaj ze black week sie zaczal i mozna znalezc cos sensownego taniej ^^

Tak jak @up napisal. Lepiej miec hdd w srodku ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...