Skocz do zawartości

Chłodzenie nie kontaktuje z procesorem (6700k)


Recommended Posts

Kupiłem sobie chłodzenie wodne na procesor- LC-CC-120-LiCo. Tanie, ale wg recenzji powinno być dość wydajne (http://pcfoster.pl/artykul/lc-power-cosmocool-lc-cc-120-lico-%E2%80%93-test-coolera-cpu/1472-4.html). Problem w tym, że procesor potrafi dobić do 100 stopni. Rozebrałem komputer i okazało się, że chłodzenie nie przylega do procesora- tylko na 1/3 powierzchni była pasta, reszta czysta. Wygląda to trochę tak jakby chłodzenie było "na skos": z prawej strony przylega, a im dalej w lewo- tym wyżej. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Znalazłem poradnik zalecający podłożenie gumowych uszczelek między stelaż, a płytę główną, ale w ogóle to nie pomogło. 

 

EDIT: Na poprzednim chłodzeniu (Silentium Fera 3) procesor w stresie zatrzymywał się na 83 stopniach. 

 

EDIT 2: Potrzebuję chłodzenia wodnego ze względu na brak miejsca w obudowie- więc nie bardzo mogę wrócić do powietrza.

Edytowane przez Mixxer5
Link to post
Share on other sites

Masz nowy nie pełnowartościowy produkt zamiast kombinować zwróć na gwarancję Dołącz zdjęcia z temperaturami i zdjęcie pasty po zdjęciu z procesora

 

Prawdę powiedziawszy, to mam go 4 dni, więc mogę nawet zwrócić bez podania przyczyny (chociaż w plecy na kosztach wysyłki). Tyle tylko, że jeśli to problem z płytą główną (powiedzmy), to będę tak miał z każdym chłodzeniem wodnym. Dlatego staram się jeszcze sprawdzić czy nie popełniłem jakiegoś błędu przy montażu/ konfiguracji (ale pompa jest nastawiona na 100%). 

Link to post
Share on other sites

Na AC też masz takie problemy ?

 

Nie- i to jest dziwne. Tyle tylko, że znalazłem też to:

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2758816/liquid-cooler-touching-cpu.html

 

I wg jednego z piszących zdarza się, że chłodzenie wodne nie kontaktuje, a zwykły radiator już tak. Na dodatek mam wątpliwości czy to płyta główna nie jest "krzywa", bo skręciłem całość poza obudową i wygląda prosto (ale chodzi o jakieś milimetry, więc ciężko ocenić na oko). 

 

EDIT: Nie jestem też 100% pewien czy pompa chodzi. Słyszę, że coś się przelewa w tych wężykach, ale jest po prostu bardzo, bardzo cicho. Z drugiej strony- mam chłodzenie wodne Arctica na karcie grafiki, które bezdyskusyjnie działa (60 stopni pod 100% obciążeniem) i też jest niemal niesłyszalne. 

Edytowane przez Mixxer5
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak sa skonstruowane mocowania u ciebie ale sprawdź śrubki mocujące czy sa jednakowej długości . Moze masz 2 od lga 1151 i dwie od np lga 775 .

 

Nie, niestety to nie to. Wygląda to tak, że do "pająka" są śrubki do Inteli albo AMD. Te od AMD nie wejdą, bo są za duże. Zresztą- zrobiłem taki eksperyment:

wziąłem stelaż z poprzedniego chłodzenia i obniżyłem je o 2mm (były tam takie plastikowe "czapki", na których się to stawiało. Zmierzyłem, wziąłem plastikowe kołki rozporowe, skróciłem je do 5/6 wysokości tych czapek i na tym postawiłem pompę z radiatorem)- chłodzenie styka trochę lepiej, ale dalej jakaś 1/3 nie kontaktuje. To co pisze Tomasz wydaje mi się najbardziej prawdopodobne: z jednej strony nie dociska i jest krzywo.

Link to post
Share on other sites

Za cena idzie powtarzalność produktu, dokładność wykonania czy

Ilość produktów z jednej formy czy stepla

 

Dlatego jedna sztuka tego chłodzenia będzie ok

A druga całkiem odwrotnie

Nikt tego w sklepie nie będzie sprawdzał bo to kosztuje pieniądze

 

Weź pod uwagę że racjonalny blok ek kosztuje tyle co to chłodzenie

A blok chiński połowę

 

Wynika to z tego że stępel robi więcej odbitek ja powinien i już masz klamry krzywe

Kilka tysięcy więcej wtrysków i masz krzywy cały pompo blok

 

Edytowane przez tomasz1987
Link to post
Share on other sites

Za cena idzie powtarzalność produktu, dokładność wykonania czy Ilość produktów z jednej formy czy stepla Dlatego jedna sztuka tego chłodzenia będzie ok A druga całkiem odwrotnie Nikt tego w sklepie nie będzie sprawdzał bo to kosztuje pieniądze Weź pod uwagę że racjonalny blok ek kosztuje tyle co to chłodzenie A blok chiński połowę Wynika to z tego że stępel robi więcej odbitek ja powinien i już masz klamry krzywe Kilka tysięcy więcej wtrysków i masz krzywy cały pompo blok

 

Biorę- ale normalnie to chłodzenie kosztuje mniej więcej tyle co Corsair H60 (200zł). Na dodatek jest sporo opinii na ten temat i nikt nie narzeka na niestykający blok (ale już na piszczącą pompę kilka osób). Zgaduję więc, że po prostu trafił mi się trefny egzemplarz. 

 

Niemniej- napisałem już maila do sklepu. Albo zwrócą mi kasę, albo wymienią na nowy. Dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...