Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

słuchajcie mam problem z dyskiem twardym,

jakiś czas temu sformatowałem przez komędę w wierszu poleceń dysk w laptopie.

 

Od tego czasu nie został przywrócony, widnieje jako obszar nie przydzielony.

Próbowałem kilku programów do odzyskiwania, jednak nie dają oczekiwanych rezultatów. (pliki albą są nie dokońca sprawne albo są złe nazwy. Najbardziej zależy mi na plikach w formacie mp3.

 

Czy możecie polecić (także płatne) programy do odzyskiwania, które wypróbowaliście lub są stosowane przez Firmy specjalistyczne.

 

Dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

próbowałem DMDE, w darmowej wersji jest ograniczenie bodajże tylko do 3000 plików o ile dobrze pamiętam, więc to tylko jak masz pojedyncze pliki się nadaje. 

R-studio też dobrze działa, ale jest ograniczenie do bodajże 256kb plików w darmowej wersji, jakoś tak. 

programy jak testdisk, photorec bym omijał, bo mają problem z nazwami i nie odzyskują drzewa katalogowego, jak i mają problem z odzyskaniem pofragmentowanych plików. 

Z moich osobistych doświadczeń scrackowany easus lub pełny z kodem aktywującym się sprawdza najlepiej (samemu mi się udało zdobyć kod do 10-tki kiedyś za darmo i działał )

Link to post
Share on other sites

R-studio w pelnej wersji też działa bardzo dobrze testowałem u znajomego na serwisie, masz tam opcje że klonuje dane z wadliwego dysku i dopiero z tego backupu odzyskujesz, jest b. dokładny klon moze zczytywać 24-48h i dłużnej ale jest za to mniejsze ryzyko uszkodzenia danych.

Link to post
Share on other sites

Znaczy zawsze można zrobić kopię posektorową dysku (dużo programów je robi) i podmontować ten obraz i dopiero z tej kopii posektorowej odzyskiwać, jest to zawsze bezpieczniejsza opcja jeśli mamy do czynienia z uszkodzonym dyskiem (lub jesteśmy super ostrożni, lub mamy wielki SSD i nam na czasie zależy), tylko trzeba mieć wtedy przynajmniej jeden osobny pojemny dysk, aby obraz jak i pliki odzyskane z tego obrazu się na nim zmieściły, więc przynajmniej 2x większy od odzyskiwanego dysku/partycji. 
DMDE też ma taką opcję o ile pamiętam, ale są też inne. 


EaseUS Data Recovery Wizard też ma taką opcję z tego co pamiętam. 

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...