Skocz do zawartości

Modernizacja, czarny piątek, święta (2000)


Recommended Posts

Witam, mam spore problemy ze swoim aktualnym komputerem, który nie jest i tak najwyższej klasy, pomyślałem, że to dobra chwila, żeby wymienić w nim pare komponentów. Komp pod PUBG, ale grywam też czasem w Fortnite'a, jakaś FIFA, czy okazjonalnie jakaś nowa gra.

 

Mój obecny sprzęt:

 

Gigabyte GA-Z68AP-D3

Intel i5 3470 3.2ghz

RAM 2x4GB 1600Mhz CL9 od Kingstona

Obudowa ZALMAN Z3 Plus

Zasilacz Thermaltake Smart 80+ 530W

Palit GeForce 1060 6gb JetStream

Dysk 1TB

 

Krótko mówiąc; karta wiadomo zostaje. Myślałem o procesorze i5-7600K, albo i5-8400. Do tego oczywiście nowa płyta główna i RAMy. Nie jestem pewien czy nie przydałoby się też zwiększyć obudowę, która i tak jest "podmęczona". Zasilacz chyba nie wymaga wymiany. Marzy mi się SSD, ale zdaje sobie sprawę, że to może przekroczyć mój budżet. Myślicie, że taka modernizacja ma sens, czy jednak dozbierać jeszcze i po prostu kupić nowego PC, bez karty graficznej?


Z tego co zauważyłem 8400 jest do kupienia na esc, 7600K na morelach jest przeceniony o ponad 100zł ze względu na czarny piątek. Który procek bardziej byście polecali? Tak jak mówię - głównie PUBG, inne gry. Nie wiem czy będę podkręcał, nigdy tego nie robiłem, aczkolwiek nie wykluczam, że kiedyś..

Link to post
Share on other sites

Do tej karty i5-3470 jest wystarczający, nie ma sensu zmieniać podstawki, zostając jednocześnie przy tej karcie. Jeśli uważasz, że procesor jest uszkodzony weź jakiś używany i7-2600K z możliwością zwrotu, aby wykluczyć jego winę.

SSD A-Data SP920 128GB lub GoodRam Iridium PRO 240GB

Możesz również RAM-u dołożyć do 16GB.

Edytowane przez smoke
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...