Skocz do zawartości

Nagły czarny ekran podczas grania


Recommended Posts

Witam, od tygodnia znowu mam problem z czarnym ekranem... Kiedyś występowało to nawet gdy korzystałem z internetu, teraz tylko podczas grania w gry.

 

Problem wygląda tak: gram, gram i nagle czarny ekran, dźwięk z gry jest nadal i można sterować np. postacią, słychać jeszcze że wyskakuje błąd.

 

Kiedyś myślałem, że to płyta główna, wymieniłem i na jakiś czas miałem spokój, ale problem znowu powrócił. Jak na razie tylko resetowałem bios i wyładowywałem ładunek elektrostatyczny z całego komputera (kiedyś na forum ktoś mi to polecił) ale nadal nic. Nic się nie przegrzewa, mam max. 75C na procesorze i 80C na karcie graficznej podczas obciążenia np. w BF1. Jedyna modyfikacja w komputerze to wymiana wentylatora w zasilaczu.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Pomysł na wymianę płyty był taki, że czasami działało jak zamieniłem ram miejscami, miałem prawie wszystkie porty w użyciu, no i potrzebowałem złącza usb 3.0. Aczkolwiek pierwszy z wymienionych ''problemów'' był najważniejszy. Właśnie nie wiadomo jaki błąd, bo nie mogę go zobaczyć z jasnych (albo raczej czarnych) przyczyn. Przed chwilą jeszcze miałem tak, że gdy zrobił się czarny ekran, było słychać bardzo dużo błędów tak jeden za drugim i dźwięku nie było z gry.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem że specyfikacja tego kompa co ma problemy jest w sygnaturze. Kolega ma komp (I7 4790, 16GB Goodram Play, Msi z97-g43, GTX 970 Windforce) długo się męczył z resetami itd. wgrałem mu najnowszy bios do płyty i działa super. Może i u ciebie jest stary bios który ma problemy z prockiem i ram? Spróbuj też pozmieniać ustawienia ram (taktowania, timingi) , zmierzyć napięcia na zasilaczu miernikiem i spróbować na innej karcie graficznej a tą można by wytestować w innym kompie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

https://zapodaj.net/300b972a7e40f.png.html to screen z dziennika + z HW Monitor


A teraz po ponad 30 minutach grania o dziwo nic się nie stało.


Poszperałem trochę w tych błędach (z ostatniej godziny) i znalazłem jeden taki dziwny, reszta to jakieś problemy z originem, steamem itp. https://zapodaj.net/1aabebeecd0e9.png.html

Edytowane przez DawidNL520
Link to post
Share on other sites

Biosu nie zmieniałem odkąd kupiłem płytę, a kupiłem nową.

 

To niemal pewne że masz jakiś stary bios.

Zobacz Gigabyte H81M-S1 (tu akurat wersja rev 2,0 i nie wiem jaką ty masz ale musisz ściągnąć bios do twojej revizji).

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-h81m-s1rev_20#support-dl

Bios FB "Improve system stability" (wprowadza stabilność systemu)

Bios FC "Support New 4th Generation Intel Core Processors" (wsparcie dla 4 serii procesorów, czyli tyczy się twojego procka)

Bios FE "Enhance system stability" (usprawnia stabilność systemu)

Bios FF "Improve Intel K-sku CPU performance" (wprowadza jakieś usprawnienia dla procków z K, czyżby OC?)

Każdy nowszy bios coś poprawia więc warto spróbować czy pomoże. Jakbyś miał ściągać bios to ściągnij najnowszy.

Edytowane przez Centik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

witam , ja u siebie miałem podobny problem... ,tylko nie wiem czy było to zainstalowaniu nowych sterów... , dwa dni temu podczas gry w wieśka  czarny ekran ale w tle słychać normalne dźwięki ...i dzisiaj paręnaście minut temu podczas oglądania YouTube na chwilę wskoczył czarny ekran...


Nazwa dziennika:System
Źródło:        nvlddmkm
Data:          2017-11-20 17:20:16
Identyfikator zdarzenia:13
Kategoria zadania:Brak
Poziom:        Błędy
Słowa kluczowe:Klasyczny
Użytkownik:    Nie dotyczy
Komputer:      d-Komputer
Opis:
Nie można odnaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia 13 ze źródła nvlddmkm. Albo składnik wywołujący to zdarzenie nie jest zainstalowany na komputerze lokalnym, albo instalacja jest uszkodzona. Możesz zainstalować lub naprawić składnik na komputerze.

Jeśli zdarzenie pochodzi z innego komputera, wraz ze zdarzeniem może być wymagane zapisanie informacji o wyświetlaniu.

Do zdarzenia dołączono następujące informacje:

\Device\Video7
Variable String too Large

zasób komunikatu jest obecny, ale w tabeli ciągów/komunikatów nie odnaleziono komunikatu

Kod XML zdarzenia:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
  <System>
    <Provider Name="nvlddmkm" />
    <EventID Qualifiers="49322">13</EventID>
    <Level>2</Level>
    <Task>0</Task>
    <Keywords>0x80000000000000</Keywords>
    <TimeCreated SystemTime="2017-11-20T16:20:16.299394700Z" />
    <EventRecordID>1089185</EventRecordID>
    <Channel>System</Channel>
    <Computer>d-Komputer</Computer>
    <Security />
  </System>
  <EventData>
    <Data>\Device\Video7</Data>
    <Data>Variable String too Large</Data>
    <Binary>0000000002003000000000000D00AAC0000000000000000000000000000000000000000000000000</Binary>
  </EventData>
</Event>

i jeszcze to...Nazwa dziennika:System
Źródło:        Display
Data:          2017-11-20 17:20:22
Identyfikator zdarzenia:4101
Kategoria zadania:Brak
Poziom:        Ostrzeżenia
Słowa kluczowe:Klasyczny
Użytkownik:    Nie dotyczy
Komputer:      d-Komputer
Opis:
Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność.
Kod XML zdarzenia:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
  <System>
    <Provider Name="Display" />
    <EventID Qualifiers="0">4101</EventID>
    <Level>3</Level>
    <Task>0</Task>
    <Keywords>0x80000000000000</Keywords>
    <TimeCreated SystemTime="2017-11-20T16:20:22.000000000Z" />
    <EventRecordID>1089187</EventRecordID>
    <Channel>System</Channel>
    <Computer>d-Komputer</Computer>
    <Security />
  </System>
  <EventData>
    <Data>nvlddmkm</Data>
    <Data>
    </Data>
  </EventData>
</Event>

Edytowane przez duzy213
Link to post
Share on other sites

A przepraszam, zapomniałem zmienić sygnaturkę  :P teraz mam B85M-D3H. To poszukam biosu i spróbuję zainstalować.


A bios muszę instalować po kolei czy najnowszy ma starsze od razu w sobie?


Przed samym pobraniem biosu sprawdziłem jeszcze jaką mam wersję i okazało się że mam najnowszą, czyli F15 więc stary bios można wykluczyć, tu screen https://zapodaj.net/b9e15733ea17c.png.html

Edytowane przez DawidNL520
Link to post
Share on other sites

Bios niech wgra najnowszy jaki jest, nie trzeba "patchować" jak w starych grach.

Gigabyte ma fajne narzędzie do wgrywania BIOS-u pod Windows nazywa się @BIOS.

Powinno zadziałać w ubiegłym tygodniu wgrywałem tym programikiem najnowszy BIOS do płyty głównej brata z Windows 10.

Link to post
Share on other sites

Po zniknięciu obrazu wykonaj twardy reset, wejdź od razu przy ponownym uruchomieniu w menedżera zdarzeń i zobacz czy nie masz tam komunikatu w stylu "Sterownik nlddmkm przestał działać ale odzyskał sprawność"

Jeżeli takowy się pojawiał to na 90% posiadasz uszkodzoną kartę graficzną. Skieruj kompa na diagnostykę albo sam zobacz czy karte wywala przy większym obciążeniu. Możesz sobie też ustawić w grach minimalne parametry wtedy powinna działać w miare stabilnie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja myślę,że to konflikt z systemem. Nie wiem czy pisałeś, jaki masz system i czy wszystkie aktualizacje...

 

https://www.google.pl/search?q=dxgi+error+device+removed&tbas=0&source=lnt&sa=X&ved=0ahUKEwjb6v-y6OnXAhUR5qQKHdl3AGUQpwUIHg&biw=1536&bih=830

Ja wiem,że to nie rozwiązanie,ale przeglądnąć możesz

Karta kręcona ? Zobacz czy problem wystąpi przy ustawieniu biosu na "default".

Edytowane przez jarrino
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...