Skocz do zawartości

Vista ultimate 64 SP1 PL


Recommended Posts

Witam Dziś dokonałem zakupu kostki pamięci RAM 2 Gb. Teraz mam w pc łącznie 3.5 Gb jednaki XP widzi tylko 3 Gb. Moje pytanie jest takie:

 

Czy warto instalować Vistę Ultimate dla zwiększenia pojemności ram i czy mój CPU uciągnie ją tak jak dotychczasowego XP

 

Mój CPU-sik to AMD Sempron 3000+ 1600MHz

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Na takim procesorze raczej nie ma sensu - szczególnie, jeśli grasz w gry (wymagania pod Vistą są dużo wyższe).

 

EDIT:

Nie wiem, czy dobrze mnie zrozumiałeś: wymagania gier pod Vistą są dużo wyższe. Procek pod Vistę wystarczy w zupełności, RAM tym bardziej, jednak generalnie wolałbym mniej obciążać komputer używając XP, niż katować go Vistą dla 1gb RAM. 3GB to na prawdę sporo.

Link to post
Share on other sites

Na takim procesorze raczej nie ma sensu - szczególnie, jeśli grasz w gry (wymagania pod Vistą są dużo wyższe).

 

EDIT:

Nie wiem, czy dobrze mnie zrozumiałeś: wymagania gier pod Vistą są dużo wyższe. Procek pod Vistę wystarczy w zupełności, RAM tym bardziej, jednak generalnie wolałbym mniej obciążać komputer używając XP, niż katować go Vistą dla 1gb RAM. 3GB to na prawdę sporo.

Ale można spróbować czyli gdy bym nie grał to cpu wystarczyło by w zupełności acha i jeszcze jedno czy większa ilości ram zwiększa wydajności komputera i jeśli tak to gdzie jest to najbardziej widoczne

Link to post
Share on other sites

acha i jeszcze jedno czy większa ilości ram zwiększa wydajności komputera i jeśli tak to gdzie jest to najbardziej widoczne

Żeby odczuć różnicę między 3, a 4 GB RAM musiałbyś pracować w niesamowicie pamięciożernych aplikacjach, o których na 99% nawet nie wiesz, że istnieją ;) Albo uruchamiać z nudów 100 przeglądarek, 100 odtwarzaczy multimedialnych itp.

 

Zresztą Vista pożre tą różnicę RAM dla samej siebie (z nawiązką! Ale część ponoć oddaje w razie potrzeby) - nie widzę sensu przesiadki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...