Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa AIM SC808 lub podobne


Recommended Posts

Ta złota bo jest stereo. Ta srebrna jest mono do mikrofonu. Strasznie drogie te przejściówki, nie masz jakiegoś sklepu elektronicznego w okolicy? Tam będzie taka sama za parę złotych.

 

No właśnie ten najbliżej.

 

Jalulek taka przejściówke powinienes miec w zestawie cloud II, inna sprawa ze sam kabel od cloud II jest bardzo krotki, tam nawet 1.5m nie ma i ciezko bedzie Ci podlaczyc sluchawki pod tylnia obudowe pc, chyba ze trzymasz go blisko na biurku

 

Cloud II nie ma takiej przejściówki. Musiałem dokupić przedłużkę ale wyskoczył znowu kolejny problem: podczas uruchamiania gry (bez względu na to jaką uruchomię) słuchać irytujące bzyczenie w słuchawkach. Nie bardzo głośne, ale jednak wyraźnie słyszalne. I co bardzo ważne tylko podczas uruchomionej gry, ale znikają czasem w trakcie ładowania np przeładowania mapy. Tam samo znikają kiedy minimalizuję grę. Nie wiem czy ma to znaczenie ale jak próbuje to nagrać Action! w nagraniu tych skwierczeń nie słychać i co ciekawe występują w lewej słuchawce.

W podsumowaniu mam tak:

Adapter 3,5 - 6,3 wpięty w kartę AIM SC 808

https://www.mediaexpert.pl/przewody-audio/adapter-jack-3-5-mm-jack-6-3-mm-hama,id-235321

Przedłużka (szukałem złotego był tylko ten)

https://pl.hama.com/000808670000/hama-kabel-alu-line-2m-35-jack-wtyk-35mm-jack-gniazdo

I słuchawki do niej wpięte.

 

Co ciekawe jak wpinam słuchawki bezpośrednio pod adapter 3,5, 6,3 bzyczenie znika. Myślałem że coś z tym kablem jest nie tak, ale podpiąłem bez niego do

https://2.allegroimg.com/s400/018b98/430bd54447898c2c995668441332

i są te same bzyczenia.

 

Nie mogę sobie z tym gównem poradzić. Szlak by to trafił. Na USB działa bez problemu. Macie jakieś pomysły? Kombinowałem w ustawieniach dźwięku ale nic nie pomogło.

Edytowane przez Jalulek
Link to post
Share on other sites

Om więcej połączeń tym gorzej gdzieś może nie stykac stąd brum

 

Ale to jest minimum podstawy. Adapter + przedłużacz inaczej tego nie podepnę. Przy takiej karcie i słuchawkach to trochę słabe jak na taki problem. Może są jakieś ustawienia z których się to bierze czy jestem już skazany na to buczenie albo powrót do USB?

Edytowane przez Jalulek
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz wracać na USB to po co ci karta. Przedłużona Sue kupuje dobre czyli nie najtańsze trzeba było odrazu kupić duży na mały jack wyjście w słuchawkach masz 4 pinowe ? To też może być problem

 

Mam 3,5 wtyk od słuchawek. No właśnie to by było chore kupić tą kartę i wracać na USB. Dlatego próbuje dojść co jest grane. Co jest śmieszne - to bzyczenie w słuchawkach pojawia się nawet wtedy jak przełączam się na głośnik. Słuchawki nie działają, głośniki z karty córki grają a w momencie uruchomienia gry włącza się to bzyczenie w słuchawkach jak nieaktywne. No WTF? Gdyby tak było cały czas szukałbym powodu w sprzęcie. Ale to się dzieje tylko w grach....

Edytowane przez Jalulek
Link to post
Share on other sites

Nie bardzo się znam. To ten kabel po lewej ze zdjęcia fabrycznie wmontowany w słuchawki:

http://www.gamesguru.org/wp-content/uploads/2016/05/HyperX-Cloud-II-KHX-HSCP-RD-_Red_HX-Cloud-II-RED-accessories_16_01_2015-19_34.jpg

 

Adapter i przedłużkę podałem linka wyżej. Czy jakby nie stykało to problem nie powinien występować stale?

Edytowane przez Jalulek
Link to post
Share on other sites

Masz 4 pinowy wtyk i wpinasz do 3 pinowej wtyczki. I cis się pewnie zwiera i stąd stały brum. Wypij microfon z słuchawek i Sprawdź czy dalej brumi

 

Z mikrofonu wogóle nie korzystam. czyli tej przejściówki jack na 2xjack nie mam wpiętej wogóle. Mikrofon odpięty. Czyli sam 3,5 z słuchawek do przedłużacza i do adaptera 6,3. Nie bardzo wiem co masz na myśli w kwestii tych 3 i 4 pinów. Co dokładnie odpiąć?

Link to post
Share on other sites

No widzisz to tak jak noob zabiera się za kombinowanie bez wiedzy w tym temacie. Dzięki Może faktycznie tu problem. Tyle że wpinając w rozgałęźnik jack - 2xjack miałem to samo. Chyba że też jest niezgodny? Mogę cię prosić o zerknięcie? Mam dokładnie ten model:

https://www.morele.net/kabel-delock-minijack-3-5-minijack-3-5-x2-gniazdo-wtyk-czarny-65459-572648/?gclid=Cj0KCQiAyZLSBRDpARIsAH66VQKwoVIBi4EdaahhNGk3DZgKjjlp6OTfsU9187QODgy5Egjp1R7FE8waApFmEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

Jeśli tak to mógłbyś mi konkretnie doradzić jaki kabel w końcu kupić? Jakichś link do Media Expert czy RTV Euro AGD najlepiej bo te sklepy mam na miejscu żeby był zgodny pinowo z moim kablem od słuchawek i wejściem do płyty 6,3 od razu albo z wejściem do tego adaptera mojego?

Link to post
Share on other sites

Z tymi przejsciowkami że sklepów jest naprawdę różnie loteria dlatego ja sobie zawsze sam lutuje kable i problem z głowy ew. Przerabiam kabel w słuchawkach.

Z tymi przejsciowkami że sklepów jest naprawdę różnie loteria dlatego ja sobie zawsze sam lutuje kable i problem z głowy ew. Przerabiam kabel w słuchawkach.

Link to post
Share on other sites

No ale ja nie mam wyjścia bo ja sobie sam nie zlutuje. W każdym razie jesteś pewny że wtyczka z tych słuchawek i GNIAZDO tej przejściówki niezgodne są pinowo? Jeśli tak to podrzuć mi jakiegoś linka do gotowca. Dużo mi pomożesz. Chyba że nie jesteś pewny?

Link to post
Share on other sites

No właśnie nie chce ci nic doradzać bo może się okazać że nie będzie działać

Pogrzeb po forum w którymś temacie ktoś kiedyś polecał jakąś przejściówkę do tych słuchawek. Może też masz problem z masą w kompie

Edytowane przez bleck55
Link to post
Share on other sites

No rozumiem. Ale i tak dzięki za sugestie. Nie wiem co zrobię muszę przemyśleć czy warto się z tym bawić. Przy dźwiękach z gry jest to praktycznie niesłyszalne, jedyne jak jest cisza. Wtedy dość irytuje. Słuchawek ani karty mam nadzieje nie uszkodzę tymi pinami?

Może ktoś jeszcze inny ma jakąś sugestię.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...