Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam znowu, tym razem z pytaniem odnosnie dysku. Planuje sobie kupić dysk SSD. Raczej juz na pcie albo m2, najlepiej z nvme. Chcialem juz kupowac Plextora m8pe na m2, ale zaczalem sie zastanawiac czy aby na pewno mam to zlacze na plycie. No i mam, ale cos tam zaslyszalem ze one moze byc bodajze 2.0 i 3.0 jak pcie. I trzeba jakos specjalnie dobrac dysk. To prawda? A no i nurtuje mnie pytanie czemu te na pcie sa prawie o 100zl drozsze. Mimo niby tego samego. Mobo to z97 gaming 5 Z gory dzieki.

Edit kokos // usunięcie podpisu Tapatalka (usuń go sobie autorze) 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Możesz włożyć, będzie działać, ale... rzeczywiście masz tam złącze PCI-e 2.0, samo to nie jest jeszcze problemem, ale niestety są tylko 2 linie podpięte pod to złącze, przez co max transfer sekwencyjny to 10Gb/s. tj  realnie max ok 800MB/s. 
Więc problemem będą transfery sekwencyjne obcięte na ok 800MB/s, nic mniej, nic więcej. 
 

 

? A no i nurtuje mnie pytanie czemu te na pcie sa prawie o 100zl drozsze.

Nie mam pojęcia, taniej kupisz adapter PCI-e -> M.2 i będziesz mieć pełną prędkość m.2 32Gb/s (masz płytę z paroma PCI-e 3.0 podpiętymi pod CPU więc nie ma problemu) i tylko prędkość samego dysku będzie cię ograniczać. 
tu masz kilka przykładowych 
Asus Hyper M.2 x4 Mini Card (90MC03I0-M0EAY0) (99zł)
Aqua Computer Adapter M.2 SSD NGFF - PCIe (53223) (130zł)
jest wersja bez radiatora (53222) (82.90zł), ale w Polsce była dostępna tylko w tym "sklepie" więc...  
Akasa Adapter M.2, PCIe (AK-PCCM2P-01) (85zł)
Delock karta PCIe-3.0 na dysk M.2 SSD (89370) (99zł)
SilverStone 2 porty M.2 / PCIe (SST-ECM20) (95zł)
Pewnie drożej ich wychodzi zrobienie ich, więcej materiału. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...