Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

 

mam problem z dyskiem Samsung HD154UI o pojemności 1,5TB. Używałem go sporadycznie w NASie, po czym zmieniłem dyski na większe i zgrałem z niego dane. Sprawdziłem go w CrystalDiskInfo i pojawia się problem z sektorami niestabilnymi - C5. Zrobiłem Error Scan w HDTune. Czy da radę coś zrobić z tym dyskiem oprócz spisania na straty? :)

 

 

http://oi68.tinypic.com/2nulxc7.jpg

 

http://oi65.tinypic.com/117tgkg.jpg

Link to post
Share on other sites

udało ci się z czegoś takiego zgrać dane? No chyba że były tylko na początku talerzy. 
Sprawdź lepiej te zgrane pliki... 
puść skan opóźnień sektorów MHDD aby potwierdzić, jeśli na serio tak to wygląda, to bym się nawet nie zabierał za ten dysk, ewentualnie zależnie od skanu, można by zrobić z niego dysk 500GB, ale to tylko gdybanie, skanu MHDD potrzeba. 

Link to post
Share on other sites

udało ci się z czegoś takiego zgrać dane? No chyba że były tylko na początku talerzy. 

Sprawdź lepiej te zgrane pliki... 

puść skan opóźnień sektorów MHDD aby potwierdzić, jeśli na serio tak to wygląda, to bym się nawet nie zabierał za ten dysk, ewentualnie zależnie od skanu, można by zrobić z niego dysk 500GB, ale to tylko gdybanie, skanu MHDD potrzeba. 

 

Miałem zrobiony RAID1 i udało się zgrać dane. Wygląda na to, że zgrały się poprawnie. Uff :)

 

Puściłem skan w MHDD, na początku szło sprawnie(do ok. 35%), a później bardzo zwolniło. Po 8h doszło do 42%.

 

Tak to wygląda na ten moment:

 

http://oi64.tinypic.com/3483kue.jpg

Link to post
Share on other sites

no to ja bym tego nie ratował nawet, skan możesz przerwać, jak to się zrobiło przy środku talerza, do na początku prędzej czy później też się zrobi. Szkoda zachodu, temu dyskowi bym nie ufał co do umiejętności przetrzymywania danych. 


Jak jest na gwarancji to ślij. 
Jak nie, to masz przycisk do papieru. 

Link to post
Share on other sites

Rok produkcji 2009, więc całkiem możliwa samoczynna degeneracja powierzchni talerzy, a na allegro kupują "nowe" dyski z 2009 roku po 60zł i są zadowoleni... :rotfl:     

mechaniczne uszkodzenia powierzchni, zwykle zaczynają się od początku talerzy, czyli tam gdzie głowica startuje i parkuje, dlatego tu podejrzewam samoczynną degeneracje. Oraz przy mechanicznych, jest więcej bad-ów, a mało wolnych sektorów, a dokładnie odwrotność tu widzimy.


nie wspominając nawet o obszarze uszkodzenia, mechaniczne to zwykle kilkaset sektorów do kilku tysięcy, a tu leci po całości.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...