Skocz do zawartości

Płyta graficzna do taniego zestawu do gier ;)


Recommended Posts

Hejka drobne pytanie mam komputer oparty na dell optiplex 755 i c2q 6600 z zestawu za 300/400 pln dobrych programów.

Do zakupienia została mi jeszcze karta graficzna. Nby sugerowane są używane gt730/hd 6770/gtx 750oc ale zdecydowanie wolę zakupić do zestawu nowy komponent.
Spowodowane jest to moim lenistwem (nie chce mi się szukać) a także chce mieć pewność że gpu wytrzyma przez jakiś 1-1,5 rok a zakup części używanej to jednak ryzyko.
Resztę i tak jakoś na wiosnę podmienię całym setem pod 8 generację intela. Ale do 1080 ti którą chcę tam włożyć pewnie uzbieram za jakiś rok może półtora (wcześniej kupię i3 a potem i7) a na czymś grać trzeba. Dlatego 14/15 listopada zamierzam zamówić jakieś gpu ;)

 

 


Tyle wstępu a przechodząc do konkretów. Posiadam 700 pln fajnie by było żeby została minimum stówka ale w ostateczności mogę wydać całą kwotę. Myślę że najoptymalniejszy wybór to gtx 1050 ti.
Boję się tylko czy się zmieści i będzie kompatybilny z resztą zestawu. Z tego co mówił prowadzący

  1. karta ma być 1 slotowa
  2. są jakieś problemy ze śledziami
  3. długść max 26cm bo jest bardzo mała a kondensatory na płycie są dosyć duże
  4. mało mocy   OPIS ZASILACZA -->s28 model    MThttps://www.dell.com/downloads/global/products/optix/en/opti_755_techspecs.pdf
  5. mója własna obawa bo płyta główna jest bardzo stara i czy nowoczesna płyta główna da radę.
    Myślę że alternatywą może być zakup gt1030 karty tańszej znacznie słabszej ale pozwoli mi przetrwać do zakupu mocniejszych komponentów.

W przyszłości fajnie by pogrywać w gry AAA ale na ten moment zależy mi jedynie na jakichkolwiek ustawieniach osiągnąć powyżej 60 fps minimalnych w cs:go a to gt 1030 powinien mi zapewnić. Do tego będzie można kupić jakiś bardzo wydajny zasilacz (którego chyba i tak nie zmienię bo obecny bardzo mocno się trzyma w obudowie pomimo odkręcenia all śrubek)
Zatem co wybrać? gt 1030/gtx1050 ti i konkretnie który model bo osobiście nie widzę różnicy pomimi różnicy ceny  ;)   . Pozdrawiam

 

 

P.S
Ew. większa ilość wiadomości o wymaganiach karty graficznej -->
https://youtu.be/xPsezb5gCFQ?t=7m36s 7:36-11:26 Mówi o wymaganiach fizycznych stawianych karcie graficznej w zestawie za 300pln

https://youtu.be/F5mr6U0Af3Y?t=4m51s 4:51- 6 mówi o wersji za 400 pln ale różniącej się jedynie gpu

 

 

 

EDIT//  Sformatowałem trochę żeby nie było kwiatków jak w pierwszym poście poniżej ;)

Edytowane przez shreder221
Link to post
Share on other sites

Skoro każdy grosz się liczy, pomyślał bym o używce z gwarancją sklepu 12 msc.

Jak karta graficzna z aukcji  http://allegro.pl/hd-7470-1gb-low-profile-do-desktopow-fv-gw-i6960956168.html

Owszem słabiutkie to jak barszczyk z 1 GB GDDR 3 , ale do filmów by się nadawała i stareńkich gier ~ 2011 r.

 plusy to sporo kasy w kieszeni co pozwoli na szybszą realizację  planów upgrade( choć nieraz jest tak że człowiek może sobie planować i coś wyskoczy  :/

Link to post
Share on other sites

Z tym wyskakiwaniem to serio są problemy bo to 3 koncepcja od czerwca :P które zmieniałem w wyniku  różnych pojawiających się problemów.Ta chyba będzie już ostateczna tylko opóźniona w czasie co najwyżej ;)

 

Co do propozycji. To warto przeczytać coś po za tytułem ;)  inna sprawa że nie jest on zbyt trafny  ;( 

Reszta jest budżetowa (stary dell z q6600) a gpu ma być ... nowe do 600/700pln a pytanie dotyczy tylko i wyłącznie  czy do tego co mam nada się gtx 1050 ti czy w wyniku ograniczeń pozostałych komponentów należy zakupić jakąś tańszą/słabszą/starszą kartę graficzną jak np  gt 1030 czy jakiś rx560 ...

Edytowane przez shreder221
Link to post
Share on other sites

Zamiast wkładać pieniądze w tę platformę, to już lepiej kup na chwilę obecną GT1030, zamroź już teraz 100-150 na względnie normalną obudowę. Nie zakupuj droższej karty graficznej, gdyż w momencie wymiany platformy na nowszą może się sporo zmienić. Kartę kupuje się tylko na tu i teraz. Także najrozsądniejszym wyborem biorąc pod uwagę koszta, będzie używana GT1030. 

Jeśli zależy Ci na czymś nowym, droga wolna, nikt tu nie będzie zatrzymywać Cię przed kupnem, lecz zakup nowej karty mija się z celem.

Przy okazji zmiany platformy, wsadzisz tam na początek GT1030(albo sprzedasz z możliwie najniższą stratą), zakupisz normalną budę i relatywnie najtańszy normalny zasilacz. Najlepiej jak zwrócisz się wtedy ku działowi Zestawy Komputerowe.

Wracając do GT1030 - Taki pasywny od GB powinien się wpasować tam bardzo dobrze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przecież pisał że ma staruszek być na rok a tamta graficzka ma na tyle gwary.

Co koncepcji 4 lata temu miałem LGA 775 C2Q @ 4.0 GHz i całkiem dobrą grafikę jak na koniec 2012 r HD 7950 po roku od zakupu karty wymieniałem platformę na LGA 1150 Haswell i karta była jak znalazł do nowej platformy, z tym że kartę kupowałem za 1200zł.

Wtedy trafiłem że karta mało straciła na cenie bo był szał na kopanie  Bitcoin-ów.

Więc szukał bym coś używanego po taniości z gwarancją min 12 ms.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybki odzew ;) 

Zamiast wkładać pieniądze w tę platformę, to już lepiej kup na chwilę obecną GT1030, zamroź już teraz 100-150 na względnie normalną obudowę. Nie zakupuj droższej karty graficznej, gdyż w momencie wymiany platformy na nowszą może się sporo zmienić. Kartę kupuje się tylko na tu i teraz.

Mógłbyś jakoś uzasadnić? Czy nie lepiej kupić średniej karty teraz  a potem bardzo dobrą zamiast teraz słabą potem średnią a potem  bardzo dobrą? 

O jakich możliwych zmianach mówisz? Nowe modele?

 

 

 

 

Jeśli zależy Ci na czymś nowym, droga wolna, nikt tu nie będzie zatrzymywać Cię przed kupnem, lecz zakup nowej karty mija się z celem.

 

Tutaj przede wszystkim chce mieć pewność że karta wytrzyma tyle czasu stąd ten zamiar. Zwłaszcza że wydaje mi się że używany procek  ma skoki wydajności już po 1 miesiącu używania ;) Po za tym czy używane gtx750 nie było by wydajniejsze niż  używane gt1030

 

Żeby mieć możliwość świadomej decyzjii jeszcze jedno pytanie ;p

Co z kompatybilnością gtx150ti? Jeśli jednak się zdecyduje

 

Co do późniejszego upgradu zamierzam zakupić  

https://www.morele.net/inventory/info/XPFZEw/?utm_source=smda_conv&utm_medium=Convertiser&utm_campaign=IN_Convertiser

bez gpu i zamiast i-7 kupić i3-8100. A następnie kupować kolejno gpu i cpu

 

więc najtańszy procek i buda to to nie będzie ;)

Link to post
Share on other sites

Kup w sklepie internetowym jako fizyczna osoba, i będziesz miał prawo 14 dni testować , jak nie zadziała do "kartona" i odsyłasz z powrotem.

Co do kompatybilności kart graficznych i slotów z PCI Express:

http://overclock.pl/forum/threads/9279-kompatybilno%C5%9B%C4%87-p%C5%82yt-oraz-kart-graficznych-PCIe-1-0-2-0-oraz-3-0

Link to post
Share on other sites

Do zamknięcia. 

Rozwiązanie dla potomnych

gtx1050ti elektrycznie jest dopasowany bo wymaga zasilacza 300 w a ten z della ma 305

 

Gniazdo pcl-e x16 jest najwyższym slotem tuż obok  kondensatorów płyty głównej. 2 slotowa Karta graficzna (do któruch zaliczamy 1050ti) jest tak zbudowana że po wpięciu ją w slot chłodzenie będzie skierowane w stronę kondensatorów i prawdopodobnie się nie zmieści. Z tych samych powodów część śledzia będzie zawadzała o obudowę. 

 

Dlatego przy wyborze nie kieruję się budową i wielkością gpu a po prostu kupuję najlepszą na jaką mnie stać oraz używanego  risera i podłączam gpu tuż obok komputera

 

Pozdrawiam shreder221

Edytowane przez shreder221
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...