Skocz do zawartości

Turbo boost powodem resetów komputera?


Recommended Posts

Resety zaczęły się po zmianie procesora na taki, który posiada t.boost (poprzedni tego nie posiadał). Ktoś doradził mi abym wyłączył opcję t.b. w biosie i resetów już nie było. Wysłałem więc płytę główną na gwarancję, a w ten czas, na okres gwarancji (1msc..) kupiłem inną płytę, bardzo podobną zresztą. Turbo boost jak i wszystko inne działało na niej bez zarzutu. Gwarancja została rozpatrzona pozytywnie i wysłano mi nową płytę główną. Po zainstalowaniu jej wszystko chodziło git zarówno z turbo boost jak i bez niego. Po pewnym czasie jednak jak dowiedziałem się w serwisie padła mi karta graficzna. Jednak nim komputer oddałem do serwisu próbowałem podłączać monitor pod integre itd. i w ten sposób podłączając go pod integrę z włączonym t.b. znów miejsce miały resety. Nie było ich jedynie jak odpaliłem tryb awaryjny. Jak wyłączyłem t.b to nic takiego się nie działo. Przejdzmy więc do momentu gdzie odebrałem komputer z serwisu i odpalam go na chacie na integrze (bo karta przecież padła). No i jest to samo. Jak załączam turbo boost w biosie to potem wywala mi restarty. Gdy spytałem pana z serwisu czy komputer nadal się resetuje jak robił to wcześniej odpowiedział, że gdy on włożył do kompa inny dysk, z win 10 to nic takiego nie miało miejsca i że jeśli chcę używać komputera na integrze to muszę zrobić formata. Jak pytałem czy z zasilaczem wszystko ok to powiedzieli mi, że do swojej sumarycznej mocy 450W pracuje prawidłowo.

Zrobiłem więc tego formata (w kilku podejściach bo co jakiś czas resetowało mi kompa) i jest nadal to samo :( Teraz wyłączyłem na stałe t.b. i wszystko działa. Wygląda więc jakby wina leżała po stronie mojego dysku twardego;> Nie wiem może jakoś źle zrobiłem ten format i nie usunąłem wszystkich sterowników do płyty głównej którą zainstalowałem na czas gwarancji właściwej.. Ale z drugiej strony to przecież do czasu kiedy karta gr. nie padła wszystko chodziło ok.

 

Moje PC:

 

Płyta AsRock H81M (tymczasowo miałem ASRock H81M VG4)
Zasilacz Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm FAN
GPU Radeon R9 270 Gaming (RIP - zamówiłem już 1060 6 GB od Palita)
Ram 2x GoodRam DDR3 4GB 1333MHz CL9
CPU i7 4770, z chłodzeniem SilentiumPC Grandis 2 XE1436

Dysk Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB

Edytowane przez Muchol
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...