Skocz do zawartości

Nowy telefon dla żony - który z 3 wybrać?


Recommended Posts

Dzień dobry.
Szukam telefonu dla żony, bo stary Samsung padł.
Sprzęt potrzebny do dzwonienia, sms-owania, sporadycznie proste gry (Sudoku). Zdjęcia nie są istotne.
Ma chodzić płynnie.
Mam 3 propozycje:
Xiaomi Redmi 4A
Lenovo C2 Power
MOTOROLA MOTO C Plus
Wszystkie mają 2 GB RAM, Xiaomi ma Snapdragona (zielony jestem, ale oreintuję się, że to lepszy procesor od MediaTek - pytanie, czy przy takim użytkowaniu poczuje się różnicę).
Motorola ma największą baterię.
Nigdy nie kupowałem nic "od Chińczyka", ale Xiaomi ma dość dobre opinie, mimo to się waham, bo syn ma Motorolę moto G i sobie chwali.
Co wybrać?

Link to post
Share on other sites

4A, nie ma tutaj innego wyboru ;) Reszta to shit. Lub 4X jeśli wolałbyś trochę 'doinwestować' w żonę. Większa bateria, wiecej ram i pam. wewnętrznej, przy aktualnych cenach poniżej 600 zł + darmowa wysyłka w mall, sferis czy nawet alegro myślę że warto https://www.ceneo.pl/51409651;02512

BTW, od kiedy alegro jest na ceneo...

Link to post
Share on other sites

Nie wiem co wy wszyscy z tym Xiaomi, są fajne bo sam ostatnio kupowałem note 3pro dla siostrzenicy ale nie należy ich wszędzie wciskać ;)

 

Są fajne ale tutaj szedlbym w największą baterię, czyli motka.

 

Ps: zaproponowałbym Ci zupełnie co innego, bo mam ideał dla kobiety, ale to pisz PW

 

 

Link to post
Share on other sites

Jak nie wiesz co wszyscy z tym Xiaomi to Ci powiem i to nie na PW! 

Za 500zł nie ma nic bardziej opłacalnego od Xiaomi 4a toteż jest polecany bo warto go kupić oferuje najwięcej w stosunku cena/jakość/wydajność.

 

Jeśli kupiłeś dla siostrzenicy note 3pro to zapewne sam wiesz, że to warty polecenia telefon, głównie ze względu na swoja wydajność, snap 650. (swoją drogą wychodzi note 5, a Ty kupiłeś note 3? :D)

 

Większą baterię ma redmi 4x i też był wymieniony w wątku, bo rzeczywiście warto dołożyć te 100zł do lepszej baterii, 3gb ramu i czytnika - to jest również moja rekomendacja dla autora wątku. 

Jeśli jednak szkoda Ci tej stówki, bądź uważasz, że nie trzeba żonie nic lepszego to kup 4a, a i tak będzie zadowolona.

 

 

 

bo mam ideał dla kobiety, ale to pisz PW

To taka tajemnica?  :rotfl:

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Telefon jest przedłużeniem duszy. Nie którzy wolą wygląd, inni super bebechy a żona byle dzwonił i zdjęcia robił, to drugie już niekoniecznie.

 

Xiaomi jak piszesz ma bardzo dobry stosunek cena/jakość. Ale czy jest jej to potrzebne? Śmiem twierdzić że gdyby jej położyć 3 takie telefony obok siebie to wzięłaby motke.

 

To jest kwestia potrzeb, nie gloryfikowania danej marki czy modelu.

 

 

 

 

Ja dla przykładu kupując telefon dla żony wychodziłem z założenia że musi być 3GB ramu bo dużo na nim siedzi i ma mnóstwo aplikacji. Do tego miał być naprawdę ładny i robić super zdjęcia. Dlatego wybór padł na Asusa zenfone 3 za którego dalem 1600 zł.

 

 

Mój propozycja to Wiko highway pure 4g, którego sam używałem zastępczo do momentu przeniesienia numeru do innej sieci (obecnie mam Moto z Play). Jest rewelacyjny poza baterią, która ze względu na gabaryty ma tylko 2k mAh

 

 

Ps kupiłem note 3 pro bo był w cenie poniżej 700 zł , nówka ze sklepu. Pełna polska gwarancja.

 

Edytowane przez zoltan2
Link to post
Share on other sites

Jeśli kupiłeś dla siostrzenicy note 3pro to zapewne sam wiesz, że to warty polecenia telefon, głównie ze względu na swoja wydajność, snap 650. (swoją drogą wychodzi note 5, a Ty kupiłeś note 3? :D)

 

Note 5 będzie na Snapdragonie 625, co czyni go mniej wydajnym od Pro 3 i właściwie będzie to tylko lekko nowszy Note 4 bez zauważalnych zmian w bebechach. Jak widać nawet Xiaomi nieco hamuje z postępem...

 

@zoltan2

Chyba czegoś nie rozumiesz. Xiaomi oferuje najwięcej w swej cenie i dlatego jest polecany. Jeżeli chcesz kupować byle, co, byle dzwonił to Twoja sprawa, ale wspomnianego faktu nie zmienisz.

 

I ta propozycja Wiko... ehhh

 

To nie jest tak, że Xiaomi to najlepsza marka na świecie, tylko reszta konkurencji jest strasznie słaba.

Link to post
Share on other sites

Note 5 będzie na Snapdragonie 625, co czyni go mniej wydajnym od Pro 3. Jak widać nawet Xiaomi nieco hamuje z postępem...

Oszem, procek będzie gorszy, ale bardziej energooszczędny i wystarczający, szczególnie, że będzie wsparty 4gb ram.

Poza tym, taki note 3 przy note 4 to klocek mimo, że mają te same wymiary, przy 5,5cala ważna jest dobra budowa, żeby dało się to trzymać w dłoni.

 

@@zoltan2,

Design skończy się w momencie założenia etui :P

Swój wywód oparłem na stwierdzeniu autora 

 

Ma chodzić płynnie.
dlatego też przykładam wagę do wydajności a nie wyglądu ;)
Link to post
Share on other sites

Przecież jest czysty system i 2GB ram więc czemu nie będzie płynności.? Nie parametry świadczą o wydajności i płynności. Nie bez powodu Wiko zostało odznaczone czymś tam za wprowadzanie ich systemu do swoich produktów. Za wzorowa współpracę.

 

Żadnych przycięć itp. Przecież sam z niego korzystałem i jest na tyle fajny że trzymam go do tej pory jako awaryjny.

 

W życiu nie dam powiedzieć złego słowa na temat danego smartfona jeśli ktoś nigdy z niego nie korzystał.

 

 

 

Edytowane przez zoltan2
Link to post
Share on other sites

Ja offtopu nie widzę, tylko w miarę ogarniętą dyskusję ;)

 

Przecież jest czysty system i 2GB ram więc czemu nie będzie płynności.? Nie parametry świadczą o wydajności i płynności. 

 

Właśnie parametry wchodzą w grę... bo to android, czysty, czy też nie, ale to mimo wszystko android. Na Snapie 410 i 2GB ram nie będzie dobrej płynności, obiektywnie rzecz ujmując jeśli dorzucisz parę aplikacji to za czasem zaczną się problemy. Zupełnie czysty system bez żadnych aplikacji może i da jakoś radę, ale nie po to kupuje się smartfona na litość bosko :D Poza tym, podajesz model telefonu, który lata swojej świetności miał dobre 2 lata temu. Kto obecnie kupuje telefon sprzed 2 lat za 500zł, na tak słabych podzespołach i z baterią 2000mAh? Telefon kupiony dziś powinien pośmigać kolejne 2 lata, a nie już na wstępie być zwyczajnie przestarzały. Dołożysz 100zł i masz naprawdę fajny telefon.

 

Śmiem twierdzić że gdyby jej położyć 3 takie telefony obok siebie to wzięłaby motke. To jest kwestia potrzeb, nie gloryfikowania danej marki czy modelu. 

 

Świetny sposób wybierania telefonu, na wygląd ;) A potem zdziwienie, czemu to tak przycina albo robi tak słabe zdjęcia.

 

Ty masz Wiko i byłeś/jesteś zadowolony, a ja znam spokojnie z 10 osób mających Xiaomi, też zadowolonych, to tyle jeśli chodzi o argument zadowolenia.

Link to post
Share on other sites

Prosiłem żeby tylko nie oceniać sprzętu jak się go nie używało. Nie masz pojęcia o czym piszesz. I wierzysz ślepo w testy i opinie w większości osób które niewiedzą co piszą.

 

Autor już wybrał i z mojej strony skończę na tym poście. Tobie polecam szerzej spojrzeć na świat.

 

Ps miałem na nim koło 150 aplikacji bo dużo korzystam z telefonu, jak już zaznaczyłem powyżej. Gdyby nie bateria to pewnie bym go zostawił jako podstawowy. Teraz mam Moto z Play ze 156 apkami która ma 3GB ramu i średnie zużycie to 1.9GB.

Link to post
Share on other sites

Teraz po prostu bronisz swojego zdania za wszelką cenę i chcesz mi wmówić, że ja i moi znajomi, którzy w większości są obeznani we wszelkich nowinkach nie mają pojęcia o czym mówią. Nie używasz żadnych argumentów, poza tym, że "Tobie dobrze działa" i "dla Ciebie to świetny telefon" albo "nie używałeś to się nie znasz". Ja w moich wywodach staram się być zwyczajnie obiektywny, ale jak widać niektórzy mają z tym problem. Tak ciężko się pogodzić z tym, że Wiko to nie jest dobra propozycja?

Link to post
Share on other sites

To powiem inaczej,

 

Ja sprzedaję telefony i wiem jak chodzi dany model, jestem w stanie sam to stwierdzić obiektywnym okiem, którego brak mi zarzucasz.

 

Wiko jest niszowy względem Xiaomi i to się pewnie nie zmieni, ale gdzie jest ten twój obiektywizm? Nie wiem jak chodzi 4x ale wiem jak 4a, chodza naprawdę dobrze. Wiem, widziałem. I mam porównanie do Wiko którego Ty nawet na oczy nie widziałeś.

 

 

Edit

Ja swoje argumenty dalem poscik nad twoim. Twoich nie widzę.

Edytowane przez zoltan2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

 

Sprzęt potrzebny do dzwonienia, sms-owania, sporadycznie proste gry (Sudoku). Zdjęcia nie są istotne.
 

A może coś z nokii nowych?  np nokia 8? Bardzo przyjemny telefon. Bardzo szybki, dużo ramu i jeszcze bardzo dobra bateria, najnowszy android - w sumie więcej nie trzeba, wszystkie gry chodzą płynnie, zasięgi lte nawet poza miastem bardzo dobre. Jest naprawdę cienki więc trzymam go w etui stilgut.pl/etui-smartfon-nokia-8 i prezentuje się bardzo dobrze. Moja żona też chętnie się na tę nokię przerzuci, gdy skończy jej się abonament.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...