Skocz do zawartości

Często włączający się wiatrak w Dellu 1749


Recommended Posts

Witam!

 

Znajomy kupił sobie jakis czas temu lapka Dell 1749 (i5, radeon 5650, win7) wszystko jest niby ok ale bardzo często uruchamia się wiatrak (co jakieś 30-40 sekund), sam mam Lenovo które stosunkowo dość mocno się grzeją a u mnie jest spokój. U kolegi wiatrak włącza się nawet podczas korzystania z przeglądarki, gg... Mierzyliśmy temperatury i wyszło ze na karcie jest 50'C na procku waha się między 52-55, więc procek jest minimalnie zbyt gorący ale ten wiatrak? Czytałem na forach, że niektóre modele poprostu tak mają ale trochę do denerwujące. Można to jakoś ustawić, że włączał się rzadziej? Sterowniki od grafiki? Aktualizacja biosu? Podrzućcie jakieś rady, linki, cokolwiek.

 

Z góry dzięki... males.

Link to post
Share on other sites

Ja bym po prostu ograniczył prędkość procesora i powinno być OK

No ale nie po to kupuje się lapka z i5 żeby później spowalniać procka.

 

 

zapytaj znajomego czy trzyma laptopa w łóżku lub gdzieś gdzie laptop mógł by ssac smieci i kurz i poradz mu zeby laptopa najpierw posprzątał w środku a potem zeby go wiecej nie brał do wyra

Zapomniałem własnie o tym wspomnieć. Cały czas laptop jest na biurku, ma niecały miesiąc więc nie powinien być jeszcze zapchany.

 

Wszystko jest w pożądku - temperatury 55 stopni to nie jest aż tak dużo, a wentylator też musi trochę odpocząć i nie musi pracować non stop.

 

Chyba się nie zrozumieliśmy, moim zdaniem wiatrak powinien działać zdecydowanie żadziej. Ja mam y550, który nie słynie z niskich temp. a jednak działanie wiatraka przy korzystaniu z interentu/gg jest właściwie niezauważalne.

 

 

 

Dodam jeszcze, że lapek był kupiony jako "Refurbished" ale myślę, że przed sprzedażą wyczyścili go porządnie i sprawdzili. Jednak jest jeszcze problem z klawiszami dotykowymi i baterią ale o tym napisze jak porozmawiam jeszcze z kolegą.

Link to post
Share on other sites

jak chcesz mniej słuchać wentyla z lapka to zainwestuj w podstawkę chłodzącą, tylko taką faktycznie cichą, temperatury drastycznie nie spadną ale wył będzie mniej, zwłaszcza pod obciążeniem

 

druga rzecz to odkurzanie w środku

Link to post
Share on other sites

jak chcesz mniej słuchać wentyla z lapka to zainwestuj w podstawkę chłodzącą, tylko taką faktycznie cichą, temperatury drastycznie nie spadną ale wył będzie mniej, zwłaszcza pod obciążeniem

 

druga rzecz to odkurzanie w środku

taniej mu wyjda słuchawki douszne i dobra muza z netu hahaha a tak na serio a skad wiesz ze kolega ma non stop laptopa na biurku ?? Spicie razem ze sugerujesz ze nie zabiera go do łóżka ?? ;)

Link to post
Share on other sites

@Phen0m nie zabłysnąłeś zbyt mocno tym postem, spróbuj jeszcze raz. Może tym razem się uda ;)

 

Jakbyście mogli to zarzućcie jakiś link do artykułu/tematu o zwalnianiu procka (kolega pewnie wolałby nie grzebać w biosie)

Link to post
Share on other sites

Też mam Della tyle że D510 i u mnie działa program, który pozwala sterować obrotami wentylatorów http://chomikuj.pl/kolp_11a/Programy/i8 ... 376175.exe Jeśli u ciebie też by zadziałał, to tworzysz w nim reguły, żeby np. przy 60st włączał się wentyl i przy 30 wyłączał. Masz tam jeszcze NHC, program który m.in. umożliwia zmianę napięć na procesorze na niższe.

Link to post
Share on other sites

Można i tak ale ja tam wolę korzystać z wbudowanych rozwiązań i prędkość procesora zmieniać za pomocą zarządzania energią w windowsie. Wentylator włączą się ponieważ procesor wskakuje na wyższe obroty. Jeśli nie potrzebujesz takiej wydajności to tworzysz sobie plan z ograniczoną wydajnością procesora, w moim laptopie nazywa się to Quiet Office i działa świetnie.

 

Dodatkowo jeśli czujesz się na siłach możesz zmniejszyć na siłę taktowanie karty graficznej co powinno ją ochłodzić.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...