Skocz do zawartości

Recommended Posts

mam do Was pytanie...

mam dysk ssd samsung 850 pro 1TB

i chcę do niego kupić płytę pod nowe procki intela

gdy patrzę czy dany producent wspiera te dyski to tylko gigabyte podaje że obsługuje 850 pro ale w wersji 128 i 256 gb, a co z większymi dyskami, można spokojnie przyjąć że też będą działać

 

natomiast pozostali np msi nie podają że obłsugują 850 pro, czyli mam nie brać ich płyt pod uwagę?

jak sprawdzę płyty z chipem Z270 to podają że 850 pro jest obsługiwany. Czyli tak jakby nowszy chip nie obsługuje tych ssd? Czy po prostu jeszcze nie przetestowali u siebie czy te dyski działają.

Edytowane przez willis81
Link to post
Share on other sites
Czy po prostu jeszcze nie przetestowali u siebie czy te dyski działają.

tak, w większości to jest problem list QVL, testują tylko z tym co mają pod ręką. 

 

Co do dysku, to 850 pro jest na AHCI SATA więc musi być kompatybilny ze wszystkim, on pójdzie wszędzie gdzie jest SATA I/II/III dostępne, czyli praktycznie na wszystkich płytach w sprzedaży.  

Link to post
Share on other sites

tak, w większości to jest problem list QVL, testują tylko z tym co mają pod ręką. 

 

Co do dysku, to 850 pro jest na AHCI SATA więc musi być kompatybilny ze wszystkim, on pójdzie wszędzie gdzie jest SATA I/II/III dostępne, czyli praktycznie na wszystkich płytach w sprzedaży.  

niby tak, ale np asrock hitachi ma problem, gdzieś to w necie wyczytałem...

Link to post
Share on other sites

ale to jest SATA AHCI, nie m.2, tu co najwyżej walnięty kontroler SATA, lub walnięty SSD, lub walnięty kabel mógłby uniemożliwić podpięcie pod płytę. 
Nic nie ma prawa tu nie działać, bo gdyby nie działało, to zwykłe HDD też by nie działało, bo dla kontrolera SATA obojętne czy to HDD, czy SSD.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...