Skocz do zawartości

Cichy zestaw - 7k


Recommended Posts

Witam

Prośba o analizę zestawu, czy jakoś to pasuje.

Zastosowanie : głownie bazy danych (SQL) , gry - nie pamietam kiedy grałem i to sie nie zmieni,

I naważniejsze - komfort pracy, czyli jak najmniej wentylatorów.

 

Coś takiego stworzyłem :

 

Płyta główna :  MSI Z270 Tomahawk /intel Z270, LGA1151/

Procesor :  Procesor Intel Core i7-8700K, 3.70GHz, 12MB

Chłodzenie CPU : Prolimatech Megahalems Rev. C

RAM : Corsair Vengeance LPX DDR4, 16GB(2x8GB), 2666MHz, CL16 

Dysk 1 : Dysk SSD Samsung PM961 256GB PCIe M.2 NVMe (MZVLW256HEHP-00000)

Dysk 2 : Dysk SSD Samsung 960 Evo 1TB M.2 PCIe (MZ-V6E1T0BW)

Zasilacz: SeaSonic X-520FL2

 

Obudowa: Fractal Design Define R5 

(wentylator do wymiany w obudowie) - be quiet! SilentWings 3 PWM 140mm 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

To, że oczekujesz cichej pracy, nie oznacza, że musisz pchać się w pasywne chłodzenie procesora. Tym bardziej, że celujesz w procesor do podkręcania co przy pasywnym coolerze jest niezbyt dobrym pomysłem. Znacznie lepszym wyborem byłoby coś pokroju nh-d15 gdzie po ustawieniu na sztywno prędkości wentylatorów i tak nie usłyszysz, a będzie znacznie chłodniej.

Link to post
Share on other sites

To, że oczekujesz cichej pracy, nie oznacza, że musisz pchać się w pasywne chłodzenie procesora. Tym bardziej, że celujesz w procesor do podkręcania co przy pasywnym coolerze jest niezbyt dobrym pomysłem. Znacznie lepszym wyborem byłoby coś pokroju nh-d15 gdzie po ustawieniu na sztywno prędkości wentylatorów i tak nie usłyszysz, a będzie znacznie chłodniej.

Zgadzam się tu, najlepiej bardzo dobre chłodzenie (bardzo duże) i trzymać wentylatory na niskich obrotach. W ten sposób dostajesz cichy komputer. Nie wiadomo jak duży by radiator nie był, bez przepływu powietrza i tak będzie się przegrzewał a intele z 8 generacji najchłodniejsze nie są.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za sugestie 

i po zmianach wyglądałoby to tak :

 

Płyta główna :  MSI Z370 GAMING M5 (zmiana)

Procesor :  Procesor Intel Core i7-8700K, 3.70GHz, 12MB

Chłodzenie CPU : Noctua NH-D15 (zmiana)

RAM : Corsair Vengeance LED RGB, DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16 (zmiana)

Dysk 1 : Dysk SSD Samsung SM961 258GB  (zmiana)

Dysk 2 : Dysk SSD Samsung 960 Evo 1TB M.2 PCIe (MZ-V6E1T0BW)

Zasilacz: SeaSonic X-520FL2

 

Obudowa: Fractal Design Define R5 

(wentylator do wymiany w obudowie) - be quiet! SilentWings 3 PWM 140mm 

 

I teraz ok ?

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

 

Obudowa: Fractal Design Define R5  (wentylator do wymiany w obudowie) - be quiet! SilentWings 3 PWM 140mm 
te co są w r5, wcale nie są głośne, wręcz są cichsze od BQ SW3 PWM (tak mam po 2 z nich w obudowie) tylko słabiej dmuchają, coś za coś. 

Zasilacz do zmiany, idź w jakiś z dużym pół pasywnym trybem w tym budżecie coś w stylu rm750x (375W trybu pasywnego), lub jeszcze lepsze jednostki, jak SF leadex platinum 750W / EVGA P2 750W (450W trybu pasywnego przy 25°C ), 
z ciekawostek muszę powiedzieć, że  PRIME 600 W Titanium Fanless wchodzi na rynek pojutrze, tylko cena zaporowa. 
Chodzi o to, że pół pasywka nigdy się ci nie wyłączy z przegrzania, gdybyś zapomniał jej przedmuchiwać i kurz by się odłożył, co najwyżej się wentylator załączy, gdyby się przegrzewał. 

Chłodzenie CPU ok, ustawisz wentylatory na 400-600rpm pod obciążeniem i ich słyszeń nie będziesz. 


rozważałeś zakup delida i7-8700K ? z ciekłym metalem i wypolerowaną podstawą kupisz za 500euro, a temp o wiele lepsze 
lub tylko z ciekłym metalem, bez polerowania 440 euro 

Link to post
Share on other sites

....Zasilacz do zmiany....

 

EVGA P2 750W  - ze specyfikacji wynika, że pasywny tylko do 20% (150W ) ??

Narazie na pierwszym miejscu SF leadex platinum 750W,

a gdyby ten  Corsair HX1000 (CP-9020139-EU)  ? (do 400 pasywny 400-600 8db) 

 

PRIME 600 W Titanium Fanless (widzę ceny w okolicach 290$ to w Polsce z 1200 PLN ?

 

 

rozważałeś zakup delida i7-8700K ?

 

Nie wiem, czy to dobry pomysł dla laika, czy nie musiałbym jakoś tego obserwować, 

choć jak czytam co mozna z tego wyciągnąć - to jest to do rozważenia :)

 

P.S. Sugerujesz, żeby nie wymieniać wentylatorów w obudowie  - sugestia przyjęta.

 

 

Daruj sobie tego EVO na TLC. 

 

Co proponujesz ?

 

 

Będzie w ogóle kręcić CPU ? 

W założeniu nie, ale te bez mozliwości maja 3.20GHz i to zdecydowało .

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez mermede
Link to post
Share on other sites

EVGA P2 to SF leadex platinum tylko kable inne... 
EVGA nie produkuje zasilaczy, w P2 siedzi właśnie ten leadex plat. 

 

Nie wiem, czy to dobry pomysł dla laika, czy nie musiałbym jakoś tego obserwować, 

Ja mówię o zakupie już CPU po delidzie, oczywiście że można to zrobić samemu i taniej wyjdzie, ale laikowi bym tego nie proponował, dlatego się spytałem czy rozważałeś opcję kupna CPU już po zmianie tim-a pod IHS-em. 

 

PRIME 600 W Titanium Fanless (widzę ceny w okolicach 290$ to w Polsce z 1200 PLN ?
  899zł  

 

Co proponujesz ?

np SM961 :D 

 

W założeniu nie, ale te bez mozliwości maja 3.20GHz i to zdecydowało .
 
To może kup  i7-8700 ? on ma boost-a do 4.6GHz i na płycie Z370 można zablokować wszystkie 6 rdzeni na tych 4.6GHz
 
Link to post
Share on other sites

na stocku boost jest 4.3 na 6-ciu rdzeniach, boost tylko 0.1GHz mniejszy niż i7 8700k, chodzi ci o raporty odnośnie OC i5 8400 na z370, że z 8700 jest coś podobnego?  Wiadomo że mnożnik jest zablokowany do 46 ale tak jak wcześniej nie powinno być problemów z OC do 4.6GHz. 


czy może o czymś nie wiem ? 

Link to post
Share on other sites

Nie idzie przestawić mnożnika na 4.6. Potwierdzone i na 8700 i na 8400 To samo z oc na BCLK. Zarezerwowane dla cpu z K

 

A na stocku oba mają  dla 6/12  4.3GHZ.

8700K ma dla 5/10 4.4GHZ a 8700 3/6 i to jedyna różnica .


https://youtu.be/HZ4SrBy7DcY?t=609

 

A 4.4GHZ wbija się dość rzadko dzisiaj

Te tryby turbo miały sens z 8 lat temu jak się pojawiły ;)

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

bclk słyszałem że zablokowane na 100 (tzn jest niestabilność przy zmianie), ale na serio nic nie słyszałem o mnożniku przy i7 8700, przecież sam CPU ma mnożnik odblokowany do 46, to od producentów płyt by zależało jak to zaimplementują, aby się nie dało wszystkich rdzeni wykręcić. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...