Skocz do zawartości

Mysz do 300zł na 3360 lub pochodnych


Recommended Posts

Cześć,

 

Obecnie od pół roku posiadam mysz Logitech G502, sensor, przyciski świetne (+ ten magiczny scroll), wykonanie mega, gumy i ślizgacze super, wygoda normalnie też jest idealna, ale przy skupianiu się na grze (w CS:GO) palce idą mi trochę dziwnie w jedną stronę, tak jakby myszka była jednak dla mnie trochę za duża (robię to podświadomie). Tak samo przy skakaniu w grze (gdy palcem muszę dotykać scrolla).

Chyba mam trochę za małą rękę do niej jednak i dopiero teraz mi to zaczyna przeszkadzać ;P

 

Coś tam wiem o myszkach i nie oczekuję teraz doboru idealnej dla mnie myszy (bo przez internet się nie da za bardzo), ale potrzebuję trochę nakierowania, bo nie znam pewnie wielu marek myszy.

 

Poniżej podaję kryteria i chciałbym się dowiedzieć jakie myszki je spełniają. Planuję wybrać kilka z nich najbardziej mi odpowiadających i potestować korzystając z "14 dni na zwrot towaru przy zakupie przez internet".

 

Czego oczekuję od nowej myszy:

- cena max 300zł (nie więcej, a najlepiej mniej, nie wiem jeszcze za ile uda mi się sprzedać obecną).

- Sensor pmw3360 lub jego pochodne typu 3366/truemove3 itp itd.

- LPM, PPM, Scroll, dwa boczne po lewej stronie (nie mniej przycisków, może być więcej).

- Oczywiście dobra żywotność wszystkich przycisków i normalny pojedynczy klik (wiadomo, że nie da się przewidzieć, ale różnie bywa - czasem są znane wady w danych modelach). 

- Dobre długotrwałe gumy po bokach

- Dobre ślizgacze (dobrze jakby były z możliwościami wymiany)

- Dobra jakość wykonania (bez wad seryjnych występujących w większości/każdym modelu danej serii)

- W pełni programowalne przyciski, a jeśli się nie da to chociaż ludzkie wartości DPI typu (400, 800).

- Mniejsza od G502 ;)

- Lżejsza od G502 (najlepiej mniej niż 100g)

- Mój chwyt to claw-grip, ale chyba po części delikatnie przechodzi w palm-gripa (szczególnie przy podstawie dłoni) 

- Sensor ma się nie gubić przy 800DPI oraz przy bardzo szybkich ruchach ręką przez całą podkładkę

- Kolor najlepiej czarny

- Podświetlenie mile widziane, bo klawiatura świeci ;P

- Dobrze by było gdyby miała oprogramowanie, ale nie jest to konieczność.

 

Jeśli trzeba to schemat:

 

 

§  Budżet: 300zł

§  Jakiej myszki obecnie używasz: Logitech G502

§  Jaką masz obecnie podkładkę: Roccat Taito 2017

§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 300/400 pulpit i większość gier, 800 w CS:GO

§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: całą podkładkę (nieistotne)

§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): głównie CS:GO i pod tym kątem szukam mysz

§  Ile przycisków używasz w myszce: LPM, PPM, Scroll (góra dół), dwa boczne po lewej stronie.

§  Chwyt: Claw-grip (przechodzi lekko w palm przy podstawie).

§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+3+1 (czasem, ale rzadko 1+2+2)

§  Wielkość dłoni:

Od czubka środkowego do linii wyprostowanego kciuka to jakieś 13,5cm

Od czubka środkowego do końca dłoni - 18cm

§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: jak napisałem wyzej

§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): również jak wyżej

 

 

 

 

Proszę o jakieś pomysły myszek spełniających te wymagania. Każda propozycja pasującej myszy (lub lekko innej ale ciekawej) będzie bardzo mile widziana.

 

Moje pomysły na ten moment to jedynie:

- DM1 PRO S - bardzo ciekawa, ale niestety bez oprogramowania więc może znajdzie się coś innego

- CM MasterMouse Pro L - również ciekawa, ale kompletnie nie znam producenta i nigdy o niej nie słyszałem, dodatkowo już trochę cięższa

 

Myślę, że najchętniej wybrałbym DM1 PRO S.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...