Skocz do zawartości

i7 5820K czy może jednak i5 8600K


Recommended Posts

Jakbym mógł nie mieć duala jak przy singlu spadek wydajności jest nie wiem z 15% jak nie lepiej.

Może twój 6600K miał jakąś instrukcje więcej od mojego i5 2500K lub inny szczegół który ci pozwalał grać komfortowo na MP 64graczy u mnie wyglądało to tak że jak bym procesora nie podkręcił to i tak dobijał przy tych trybach 64graczy do 100% i łapał ściny i tak, tylko tryb max 24 graczy działał w 100% płynnie i powtórzę któryś raz że klatki miałem na ładnym poziomie bo 90fps luźno dosyć ale jak zapchasz cały procesor w 100% to ścinka jest sprawą nieuniknioną,a wtedy idzie dostać ku... ;)

Link to post
Share on other sites

@@Overclock666G,

Trochę dystansu bo trochę na mnie wsiadasz, nie wiedząc nawet co mam, w co grałem a w co nie i zabierasz się niejako za ocenę mojej osoby zamiast podjąć logicznie temat. 

 

Tak jak pisałem wcześniej - mam 4690k na stockowych zegarach (3.9?) i grałem w BF1. Fakt, w multi nie za dużo i raczej casualowo z kanapy, ale dla mnie było na tyle komfortowo, że nawet nie widziałem potrzeby fatygować się specjalnie pod tą grę z podkręcaniem procesora. Dodam, że grafikę mam taką samą jak ty czyli 970. Przytaczana przez ciebie PUBG  ogrywana jest stale przez mojego brata na 3470 (3,6 Ghz) i też nie zgłaszał żadnych większych problemów - stąd zdziwienie, że 2500k na 5Ghz uchodzi za procesor niezdatny do grania. 

 

Zluzuj więc trochę bo wbrew temu co piszesz nie opieram się tylko na tabelkach i testach. Miałeś problemy i nie zarzucam ci opowiadania bzdur, bo może masz po prostu większe wymagania ode mnie, człowieka który gra żeby się bawić a nie żeby być w czubie, ale naprawdę nie dziw się też, że wśród ludzi posiadających procesory porównywalne do 2500k po OC pojawia się reakcja kiedy kategorycznie wrzucasz go do worka "nie grywalne" :)

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Kolega "UncleFester" chyba do mnie kierował pytanie i już podaje tytuł który na i5 2500K obojętnie jak podkręconym ma przycięcia BF 1 tryb 64 graczy, tak samo PUBG (dużo rzadziej niż w BF 1) potrafi przyciąć się, nie jest już to tak irytujące jak w przypadku BF 1 ale występuje. Tylko nie nie rzucajcie jakimiś testami i tabelkami z wynikami bo mój i5 2500K z GTX970 też pokazywał 90fps ale mimo to przycięcia były bo procesor nie nadążał jak miał obciążenie 100% na wszystkich "jajach". Po obniżeniu do częstotliwości monitora 60hz-60fps ta sytuacja nadal na mapach z 64 graczami występowała (często).

Przy i7 5820K sytuacja wygląda tak że konwertuje kilka filmów w tle i gram w BF1 bez zacięć co prawda procesor osiąga wtedy 95% użycia +/- ale nie ma tych 100% i gra się w 100% płynnie. 

Dobrze zrobiłeś że wymieniłeś na 6 jaj+ht ,dziś rozsądną jednostką do gier jest i7 4+ht ,

Ja gdybym dziś kupował pc-ta postawiłbym na i7 8700k ale mam już kupiony jakiś czas temu  6850k w sli i to wystarcza i jest zapas mocy,deal też zły nie zrobiłem to są dobre jednostki jak haswell-e

Co do Sb i5 2500k widać że sie starzeje więc jak ktoś siedzi na lga 1155 to niech sie przesiada min na 2600k..(bo komfort grania jest znacznie wiekszy niż na 4 gołych rdzeniach)

Edytowane przez kosiarz66
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Otóż to i7 2600K jeszcze jakąś chwilę (może nawet dłuższą) będzie dawał jako tako radę. Za to i5 z "gołymi" 4 "jajami" nie bardzo przynajmniej nie 2500K co w praktyce doświadczyłem. Może nowsze gen. dają radę w co szczerze wątpię, a tam wyżej napisałem wsio co miałem na myśli i dalej twierdzę że w trybie 64 osobwym na i5 2500K choćbyś miał go 6Ghz i GTx 1080Ti NIE pograsz komfortowo ale dalej papraj bzdury jakich mało i jak się nie znasz to nie pisz bzdur "się bawić a nie żeby być w czubie," bo jak można się bawić skoro co 2-3 sekundy masz ścinkę? Powodzenia w "mordowaniu" chyba że biegasz po mapie i pomagasz drużynie kończąc co mecz na ostatnie pozycji z statystykami 0-20, mnie osobiście taka gra nie dość że by nie sprawiała przyjemności to jeszcze doprowadzała do białej gorączki. Do PUBG nie wiem po co się odnosisz skoro napisałem wyraźniej że to zjawisko występuje zdecydowanie rzadziej na co jeszcze można przymknąć oko.

Co do i7 5820K wszystko jest idealnie oprócz jego gorączkowania co prawda WC sobie radzi bez zająknięcia ale mam w pokoju drugi kaloryfer i to nie wiem czy nie wydajniejszy od mojego w mieszkaniu, hehe serio jak włączę 2-3 pliki video do konwertowania i uruchomię przy tym takiego BF 1 i jeszcze w tle jakieś aplikacje wtedy ten CPU wykorzystuje dopiero w 90% no i wtedy on mnie obdarowuje tym ciepełkiem. Pytanie tylko czy narzekać w zimę na to zjawisko? ;)

EDIT.

"kosiarz66"

Jeśli chodzi o i7 8700K myślę że jest bezdyskusyjnie lepszy od naszych procesorów i to po paroma względami m.in. wydajność/kultura pracy ale pytanie czy warto wywalać nie małe pieniądze na update skoro i7 5820K jak i twój i7 6850K to nadal "byczki" i śmiem twierdzić że 2 lata (co najmniej) możemy spokojnie ich używać bez myśli o update.

Edytowane przez Overclock666G
Link to post
Share on other sites

Nie potwierdzam że 7600K tak samo by się zachowywał w BF 1 przy trybie 64 graczy jak mój "były" i5 2500K. Bo kilka generacji do przodu i może ma coś dorzucone więcej i lepiej by się sprawdził do tego tytułu. Po prostu nie miałem w ręce nie widziałem to nie mówię ale i5 2500K miałem i sobie nie radził o tyle w temacie.

"T o się ciesz ze masz pc z 970.Samo 980ti to 300W ;)" Właśnie mam go zamiar kupić jak będzie interesujący model. :D

Link to post
Share on other sites
Co do i7 5820K wszystko jest idealnie oprócz jego gorączkowania

 

jakie masz temp konkretnie w jakimś syntetyku np. AIDA64?

 

 

 

Nie potwierdzam że 7600K tak samo by się zachowywał

 

7600K ma około 30% wyższe IPC zegar w zegar od 2500K

 

 

 

Jeśli chodzi o i7 8700K myślę że jest bezdyskusyjnie lepszy od naszych procesorów i to po paroma względami m.in. wydajność/kultura

 

Raczej nie, zważywszy na glut pod ihs vs lutowany broadwell

Edytowane przez kingisdead
Link to post
Share on other sites

Temperatury zależą od napięcia, obecnie go skręciłem do 3.9Ghz z 1.12V i z wykorzystaniem AVX przy OCCT po 10min max osiągam 81stopni, przy normalnym korzystaniu (rendery, gry typu BF 1 i reszta pierdół) temp nie przekraczają 69stopni także jak na tak nikłe napięcie temp. jest ogromna porównując do poprzednika i5 2500K, tylko zaznaczam że wentylatory u mnie są puszczone na 800obr stale stąd też taka, a nie inna wydajność WC. Przy wentylatorach 1400obr. mogę go ustawić spokojnie na 1.38-1.4V i taktowanie na jakieś 4.6Ghz+ ale jednak cisza>wydajność stąd też spokojnie sobie chodzi na 3.9Ghz z małym napięciem i tak i tak wszędzie wystarcza z zapasem.

Po cichu myślę o inwestycję w chłodnicę MO-RA z jakimiś wentylatorami 600obr. wtedy miałbym wydajność mojej 360mm z wentylatorami 2K obr. z zachowaną CISZĄ co by było mega rozwiązaniem ale pomyślę jeszcze nad tym bo jest jeszcze 2 rozwiązanie kupić obudowę wielkości lodówki hehe i w nią wsadzić np. 2x360mm albo może 2x480mm i mieć wszystko zamknięte i wydajne.

Link to post
Share on other sites

 

 

3.9Ghz z 1.12V i z wykorzystaniem AVX przy OCCT po 10min max osiągam 81stopni, przy normalnym korzystaniu (rendery, gry typu BF 1 i reszta pierdół) temp nie przekraczają 69stopni

 

Wydają się dość wysokie jak na tak niskie napięcie i takty...

 

U mnie na 1.33V, 4.2 Ghz na Dark Rock 3 Pro nie przekraczają 55 stopni po 30 mins w AIDA64

Link to post
Share on other sites

OCCT z AVX myślę że bardziej obciąża od AIDA bo w niej to mam temp na luziku no i 1.33 przy 4.2Ghz? wow coś musisz mieć źle ustawione chyba że aż tak duże napięcie przy takim taktowaniu.

EDIT.

Ja nie mam sztuki jakiejś selektywnej, a raczej zwyklak/średniak i przy 1.33V to myślę że 4.4Ghz to więcej niż pewne, a możliwe że 4.5Ghz byłoby do zdobycia.

Inne napięcia poruszaj/pokombinuj, np. kasze (cache) bo tu sporo innych napięć oprócz Vcore wpływa na stabilność, testowałem na około 150 restartach różne ustawienia także możesz zaufać że warto pozmieniać inne opcje. ;)

Edytowane przez Overclock666G
Link to post
Share on other sites

 

 

no i 1.33 przy 4.2Ghz? wow coś musisz mieć źle ustawione

 

Taka (ot średnia) sztuka, broadwell tak miewa. Nie są to jakieś wybitne osiągi, ale ludzie łapią jeszcze gorsze sztuki...

 

 

 

OCCT z AVX myślę że bardziej obciąża od AIDA bo w niej to mam temp na luziku

 

Bez 2 zdań bardziej, ale Twoje temp są bardzo wysokie jak na custom WC i 1.12 V. Ile masz w AIDA? Puszczałeś OCCT na tym 1.4 V? Nie sypał się?

Link to post
Share on other sites
Ja nie mam sztuki jakiejś selektywnej, a raczej zwyklak/średniak i przy 1.33V to myślę że 4.4Ghz to więcej niż pewne, a możliwe że 4.5Ghz byłoby do zdobycia. Inne napięcia poruszaj/pokombinuj, np. kasze (cache) bo tu sporo innych napięć oprócz Vcore wpływa na stabilność, testowałem na około 150 restartach różne ustawienia także możesz zaufać że warto pozmieniać inne opcje.

 

Haswell-e generalnie lepiej kręcą się of Broadwell-e, wiec jak najbardziej tak może być, plus kwestia sztuki. Co do swojej sztuki, to sprawdziłem ją na wskroś, na przeróżnych kombinacjach (LLC, VRIN, SA, Vcore, Uncore) i nie ma opcji nic więcej z niej pocisnąć stabilnie na tych voltach, a wyżej mnie nie interesuje bo skalowanie słabe i nie warte, a zależy mi na kulturze pracy.

 

 

 

Przy wentylatorach 1400obr. mogę go ustawić spokojnie na 1.38-1.4V i taktowanie na jakieś 4.6Ghz+

 

Nie sprawdzisz, wiedzieć nie będziesz... na tym pułapie każde kolejne 100Mhz okupione jest dużym kosztem. A ile w końcu masz w tej AIDA na 1.12 V?

 

Może bredze i tylko mi się wydaje, ale 70 stopni w BF1, 80 w OCCT na 1.12 V przy lutowanym ihs i custom loop to sporo.

Edytowane przez kingisdead
Link to post
Share on other sites

W AIDA średnio o 10 stopni mniej niż w OCCT z opcją AVX.

Co do temperatur to są faktycznie spore ale ostatecznie w 100% stabilnie ustawiłem 1.111 vcore i 3.9Ghz .

Niech narazie sobie tak hula, a za rok może dwa, a może jak kupie gtx980TI/GTX1070 podbiję go do tych 4.5Ghz+.

Co do maxa to próbowałem 4.6Ghz i 1.385V wystarczyło mu żeby nie narzekał że głodny chodzi. ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...