Skocz do zawartości

Jaka płyta główna zamiast Z170


Recommended Posts

Witam,

 

Jakiś czas temu oddałem płytę główną z chipsetem Z170 (MSI Z170A Gaming M3) na gwarancję. Okazało się, że nie da się naprawić jej i sklep odda mi kasę. No i muszę kupić nową płytę główną i nie mam pojęcia jaką :/

 

Co mam:

Intel- i7-6700k

Msi- GF GTX1060 6GB ARMOR

Samsung - SSD 950 pro M.2 PCIe 256 GB

Patriot - RAM 2 x 8 GB 1.35V 3000 MHz

 

I tu pytanie czy brać płytę główną taką samą jak wcześniej czyli z chipsetem z170, czy wejść w coś nowszego czyli z270?

 

Na płyty główne z z270 są teraz promocje typu myszka gratis czy coś innego, znowu z170 kupię z 50 zł taniej.

 

Proszę o waszą podpowiedź :)

 

Dzięki,

 

szolen

Link to post
Share on other sites

Mam tę płytę Asusa, jest ok. Z170 jest dłużej obecne na rynku niż Z270, to też może być plusem. Może niekoniecznie Allegro, w X-kom ta płyta jest 9 zł droższa: https://www.x-kom.pl/p/252941-plyta-glowna-socket-1151-asus-z170-pro-gaming-3xpci-e-ddr4.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

 

Rozpiętość cen tej płyty jest duża: https://www.ceneo.pl/39684844 , w Morelach 625 zł (w X-kom 549 zł), tu musiałbyś już sam zadecydować, gdzie ją kupić. Ja z X-kom mam niezbyt dobre doświadczenia.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, bo nie miałem Twojej ;-) Myślę, że są porównywalne, zresztą stwierdzenie "lepsza" czy "gorsza" - to często tylko i wyłącznie czyjeś subiektywne odczucie. Ja jestem ze swojej zadowolony, ma fajny BIOS (wprawdzie nie ma polskiej wersji, ale da się z tym żyć). I nie mam z nią żadnych problemów, a to jest najważniejsze.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
A ktoś z was miał do czynienia z Maximusami? W szczególności chodzi o VIII Hero - czytałem na forach że ma bardzo długi czas bootowania i aż pojąć nie mogę jak płyta, jakby nie patrzeć z wyższej półki, tak długo się bootuje. Chodzi tylko oczywiście o czas załadowania biosu do wystartowania ładowania systemu bo później to już ssd wchodzi na pierwszy plan.

Czy możecie potwierdzić lub obalić to co sam wyczytałem? :)

A tak w ogóle to dzięki wielkie, zawsze miło jest się kogoś poradzić ;)

 

P.S. Tak na marginesie znacie jakieś płyty godne polecenia, które mają bardzo krótki czas bootowania - mówię tu o zaledwie kilku sekundach?

Edytowane przez szolen18
Link to post
Share on other sites
Tak na marginesie znacie jakieś płyty godne polecenia, które mają bardzo krótki czas bootowania - mówię tu o zaledwie kilku sekundach?

Nigdy nie czytałem takich zestawień, bo i raczej rzadko ktoś się tym przejmuje. Włączasz komputer kilkanaście razy dziennie by miało to naprawdę duże znaczenie?  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...