Skocz do zawartości

CrossFire - kompatybilność kart


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...

Dziękuję za info.

 

Edytując.

Corsair Professional Series™ HX850 — 80 PLUS® Silver Certified Modular Power Supply czy Professional Series™ HX1050 — 80 PLUS® Silver Certified Modular Power Supply? Cena to odpowiednio $174.99 i $219.99.

Edytowane przez Ujemny
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam mam takie pytanie bo mam taką karte graficzną

Asus Radeon HD6950 1GB DDR5/ 256b płytkę główną MSI 890FXA-GD70 i chciał bym zrobić CF czy mogę zrobić go z drugą kartą HD6950 2GB innego producenta? Czy w ogóle jest to opłacalne? A jak nie to czy moglibyście coś polecić

Link to post
Share on other sites

We Frapsie +80%, odczuwalnie +30-40% ;)

 

Cf = mikroprzycięcia, czyli karty nierównomiernie generują klatki, nie A.....B.....A.....B.....A, tylko A..B...A..B...A, no a że ludzkie oko za płynne uważa małe przerwy między kolejnymi klatkami, a nie średnią liczbę klatek na sekundę, to jeżeli przez mikroprzycięcia FPS nie jest stabilny, to mamy taką sytuację, że na pojedycznej karcie 30FPS (i 30FPS odczuwalne), a na CF 50 FPS (a odczuwalne 35-40FPS) :P

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

To mój pierwszy post na forum, tak więc witam wszystkich serdecznie ! :)

 

Przepraszam, że odgrzebuję trochę temat, ale mam pytanie. Używam płyty głównej asusa p5q pro i karty Asus eah4850 512mb ddr3 -pod to podpięte dwa monitory. Chciałbym dołożyć drugą kartę, aby podpiąc trzeci monitor, który służy teraz głównie jako telewizor. Tutaj pytanie. Czy do tej karty możliwe jest dołożenie jedynie drugiej takiej samej, czy może można dobrać coś innego ?

 

Pozdrawiam !

5!

Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

W przypadku poprawnego działania CF masz wydajność 2x7950, a w przypadku problemów z CF wydajność 7970.

Na PurePC w niektórych testach pojawiało się połączenie 7870 i 7850 (albo 6870 i 6850, ale chyba 7xxx) i działało to mniej więcej tak jak napisałem wyżej

Link to post
Share on other sites

dokladnie

seria 7xxx ma 3 rodzaje rdzenia w roznych wariantach i tak thaiti laczymy z thaiti (moze byc xt z pro czy xt z le)

nie polaczysz Thaiti z Pitcairn (np 7970 z 7870 - sam sprawdzalem system widzi dwie karty al ni jak da sie aktywowac opcje CF gdyz jej nawet nie ma)

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

Pytałem z czystej ciekawości bo wtedy ta słabsza mogła by być odpowiedzialna za jakieś mniejsze elementy i odciążyłaby 7970 ot co.

Z resztą dopóki nie sprzedam obecnego kompa to będzie się kurzyć, a tak by była wykorzystana. Teraz tylko czekam na części bo już zamówiłem i zobaczymy jak się ten Asus sprawuje, wyniki ma bardzo podobne do GHz od Sapphire więc myślę, że pogram sobie w nowości :D A poprawiło się już coś z Asassins Creed 3? Czy dalej tnie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...