Skocz do zawartości

CrossFire - kompatybilność kart


Recommended Posts

Mam takie małe pytanko. Czy jest sens połączyć kartę DX 10.1 z DX 11 aby uzyskać w grach DX 11? Mam 4870X2 i chciałbym połączyć ją z kartę z seri 68XX aby uzyskać DX 11 w grach pod Win 7. Czy jest to w ogóle możliwe, czy tylko będzie dostępny DX 10.1 na obu kartach?

Link to post
Share on other sites

<!-- m -->http://www.overclock.net/graphics-cards ... 870-a.html<!-- m -->

Ale i tak wydaje mi się, że CF z 5870 powinno być lepsze :D

 

Kolego,

 

Sam mam dwa radki 5870, i powiem tak.

 

Swojego czasu miałem gtxa 290 który, poza oczywiście niższą mocą, chodził dużo sprawniej i wygodniej niż radki w corsie z tego względu że nie były to dwie karty, które mają swoje humorki w różnych grach. Na ten przykład. Wiedźmin. Patrzałem ja na benche podawane tu i ówdzie. Na jednym radku 40-50 fpsów przy rozdziałce 1900x1200 przy cfx masz kolego 50-55 fpsów. nie opłacalne. ale zaś jeżeli masz grę która obsługuje crosa- wydajność idzie mocno w górę. niestety GTA IV nie obsługuje i chodzi jeszcze gorzej na dwóch jak na jednej... Bulletstorm nie obsługuje. nfs-y nie obsługują. duke- nie wiem bo ma śmiesznie niskie wymagania. crysis 2 też nie jest jakimś żarłokiem. osobiście bym poszedł w gtx-a 580. w tym zestawieniu. ale nie przejmuj się moim gadaniem bo przy następnej konfiguracji też zrobię crossa, albo sli. nie wiem jeszcze czy wolę nv czy ati :P

 

pozdro.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

W końcu znalazłem watek, który zbliżony jest do mojej sprawy :-)

 

Miałbym takowe pytanie mianowicie wstępnie powstał nowy zestaw komputerowy. Miał hulać na karcie graficznej Gigabyte HD6990, jednak obecny problem z dostępnością tej karty dał mi do myślenia czy nie skierować się w kierunku CrossFire np. dwóch kart HD6970 ?

 

PYTANIA:

Jak wygląda sprawa CrossFire od strony technicznej? Mam dwie karty montuje na płycie (Asus M4A88TD-V EVO/USB3 AMD880G s.AM3 - taka będzie tego już nie zmienię).

Czy obecnie karty nadal łączy się taka tasiemka crossfire jak kiedyś ? czy teraz funkcje ta spełnia płyta główna? Czy teraz tez wymagana jest karta MASTER?

Czy teraz jest to tyko kwestia uruchomienia tej opcji w biosie ? Może są to trochę błahe pytania, ale już dawno zajmowałem się tematem a teraz sobie odświeżam :-)

 

Czytając ostatnia wypowiedź zastanawiam się czy ma sens bawienie się CF, skoro i tak mnóstwo gier tego nie obsługuje...a jak już obsługuje to można spodziewać się problemów....?

Czy pójść po prostu w GTX 590 i mieć spokój? Co byłoby wydajniejsze 2x HD6970 ? czy GTX590?

Co myślicie o podejściu do sprawy?

 

Z góry Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Ritter

Link to post
Share on other sites

Kupujesz lipną płytę za 300zł i do tego grafę za >2k :rotfl::wariat:

 

Witam,

 

Nie takie bylo moje pytanie :-) a co jej brakuje? Konkrety? :-) czy technicznie jakas plyta da cos wiecej co do wydajności? bo jeśli chodzi o to ze kosztuje tylko 300z to nie ma dla mnie znaczenia :-) Byl taki a nie inny budżet cos rzeba bylo wykombinowac...

 

Może jakaś odp w sprawie moich pytań? :-)

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Jak wygląda sprawa CrossFire od strony technicznej? Mam dwie karty montuje na płycie (Asus M4A88TD-V EVO/USB3 AMD880G s.AM3 - taka będzie tego już nie zmienię).

 

Prędkość działania złączy PCI Express wynosi x16/x4. To zdecydowanie za mało, na zabawię w CF :)

Czy obecnie karty nadal łączy się taka tasiemka crossfire jak kiedyś ? czy teraz funkcje ta spełnia płyta główna? Czy teraz tez wymagana jest karta MASTER? Czy teraz jest to tyko kwestia uruchomienia tej opcji w biosie ?

 

Nie, wystarczy spiąć tasiemką i włączyć opcję CF w sterownikach. Żadnego BIOSu czy kart master ;)

 

Czytając ostatnia wypowiedź zastanawiam się czy ma sens bawienie się CF, skoro i tak mnóstwo gier tego nie obsługuje...a jak już obsługuje to można spodziewać się problemów....?

Czy pójść po prostu w GTX 590 i mieć spokój? Co byłoby wydajniejsze 2x HD6970 ? czy GTX590?

 

Do wszystkich dzisiejszych gier bez problemu starcza pojedynczy GTX 580. Nie baw się w głośne i prądożerne kanapki pokroju HD5970, HD6990 czy GTX590 ;)

A do CF nie masz płyty :P

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Jeżeli chip jest ten sam, to można łączyć różnych producentów. Przykład: HIS Radeon HD 5770, Gigabyte Radeon HD 5770 - połączysz. HIS Radeon HD 4850, HIS Radeon HD 6950 - NIE połączysz.

 

W przypadku HD5770 można go jeszcze łączyć z HD6770 - bo to ta sama karta, tylko przebrandowana.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

CF np w Crysis 1 to nieporozumienie (ilosc klatek jest wielka ale sa bledy jak ta lala) ale w Warhead jest juz ok. W Rage tez jest gorzej (mniej fps). W battlefield 3 skok wydajnosci 2x wiec jesli chodzi o skalowanie to nie zawsze jest kolorowo

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Próbował ktoś już robić CF na chipie 760G? %-) Wiem że chip nie zapewni nawet trybu 16x/4x ale na płytach są wyjścia 1x i gdyby puścić na śledziu do gniazda 16x mogłoby to w sumie działać. ^^ Wiem że CF działa na 770 które teoretycznie również nie wspiera CF.

Nie chodzi to o wydajność a o okazyjny użytek, wgrywanie biosów do kart czy testowanie ich. 8)

Link to post
Share on other sites

@up

właśnie o coś takiego mi chodziło. Komputerek leży na biurku więc nie byłoby problemu z umiejscowieniem.

@Mich@el

A 760G nie ma raczej wiele wspólnego z 690G ponieważ z danych od AMD wynika że jest to okrojony 780G zresztą AOD wykrywa mi go jako 780.

Link to post
Share on other sites

http://www.hardocp.com/article/2010/08/25/gtx_480_sli_pcie_bandwidth_perf_x16x16_vs_x4x4

 

Oczywiście jedynie, gdy slot jest w wersji 2.0

Różnica będzie minimalna(większa gdy działasz przy x16/x4, ale taśma mod załatwi sprawę :)), ale wraz ze wzrostem rozdzielczości będzie się powiększać

Edytowane przez JoHnNy08PL
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...