Skocz do zawartości

Eragon - Project Alpha


Recommended Posts

Witam Ponowanie

 

Jak, że Frost Orange jest niemal skończony i czeka tylko na finalną sesję zdjęciową, która pojawi się po PGA bo komp wyląduje ta na stanowisku HyperX czas zacząć coś nowego także zapraszam ;)

 

Na początku chciałbym bardzo podziękować wszystkim sponsorom tego projektu:

 

MSI_logo_for_share2.png

 

http://super-cdn.g2esports.com/wp-content/uploads/2017/01/hyperx_logo_microsite.png

 

DtCkUfh.png

 

http://seasonic.com/prime/wp-content/uploads/2016/05/Prime-logo-2.png

 

Chyba każdy kto moduje prędzej czy później zaczyna się zastanawiać na stworzeniem czegoś bardziej nietypowego, a czego nie można dostać "w sklepie" nie inaczej jest i ze mną ;) Już spory kawałek czasu temu (chyba ponad roku już miną od tego czasu) wraz z kolegą z teamu Elderem wypatrzyliśmy bodajże w wietnamie kilka ciekawych konstrukcji budek, które posłużyły za inspirację i w ten sposób zrodził się Eragon.

 

Nie przedłużając konstrukcja jest typu "Open Air" i pozwala na zbudowanie bardzo wydajnego układu LC, została zaprojektowana pod dwie chłodnice 480 + 360 więc spokojnie z SLI można poszaleć. Całość konstrukcji wykonana jest z aluminium grubości od 3 do 5mm, a nie jako ramę nośną stanowią specjalnie pod ten projekt wytoczone i nagwintowane aluminiowe trzpienie spinające wszystko bardzo stabilnie. Nie ma tutaj mowy o jakich kol wiek ugięciach itd.

 

Na początek trochę renderów z oprogramowania 3d ażeby dać Wam pogląd na to z czym w ogóle mamy do czynienia, bo tak piszę a tutaj nic nie widać :P

 

OnPSNjg.jpg

 

KooeR00.jpg

 

LNscs6x.jpg

 

D0juh2c.jpg

 

LVtfPC4.jpg

 

Jak widać na renderach jest to dość "odważny" koncept i świadomy jestem tego, że nie każdemu może on przypaść do gustu ale o gustach się nie dyskutuje ;)

 

Co trafi do środka ? Oto spec:

 

CPU: i7 7800x

Mobo: MSI X299 Tomahawk Arctic

RAM: HyperX

GPU: 2x MSI GTX 1070 Gaming w SLI

SSD: HypeX Predator

Zasilacz: Seasonic Prime 850W 80+ Titanium

LC: kompletny układ oparty o produkty EK Water Blocks

 

Kolorystyka projektu jest tym razem bardzo prost nie chcę żeby była przytłaczająca jak, że jest to jak sama nazwa tematu wskazuje wersja Alpha. Postawiłem więc na sprawdzone połączenie bieli i czerni :)

 

Obudowa już pomalowana i jest w trakcie składania:

 

y0i8PU7.jpg

 

vCD9Mvy.jpg

 

TyfKwr0.jpg

 

85lJoHn.jpg

 

8lad0Te.jpg

 

dSiDnF0.jpg

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

No trochę trzeba na sama chociażby pracę cnc :)


No więc po poskładaniu wyszło to tak:
 
LwBMCWY.jpg
 
4MSovMZ.jpg
 
3KdNzub.jpg
 
tuMkyyO.jpg
 
DxucKjR.jpg
 
LOHQEbB.jpg
 
cv2Tblh.jpg
 
GJwz36b.jpg
 
PaRGwf8.jpg
 
Ja jestem bardziej niż zadowolony z efektu, zostało tylko wrzucić sprzęt i zwodować oraz dokręcić kilka brakujących śrubek :P
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...