Skocz do zawartości

Nowe monitory 144hz od Samsunga, czy warto?


Recommended Posts

Witam, 

mam zamiar wymienić swój monitor na nowy. Wstępnie miał to być benq xl2430, ale zauważyłem ofertę od samsunga: http://www.samsung.com/pl/monitors/monitory-gamingowe/?cid=pl_social_facebook.com_Monitory-Gamingowe-Samsung_20170921_photo-post-v1-intenders&utm_source=facebook.com&utm_medium=social-media&utm_campaign=Monitory-Gamingowe-Samsung&utm_content=photo-post-v1-intenders&utm_term=CPC#Video

konkretnie chodzi mo o modele:

*

Monitor Curved QLED 24” CFG73

*

Monitor QLED 25” SHG50

 

 

czy któryś z nich bedzię lepszy od monitora od benq? Dodam że wcześniej posiadłem lg 24gm77. Teraz jakiś benq stary fullhd.

Link to post
Share on other sites

Zacytuje wypowiedź jednego z  użytkowników, który nie dawno nabył C24FG73

 

 

 


Kupiłem kilka dni temu  C24FG73. Szukałem od jakiegoś czasu nowego monitora a ten był akurat w promocji w xkomie wiec się skusiłem. Na razie wszystko gra. Żadnych defektów matrycy, martwych pikseli itp. Nie dostrzegłem także purple ghostingu czy innego smużenia.

Monitor testowany w LOLu, WOT, Quake Champions, Wiedźminie 3. Kolory ładne, bardzo intensywne( to dzięki quantum dots ) nie przekłamane. Czerwony to czerwony a nie różowy, biały jest biały bez żółtego czy innego zabarwienia. Równomierność podświetlenia w pełni akceptowalna. Czerń dobra, aczkolwiek nie ma mowy o głębokiej smolistej czerni. Monitor rozjaśnia ciemne miejsca, (tak aby łatwiej dostrzec przeciwników w grze), można tą opcje ustawić na minimum ale nie da jej się wyłączyć całkiem. Albo ja nie umiem tego ustawić? Oczywiście i tak jest sto razy lepiej niż na jakimkolwiek monitorze IPS.

Nie spodziewałem się tego ale naprawdę widać różnice w płynności pomiędzy tym monitorem a moim poprzednim 60hz. Gry nabrały " gładkości ". Nawet kursor myszki i przewijanie stron jest płynniejsze.

Podstawka jest stabilna ma w sobie organizer na przewody oraz możliwość montażu wieszaka na słuchawki. Monitor można powiesić na ścianie, Vesa 75X75, oraz regulować w zakresie góra dół, lewo, prawo, kąt pochylenia oraz obrót. Niestety podstawka zajmuje dużo miejsca na biurko prawie 30cm głębokości.  

Monitor jest troszkę większy od mojego poprzedniego 21.5 cala. I chyba min. przez to czcionki w win10 oraz przeglądarce nie wyglądają za dobrze. Są jakieś takie postrzępione brakuje im gładkości. Jak ktoś ma pomysł jak to poprawić to będę wdzięczny za poradę.

 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...