Skocz do zawartości

Recommended Posts

Po upasywnieniu(? :hahaha: ) jednego z moich zestawów zabrałem się za drugi jednak z innym celem ma być w miare cicho i przedewszystkim wydajnie (Gorące komponenty ;/) .No i poszukuje wentylów 120/140mm o wskaźniku CFM na poziomie conajmniej 65 i mamy dylemta pomiędzy modelami Enermax Magma 120mm i Thermalright TY140 z tym że ten drugi nie jestem pewny czy mi się zmieści na mugena :hahaha: . Może ktoś z was ma ten wentylatory i mógłby się wypowiedzieć jak z głośnością ,wydajnością i wielkością .Z chęcią także zobaczyłbym wasze propozycje dobrych wentyli pod warunkiem że spełniaja moje warunki :D

Ps. Bez żadnych ledów!

PPs. Dobrze by było jakby miały niebieskie łopatki

Link to post
Share on other sites

Przyznam że noiseblockera nie brałem pod uwage gdyż nigdy ne miałem z tymi wentylami do czynienia i przeważnie nie jestem zbyt ufny co do nowych produktów , wole te sprawdzone , może masz jakieś testy tych blockerów żebym mógł zweryfikować swoją opinie ? :hahaha:

Link to post
Share on other sites

na 12V są głosne bo przy 1600RPM już słychać przepływ powietrza w każdym wentylatorze.

<1000RPM ją już ciche od około 700RPM praktycznie niesłyszalne.

Coś jednak chyba są warte skoro w wielu recenzjach dostają maksymalne noty.

Tu jeden z przykładów:

http://www.dexgo.com/index.php?site=artikel/view.php&id=439&rubrik=Hardware&seite=21

Link to post
Share on other sites

Przyznam że noiseblockera nie brałem pod uwage gdyż nigdy ne miałem z tymi wentylami do czynienia i przeważnie nie jestem zbyt ufny co do nowych produktów , wole te sprawdzone , może masz jakieś testy tych blockerów żebym mógł zweryfikować swoją opinie ? :)

Wybrałem tylko ciekawsze propozycje od noiseblockera z niebieskimi łopatkami(oprócz multiframe), oto one:

Noiseblocker BlackSilent XL1 120mm - rev.3

Poziom hałasu: 13dBA

Prędkość obrotowa: 1000obr/min

Przepływ: 41,00 CFM

Przepływ: 69,00 m3/h

 

Noiseblocker BlackSilent XL2 120mm - rev.3

Poziom hałasu: 21dBA

Prędkość obrotowa: 1500obr/min

Przepływ: 58,00 CFM

Przepływ: 98,00 m3/h

 

Noiseblocker BlackSilent XLP 120mm PWM - rev.3

Poziom hałasu: 14-31dBA

Prędkość obrotowa: 1000-2000obr/min

Przepływ: 40,59-75,29 CFM

Przepływ: 69-128,00 m3/h

 

NoiseBlocker Multiframe MF12-S3

Głośność: 27 dBA

Obroty: 1800 obr/min +/- 10% (przy 12V)

Przepływ powietrza: 124m3/h (72,93 CFM)

 

A jeśli chcesz coś naprawde porządnego na tego mugena to:

 

Silverstone Air Penetrator AP121 - 120mm

Poziom głośności: 22,4 dBA

Prędkość: 1500rpm

Przepływ powietrza: 59,3 m3/h czyli jakieś 34,5 CFM może szału z przepływem niema ale na radiator jak znalazł

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...