Skocz do zawartości

Upgrade komputera, w jakiej kolejnosci?


Recommended Posts

Siemka,

jako, ze po zakupie "nowego" procesora zaczalem byc pazerny, postanowilem przymierzyc sie na renowacje. Aktualnie przesiadlem sie z i3 2120 na i5 2500. Niby mozna bylo pograc, ale teraz poczulem ze graj sie "milej", a chcialo by sie jeszcze lepiej. Dlatego potrzebuje waszej pomocy, kiedy ogarnialem ten temat, teraz nawet nie wiem ktore modele maja premiery.

 

Moja specyfikacja: i5 2500

                              P8H61M_LX_R20

                              R9 270X

                              Thermaltake 600w

                              Crucial 1X8GB

Prosze o rady co w pierwszej kolejnosci moze byc waskim gardlem tego zestawu i jakies poszlaki czego szukac. Na pewno wymiana mobo, bo oc bym sie pobawil. Ktory procesor jest teraz nowym 2500k, ktory mozna fajnie podkrecic. Nie spieszy mi sie, bede sobie szukal uzywek i kupowal w miare okazji dlatego tez nie ma budzetu. Jesli oplacalny do wymiany procesor, karta etc.  Chodzi mi glownie o to, jakie podzespoly gierki wykorzystaja, nie mysle na przyszlosc, zajdzie potrzeba to znowu bede sie bawil w wymienianie polowy podzespolow. Chodzilo tylko i wylacznie o tu i teraz.

Edytowane przez ZQooS
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od budżetu jaki masz. Najnowszą generacją jest 7600K ale zaraz będzie Coffee Lake. Z używek można się rozglądać za Skylake i5 6600K. można też myśleć o i7. Następnie kwestia GPU. Jak się przesiadać, to już coś od GTX 1060. 

 

Sama zmiana GPU na 1060 da Ci tutaj spory wzrost wydajności. 

Link to post
Share on other sites

Okej, czyli w pierwszej kolejnosci wymieniam grafike. Nad prockem w takim razie bede myslalem pozniej, jak sie sytuacja ustabiluzuje na rynku. Dzieki wielkie :)


Wracajac do tematu. Obejrzalem sobie kilka filmow i ku mojemu zdziwieniu ta i5 to nie jest jakis tragiczny bottleneck, jak na taki stary procesor. Wiec realizacja kupna grafiki przyjdzie szybciej niz myslalem, haha. Warto doplacac do wersji 6GB gtx 1060 czy 3GB to nie zrobi roznicy?

Link to post
Share on other sites

Ten procek nie jest jeszcze taki stary, patrząc że pomiędzy 2gen a 7gen jest jakieś 20-25% wzrostu IPC. A co do gtx 1060 to zależy od ciebie, 6GB jest bardziej przyszłościowe (sam siedzę na karcie która ma 7 lat) i więcej gier uciągnie wraz z wzrostem wielkości tekstur.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...