Skocz do zawartości

Wymiana Intel G4560 na i5 7400 warto?


Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie, czy taka wymiana ma sens? Chodzi mi głównie o jedną przypadłość. W Wiedźminie 3 w Novigradzie na rynku gdy szybko obrócę kamerą to mam nieprzyjemne chrupnięcie do około 50fps z 60 i po chwili się to stabilizuje. Testowałem w 1080p i 720p i jest tak samo. Ten i5 coś zmieni w tej kwestii? Oglądałem też na yt filmik z Andromedy na tym i5 7400 na którym celem było uzyskanie 60fps to też zaobserwowałem takie chrupnięcie z 60 do 47fps.

W chwili obecnej posiadam:
Pentium G4560
GTX 1060 3GB
2x4gb ram

Link to post
Share on other sites

Nie warto, i5-7400 ma zegar bazowy 3,0 GHz to trochę mało, (do biura bym z chęcią takie brał :D)

 

według mnie do gier minimum to i5-7500 z bazowym 3,4 GHz

 

jak się wstrzymasz z zakupem na next miesiąc, to ceny Core i5 z siódmej generacji powinny spaść z uwagi na premierę ósmej generacji, która przyniesie ze sobą większą ilość rdzeni dla każdej nowej Core i3 / i5 / i7

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

autor pogoni tego g4560 za 250 , dołoży 400 do i5 6500 (ta sama wydajność co i5 7400) http://allegro.pl/intel-core-i5-6500-4x3-2ghz-6mb-gw-12-2018-x-kom-i6971600138.html i po problemie, gry mu odżyją, ten pentak jest około 10% wolniejszy od i3 6100, a juz ten procek często sobie w grach siedzących na wielu rdzeniach nie radzi

 

a co do karty, bardzo dobry wybór , jak nie miał autor floty za dużo, niektórzy myślą, że 1060 3gb to do ustawień ultra :D - sorry , ale ta karta jest do fhd high i  w takich się idealnie sprawdza, mając tą świadomość kupujemy bardzo fajną, mocną kartę

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Z tym ultra na 1060 6GB to grubo pojechałeś;)

Jak wyżej 1060 3GB do FH i ustawień średnich/wysokich to bardzo dobra karta. Alternatywą może być rx470/570 ale teraz ciężko go dostać w normalnej cenie. A co do proca to zmieniaj , najlepiej na 7600k(nawet jak nie podkrecasz). Jest wysoko taktowany, a ceny zaczynają już spadać w związku z zblizającą się premiera nowych ukladów. Więc za 2-3 tygodnie będzie dobry czas na modernizację.

Link to post
Share on other sites

Ale przez te 3gb jest skazany na średnie tekstury, a tak miałby ultra...Po za tym wersja 3gb poza pamięcią ma też niższą wydajność.

Tekstury nie wpływają na wydajność, tylko na zajmują ram na karcie.

i co mu te tekstury ultra w 1080p dadzą? jak ma do tego monitor 23/24 cale to róznicy miedzy high a ultra nie zobaczy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...